Sponzorováno

Největší chyby při intimním holení 4.73/5 (22)

Největší chyby při intimním holeníHolení intimních míst patří již k naší běžné hygieně. Ale přesto ho nelze podceňovat. Jde přece o naše choulostivá místa na těle. Pokud se nám stane , že při intimním holení uděláme chyby, hrozí nám nepříjemnosti. Jsou to například červené pupeny, bolestivé vrostlé chloupky a někdy i poranění. Chcete se těchto problémů vyvarovat? Pak se zkuste vyhnout následujícím zásadním chybám.

Holení proti směru růstu chloupků

Nejčastější chybou je právě holení v nesprávném směru. Toužíte vlastnit zanícené vrostlé chloupky pod kůží a nepříjemnosti s tím spojené? Tak holení protisměru vám je zaručeně způsobí. Pokud tedy nechcete být dobrovolnou trpitelkou, holte si intimní partie ve směru růstu ochlupení.

Nesprávný čas holení

Jelikož jde o naše citlivá místa, vyhraďte si na „odchlupovací“ proceduru dostatek času. Určitě se to nesnažte zapasovat do ranního shonu. Vhodnější je, pokud se na to vrhnete ve večerních hodinách. A nejlépe po teplé koupeli. Chloupky jsou měkčí, poddajnější a pokožka méně podrážděná. Další výhodou je, když přece jen dojde k jejímu podráždění během holení, můžete jít spát bez kalhotek, což vám pomůže pokožku uklidnit. Rovněž i během noci se pleť lépe regeneruje.

Sponzorováno

Holení na sucho

I tato chyba během zbavování ochlupení tam dole nám způsobí zarudnutí a zapálení pokožky v těchto místech. Proto raději použijte vhodné gely či pěny, které nám chloupky i mj. změkčí. Holení je pak mnohem jednodušší. Bez zbytečného podráždění.

Tupá žiletka

Můžete mít sice obavy, že ostrou žiletkou se říznete, ale právě naopak tupá žiletka vám způsobí mnohem víc nepříjemnosti. Jednak oholení nebude tak důkladné. Jednak použitá žiletka obsahuje bakterie, které jistě nechcete přenést do choulostivých oblastí intimních partií. A také tupý holicí nástroj je příčinou i zarostlých chloupků.

Nesprávná délka chloupků

Zde záleží, jaký způsob odstraňování ochlupení zvolíte. Pokud se holíte poprvé a chcete na to jít se žiletkou , chloupky si před holením zkraťte nůžkami. Ale opatrně! Pro depilaci voskem či strojkem je vhodnější naopak delší porost. Ale zejména na to všechno si dopřejte dostatek času, abyste neporanili a nevložili do rány infekci.

A co si dále přečíst o holení?

VIDEO: Znáte depilaci cukrovou pastou?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva