Máte ztvrdlé paty? Toto a ně stoprocentně zabere 4.77/5 (48)

Jak na tvrdé paty? Poradíme vám.

Jak na tvrdé paty? Poradíme vám.

Ztvrdlé paty jsou opravdu nepříjemné. Jsou problémem hned ze dvou důvodů. První problém je rozhodně spojený s bolestivostí, jelikož ztvrdlé paty mohou při každém došlapu způsobovat celkem nemalou bolest. Čí více budete na nohou, tím horší to může být. Je tu ale i problém číslo dvě. A ten je estetický. Je tu léto, tedy doba spojená s tím, že začnete nosit otevřenou obuv, kde už mohou být vaše ztvrdlé paty vidět. A to jistě také nechcete. Proto se s námi podívejte na několik tipů a rad, jak tento problém stoprocentně a hlavně efektivně eliminovat.

Jak si tedy se ztvrdlými patami poradit? Inspirujte se u nás.

Škrabky na tvrdou kůži

Seženete je v téměř každé drogerii. Jejich cílem je pomoci vám v tom, aby se tvrdá kůže z oblasti vašich pat odstranila nejenom efektivně, ale také bez bolestně. A to jenom v té vrstvě, která je nevzhledná a která má vliv i na bolestivost každého vašeho kroku. Škrabky na tvrdou kůži doporučujeme hlavně v případě, kdy jste o své nohy již delší dobu nepečovali a je třeba rapidní odstranění špatné kůže.

Pilníky na kůži

Osvědčená a základní pomoc, kterou doporučujeme hlavně v případě požadavku na péči, která bude pravidelná. Pilníků existuje na trhu velké množství a liší se hlavně svou celkovou hrubostí. V počátcích úpravy je tedy vodné zvolit spíše hrubší variantu a na konci tu nejjemnější. A jak by mělo vypadat ideální ošetření, které bude bezpečné, nebolestivé a přinese dokonalé výsledky?

 1. Paty na několik minut namočte do vlahé vody
 2. Na pilník moc netlačte a občas ho namočte
 3. Paty pak ošetřete krémem nebo olejíčkem

Pedikúra

Osvědčená pomoc, pokud si nechcete ztvrdlé paty odstraňovat sami, nebo nevíte, jaký je ten nejlepší postup. Ve svém okolí jistě najdete jak řadu soukromých pedikérek, tak zde najdete také celou řadu různých kosmetických studií. Není třeba se ničeho obávat, ani se stydět. Je to služba, jako každá jiná. K holiči také chodíte, ne? No tak vidíte.

Výhodou pedikúry je rozhodně to, že bude moci být využito mnoho kvalitních a profesionálních věcí, jako jsou nástroje na odstranění, nebo produkty na změkčení kůže. K tomu nezapomínejte na zkušenosti a zručnost samotné pedikérky. Tím je zaručeno kvalitní odstranění v kombinaci s bezpečností.

S tvrdými patami si elegantně poradí i zkušený pedikér.

S tvrdými patami si elegantně poradí i zkušený pedikér.

Brusky na paty

Jedná se o speciální sortiment, který dnes koupíte v řadě obchodů, od drogerií, přes internetové obchody, až po supermarkety. Brusky na paty jsou unikátní v tom, že využívají speciální brusné kotouče, které jsou bateriově poháněny. To znamená, že se celkem rychle točí a tak pomáhají kůži z pat odstraňovat jak efektivně, tak je to také rychle a pro vás bezpracně. Pokud toto řešení aktuálně vybíráte, doporučujeme vzít v potaz několik parametrů. A to:

 • Cenu brusky a náhradních válečků
 • Typ a počet baterií
 • Váhu a hlučnost

Rybičky garra rufa

O co se jedná? V době, kdy se tato procedura poprvé objevila, to byl naprostý hit. Nyní už takovým boomem nejsou, což znamená jistotu snížení cen, i mnohem větší dostupnosti bez čekání. Rybičky garra rufa jsou unikátní v tom, že se živí lidskou odumřelou kůží, kterou konzumují přímo z lidského těla. A to samozřejmě bezbolestně, bez rizika zranění živé tkáně. A jak vše funguje? Stačí dát nohy do akvária a nechat rybičky, ať konají svou práci. Vhodné je navštívit salon, kde je rybiček velké množství a kde je také kladený důraz na velkou hygienu. Ta by měla být v tomto směru naprostou prioritou.

I rybičky garra rufa mohou pomoci. Musíte je ale navštěvovat častěji.

I rybičky garra rufa mohou pomoci. Musíte je ale navštěvovat častěji.

Písek

Plánujete vyrazit na písčitou pláž? Je jedno, zda to bude v tuzemsku, nebo to bude u moře. To z důvodu, že právě písek může být na vaše ztvrdlé paty doslova dokonalým pomocníkem. Písek totiž není nic jiného, než obroušené větší kameny. Může se jednat o zrníčka, která pomohou i tom, že obrousí vaši kůži. A tak na ztvrdlé paty může být dobrou pomocí i to, že budete chodit naboso v písku. Čím více a čím častěji, tím lepšího efektu tím dosáhnete. Když se navíc nebude jednat o úplně ten nejjemnější druh písku, je to pro vás jen dobře.

Banán

Zbyl vám doma banán, který už nevypadá nijak vábně a z logického důvodu ho nechcete jíst? Potom ho můžete využít na vaše ztvrdlé paty. Tato procedura je doporučována nikoliv v případě, kdy nejste spokojeni s jejich vzhledem, ale je doporučena naopak v případě, kdy se objevuje ona nepříjemná bolestivost a vaše paty jsou i výrazně popraskané. Co pomůže v takovém případě? Banán oloupejte a z jeho dužiny vytvořte hladkou kaši. Ta se následně nanese přímo na vaše paty. Takto ji nechte působit minimálně po dobu 15 minut. Opakujte každý den, dokud se stav vašich pat nezlepší.

Zábaly, koupele a namáčení

Mohou mít různé podoby. Důležité je kůži hlavě změkčit, a to lze zvládnout několika způsoby. Může se jednat třeba o klasický a osvědčený jelení lůj. Stejně tak je možné použít třeba i parafín, nebo různé krémy, které ho obsahují. Dokonce je možné použít také kousek vepřové kůže, s vrstvou tuku. Dané zábaly je možné realizovat krátkodobě, podobně jako u výše zmíněného banánu. Když však hledáte celkem rapidní pomoc, je vhodné daný zábal nechat na vašich patách po dobu celé noci. Ráno ho sundáte a nohy důkladně omyjte – mýdlem, které nevysušuje.

Koupel nohou tedy pomáhá změkčit pokožku a usnadnit její odstranění z pat. Vaše koupel nohou by mělo být prováděna v lázni s teplou vodou. Dodatečné přísady lze přidávat přímo do vody, aby byla lázeň ještě efektivnější při změkčování chodidel. Proč nezkusit:

 • Šťávu z citronukyselina citronová pomáhá odstraňovat odumřelé buňky pokožky.
 • Šálek bílého octa – bohatý na kyselinu octovou, která pomáhá odstranit kůži a léčit popraskané nohy.
 • Epsomská sůl – má vynikající vlastnosti při hojení kůže.
 • Šálek medu – známý díky svým přírodním hydratačním přínosům.

A co vy? Jak tvrdé paty na nohou řešíte vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si o nohách a zdraví ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva