Sponzorováno

Umíte se správně holit chloupky? Podívejte se na chyby, které často děláme 4.8/5 (15)

Umíte se správně holit? Podívejte se na chyby, které často dělámeHolení je dnes pro ženy zcela přirozené. Jsou to nohy, je to podpaží, stejně jako intimní místa. Pro muže je holení samozřejmost už mnoho let, holení vousů, ale v poslední době také v podpaží, na hrudi nebo intimních místech. I když je to pro mnohé z vás zcela rutinní činnost, rozhodně to nemusí znamenat, že ji děláte opravdu správně a tak, jak se má.

Podívejte se proto s námi na to, jaké nejčastější chyby můžete během holení dělat.

Chloupky je ideální namočit

Není nic nového, že chloupky je lepší holit ve chvíli, když jsou dokonale měkké. A jak změknou? Tím, že jsou v kontaktu s vodou. Pokud se holíte během klasického sprchování, rozhodně počkejte pár minut na to, než budou chloupky na vašem těle měkčí. Ideální je sprchovat celé vaše tělo, a to přirozeně teplou vodou. Uvidíte, že holení půjde mnohem snadněji, než když budete holit chloupky, které jsou tvrdé a nejsou nijak měkké. Navíc náš doporučovaný postup přijde vhod i proto, že se vlivem teplé vody otevřou jednotlivé folikuly a chloupek tak oholíte blíže jeho kořínku, a tedy dokonaleji.

Bez pěny nebo gelu se neobejdete

Pokud vás trápí podrážděná pokožka po holení, může být problém právě ve vás. Proč? Je to dáno tím, že během holení nepoužíváte žádné přípravky a holíte takzvaně nasucho. Je sice pravdou, že v případě nouze může pomoci třeba klasický kondicionér, ale dlouhodobě to určitě není správná cesta. My doporučujeme používat buď klasické pěny, nebo modernější gely.

Pokud se podíváme na jejich vlastnosti, určitě by měly:

 • Změkčovat chloupky
 • Hydratovat pokožku
 • Eliminovat podráždění

Dobrým tipem mohou být také kvalitní holítka, která jsou napuštěna různými látkami, které případnou absenci pěny nebo gelu mohou zastoupit. Plnohodnotná náhražka to zcela určitě není.

TIP: V případě nouze se dá místo pěny či gelu použít napěněné mýdlo.

Kvalitní holítko je základ

Trh je skutečně bohatý na jednotlivé možnosti a tak je pouze na vás samotných, jakou cestou se vydáte. Na co je však vždy důležité hledět, to je kvalita holítka. Ty obyčejné jednorázové jsou vyráběné z plastu a jenom málokdy mají jakákoliv vylepšení. Ta kvalitní už nabídnout třeba výše zmíněnou vrstvu účinných látek, mají různé pružné lamely, nebo ergonomické provedení. To není ale to hlavní. To hlavní, na co ale doporučujeme se koukat, je počet břitů.

Sponzorováno

Zde platí jedno jasné pravidlo – čím víc, tím líp. Pokud má holítko jenom jeden břit, budete se holit dlouho a pracně. S takovým, které má tři břity a více, stačí jedno místo přejet jediným tahem a bude dokonale hladké.

Holítko vyměňujte včas

Zde nezapomínejme také na to, že i břity se postupem používání tupí a tak musíte myslet na včasnou výměnu. Jakmile se vám bude zdát, že holení už není tak jednoduché, jako dříve, je čas na výměnu holítka.

Pamatujte na to, že ostré břity přispívají nejenom k rychlosti a efektivitě, ale také snižují riziko podráždění vaší kůže.

Bez následné péče to nejde

Oholením a opláchnutím vodou to nekončí. Nezbytností by měla být vždy také následná péče. Z jakého důvodu? Jelikož i ta dokonale přispěje k tomu, že bude vaše pokožka krásná a bez jakéhokoliv podráždění. Trojice přípravků, které doporučujeme nejvíce:

 • Zklidňující mléka
 • Přípravky proti zarůstání chloupků
 • Zvláčňující a hydratační krémy

Existují ale i jiné postupy, jak docílit toho, že eliminujete podráždění a zarůstání. Pomocí může například i kvalitní peeling. Ten ale nerealizujete v den holení, nebo chvíli po něm. Takto vyčistit pokožku je třeba zhruba jeden den před plánovaným holením.

Jak holit správně? Vždy primárně po směru

I když se jedná o jednu z nejčastějších rad, stejně ji pro jistotu připomeneme. Týká se toho, jakým směrem se při holení vydávat. Správnou volbou je holit chloupky po směru jejich růstu. Jde to nejen snadněji, ale také eliminujete problémy s podrážděním, nebo zraněním. Jenom v případě, kdy se vám určité místo nedaří oholit, můžete vyzkoušet i směr opačný. Jinak ho ale příliš nedoporučujeme, a už vůbec ne těm z vás, kdo máte citlivou pokožku. Několik dní byste ji museli dávat do pořádku a to rozhodně není efekt, kterého chcete při holení docílit.

TIP: Pánové, kokosový olej je dobrý pro vaše vousy

Kdy se holit? Večer

Poslední rada se týká toho, kdy je správné se holit. Odpověď je jednoduchá – vždy večer. Proč? Jelikož během noci vaše pokožka nejenom dokonale zregeneruje, ale dojde také k tomu, že se případná podrážděná kůže kolem chloupků zacelí. To bude mít za následek fakt, že opticky budou vaše nohy vypadat mnohem hladší, než v případě, kdy si nohy oholíte jenom pár minut před tím, než někam vyrazíte. Nevěříte nám? Není nic jednoduššího, než si to sami vyzkoušet a porovnat si, jak budete vypadat.

Nehledě na to, že večer máte určitě více času, než ráno, kdy byste se holili ve spěchu a ve stresu.

A co vy? Jak se holíte vy?

Co dále si o holení přečíst?

VIDEO: Fenomén – Holit, nebo neholit

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva