Jaro je tu. Jak mu přizpůsobit péči o vaši pleť? 4.82/5 (11)

Sponzorováno

Jak na péči o pleť na jaře?

Jak na péči o pleť na jaře?

Péče o pleť by měla vycházet nejenom z toho, čeho chcete docílit, nebo jaké problémy vás trápí. Vycházet by rozhodně měla také z toho, jaké je roční období. I když jarní počasí bylo zatím jako na houpačce, aktuálně to konečně vypadá, že by se mělo počasí umoudřit a konečně bude slunečno a teplo. A to by měl být i pro vás jasný impuls přizpůsobit tomuto ročnímu období péči o svou pleť. Jak na to? Není to nic složitého.

Hutné krémy nepoužívejte

Zima je ve spojení s péčí o pleť pochopitelně spojena hlavně s tím, že je dobré používat spíše hutné krémy, které dokážou pleť i celkem dobře ochránit. Pokud jde ale o jarní péči, je nutné nechat je schované. Jaro je symbolem lehkosti a to byste měli začít plně respektovat. Proto je ideální obměnit produkty za ty, které budou skutečně jemné a skutečně lehké. Co je naším tipem? Můžete zvolit:

Každá varianta má něco do sebe. Pokud si nejste jistí, zkuste každou a uvidíte, jak vám bude vyhovovat. Poté už stačí jenom každý den pravidelně nanášet na vaši pleť. A jelikož je jaro symbolem lehkosti, rozhodně není nutná jakkoliv silná vrstva. Vždy bude stačit skutečně jenom trochu. Na to pamatujte.

Myslete na ochranu pleti

Jarní péče o pleť by měla být spojena také s rozumnou ochranou. To ostatně platí po celý rok, a tak má mnoho žen i mužů tendence na to zapomínat. Jaké jsou hlavní cesty, které jsou s ochranou jako takovou spojené? Jelikož jde o roční období často plné slunce, nezapomínejte na ochranu proti UV záření. Primárně je to ochrana proti UVA záření, které s ohledem na urychlení procesu stárnutí vaší pleti nijak nepřispěje.

Také je dobré myslet i na ochranu třeba proti prachu nebo smogu, jelikož obojímu se při pohybu ve větším městě nevyhnete. Zvláště v počasí bez srážek je vyšší prašnost očekávatelná.

Buďte jemní

Jarní péče o pleť souvisí také s tím, že byste si měli vždy zapamatovat, že jasným základem je také celková jemnost. Co máme na mysli v tomto případě? Jednoduchý fakt. Pokud je vaším cílem pleť jak umýt, tak i hloubkově vyčisti, vždy by to mělo být primárně spojeno hlavně s jemností. Silou určitě nic nezmůžete. Právě naopak. Může dojít k poškození a vaše pleť se z toho bude i několik týdnů zotavovat.

Pokud se podíváme konkrétněji na to, jak postupovat, je osvědčenou cestou jen jemný tlak a krouživé pohyby. Aby došlo ke skutečně důkladnému vyčištění, je možné sáhnout do segmentu kosmetických produktů, které se na jarní očistu hodí více než dokonale. Co můžeme doporučit? Jsou to:

Sponzorováno

 • Jemná odličovací mléka
 • Hydrofilní oleje
 • Pleťové vody

Pokud nic z toho po ruce nemáte, můžete použít i čistou vodu s trochou mýdla. Pozor však na to, aby vám pleť příliš nevysušilo. Pokud ho použijete, je dobré následně provést ošetřen í třeba již zmíněným krémem, nebo také stejně vhodným gelem. Pokud se rozhodnete používat i peeling, mělo by to být spíše nárazové. Ani zde se nesnažte být příliš hrubí. Lepší je raději jemnější čištění, protože odumřelé buňky vaší kůže se snadno odstraní i lehkým a letmým pohybem.

Používejte pleťovou masku

Jaro je jako stvořené k tomu, abyste svou pleť revitalizovala. Jak na to? Pomohou kvalitní pleťové masky. Možností je více než dost. První cesta je spojena s tím, že navštívíte svou kosmetičku. Ta bude přesně vědět, co je pro vás tím pravým a s jakým složením nešlápnete vedle. Stejně tak si ale lze pleťovou masku i koupit. Zde buďte obezřetná a vybírejte hlavně podle vašeho věku, podle stavu vaší pleti, stejně jako i podle typu pleti. Třetí možnost je spojena s tím, že si vyrobíte domácí pleťové masky. V jednom z našich starších článků jsme vám dali hned celou řadu tipů, jak na to.

Pleťovou masku je ideální používat alespoň jednou týdně. Sama uvidíte, jak bude vaše pleť krásná, pokud jí dodáte to, co skutečně potřebuje.

Nechte pleť nadechnout

Jarní péče o pleť by měla být spojena ještě s jednou zajímavou radou. Ta se týká toho, že svou pleť jednoduše necháte nadechnout. Co máme na mysli? Situaci, kdy se nebudete líčit. A to nejlépe 1 – 2 dny v týdnu.

A proč právě tento postup? I když moderní líčidla umožní vaší pleti celkem dobře dýchat, nikdy se nevyrovnají situaci, která je spojena s tím, že vaše plet je dokonale čistá, bez jakékoliv vrstvy. Právě toto je dokonalá cesta k nádhernému vzhledu. Čistá pleť bude moci skvěle dýchat, což přirozeně znamená, že bude využívat kyslík, které buňky lidského těla tak moc potřebují. Paradoxně je tedy jednou z cest k dokonalé kráse i to, že budete hledět především na čistotu a následně necháte svou pleť, ať krásní sama. Roli však může být i prostředí. Jiné účinky bude mít pobyt v čisté přírodě, a jiné pobyt v městě plném prachu a smogu.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Denní rituál péče o pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva