Sponzorováno

TOP 3 superpotraviny pro zářivou pleť 4.92/5 (12)

Kurkuma má na vaši pleť super účinky.

Kurkuma má na vaši pleť super účinky.

O vlivu výživy na kvalitu pokožky jste již určitě slyšeli. Které potraviny je třeba jíst co nejčastěji, abyste se těšili z bezchybné pleti? Díky těmto 3 superpotravinám budete mít dokonalou pleť. Odzkoušeno a zaručeno! Zlepšení stavu pleti nastane téměř okamžitě, pokud vsadíte na tyto 3 superpotraviny!

1. Kurkuma

Kořen kurkumy má oranžovou barvu a v ajurvédské medicíně se využívá na hojení ran a léčbu kožních onemocnění. Jak silný antioxidant má i protirakovinné účinky, působí protizánětlivě a detoxikuje játra, což se odrazí i na kvalitě vaší pokožky, která bude zářit zdravím.

Kořen nakrájejte, zalijte horkou vodou, přidejte trochu citronové šťávy a své tělo zásobíte množstvím vitamínů, minerálů a stopových prvků. Chcete-li použít kurkumu ve formě koření, přidejte 1 lžičku do 1l vody, vařte 10 minut, přidejte zázvor a 10 minut louhujte. Dochuťte citronem a medem.

2. Lněná semínka

Tato drobná tmavá semínka obsahují Omega-3 nenasycené mastné kyseliny a kyselinu linolenovou, které si lidské tělo nedokáže vytvořit samo, proto je musí přijímat v potravě. Jsou důležité pro ochranu srdce a cév, normální růst buněk, činnost mozku a očí. Pomáhají udržovat elasticitu kůže, podporují proces regenerace a urychlují hojení. Rozdrcené semínka můžete přidat do salátu, smoothie nebo müsli. Přimíchejte je do ovesné kaše nebo si z nich připravte zdravou pomazánku.

Sponzorováno

3. Borůvky a jahody

Proč si je dopřát v každém ročním období? Obsahují množství vitaminu C a vzácných antioxidantů. Jejich součástí jsou i flavonoidy, přírodní látky s protizánětlivým, protivirovým a antioxidačním účinkem.

Chrání buňky před škodlivými látkami z prostředí, ale i proti těm, které si tělo vytváří samo. Podporují tvorbu buněk a mají pozitivní efekt na tvorbu kolagenu, bílkoviny, která je důležitou součástí kožní tkáně a pokožce dodává pevnost a pružnost.

A jaké potraviny pro zářivou pleť jíte vy?

Co si dále přečíst o krásné pokožce?

VIDEO: Tipy pro zdravou a krásnou pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva