Sponzorováno

Ovesné vločky a zdraví: proč je snídat? 4.97/5 (29)

Ovesné vločky a zdraví - jak vám mohou pomoci?

Ovesné vločky a zdraví – jak vám mohou pomoci?

Snídaně je základ dne. Probudí nás, nastartuje metabolismus, dodají energii na celé dopoledne a když skvěle chutná, zlepší i náladu. Snídat je třeba a ne jen tak cokoliv. Dopoledne je naše tělo v „čistícím režimu“, proto typické anglické snídani nejsou vhodné. Je třeba zvolit něco lehčího a ovesné vločky jsou skvělou volbou. Oproti müsli z obchodu neobsahují cukr a mají plno dalších výhod.

Co se v nich nachází?

Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu, která slouží k odstranění odpadu a toxinů z našeho těla a také je úspěšnou pomocnicí při zácpě. Ovesné vločky jsou bojovníkem proti vysokému krevnímu tlaku a cukrovce. Pravidelnou konzumací snižují cholesterol v krvi. Výhodou ovesných vloček je, že dokáží zasytit na delší dobu a opravdu se po nich budeme cítit plné energie celé dopoledne. Podle mnoha vědeckých studií je čím dál tím více důkazů o tom, že jsou prevencí nádorových onemocnění.

Ovesné vločky jsou bohaté na mnohé vitamíny, minerální látky a stopové prvky, jako například fosfor, draslík, vápník, železo, zinek, mangan a křemík, bez kterých bychom nevěděli normálně fungovat. Křemík je velmi dobrý na zdravé zuby, krásné vlasy a bezchybnou pleť, podobně jako mangan, který kromě zubů a kostí, ovlivňuje i zdraví nervové soustavy a imunitního systému. Obsahují vitamin K, který snižuje nádorová onemocnění. Díky vitamínu B a aminokyselině tryptofanu zlepšují náladu a nedají prostor depresi, úzkosti, stresu či spánkovým poruchám.

Náš tip: Mrkněte na 10 receptů jak jíst chutně ovesné vločky

Sponzorováno

Rychlá příprava = zdravé snídaně

Dalším pozitivem je opravdu rychlá příprava – za krátký čas si připravíte opravdu výživné snídaně plné vitamínů, minerálů, vlákniny bílkovin, kvalitních sacharidů a potřebných a zdravých tuků … Ovesné vločky nechte přes noc namočené ve vodě. Ráno je rozmixujte se sušenými rozinkami, švestkami, fíky, které jsou bohaté na železo. Podle chuti přidejte pšeničné klíčky, amarant, pohankové nebo špaldové vločky. Na závěr přidejte nastrouhané jablko, posypte skořicí a přidejte lžíci medu. Těch kombinaci je tolik, že Vám Vaše snídaně určitě nebudou připadat fádní.

TIP:
Jednou za měsíc vyměňte ovesné vločky za ovesné otruby, jsou skvělým „střevním kartáčem“. Potřebujete 50 g otrub a 200 ml vroucí vody. Otruby zalijete vroucí vodou, když kaše vychladne přidejte jablko nebo jiné ovoce podle chutnají posypte skořicí a mletým fenyklem pro lepší trávení. Dobrou chuť!

Proč snídat ovesné vločky?

Ovesné vločky jsou oproti drahým prostředkem k léčbě zdravotních problémů, snadno dostupným a levným doplňkem léčby bez vedlejších účinků. Podle různých výzkumů představují ovesné vločky bojovníka proti cukrovce 2. typu a vysokému krevnímu tlaku. Zásluhu na těchto přínosech nese zejména rozpustná vláknina.

Vědecké studie označují ovesné vločky za preventivní prostředek proti rakovině. Pravidelnou konzumací vloček dodáte tělu vlákninu a živiny, které bojují proti zákeřnému onemocnění dnešní doby.

A co vy? Milujete ovesné vločky stejně, jako my? Napište nám do komentářů.

A dále si přečtěte o ovesných vločkách

VIDEO: Pražené ovesné vločky

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva