Jak na zažloutlé zuby? Vybělte si je… 4.89/5 (9)

Sponzorováno

Asi nejlepší metodou bělení zubů je u odborníka.

Asi nejlepší metodou bělení zubů je u odborníka.

Nejste spokojeni s odstínem vašich zubů? Pokud je tomu skutečně tak, není nic jednoduššího, než si je vybělit. Než se podíváme na jednotlivé možnosti, které je možné zvládnout i v domácích podmínkách, je třeba zjistit i to, proč se vůbec zabarvují. Vliv na to mají hlavně naše neřesti. Mezi to hlavní, co zažloutnutí zubů způsobuje, je:

 • Káva
 • Cigarety
 • Alkohol (červené víno, apod.)

Je tedy jasné, že když budete eliminovat dané nežádoucí součásti vašeho života, vaše zuby si mohou ponechat svůj správný odstín i bez nežádoucího barvení. Dále nezapomínejte také na to, že roli na jeho udržení má i pravidelné čištění zubů. Pokud už je ale na tyto rady pozdě, podívejte se s námi na takové, které vám pomohou v samotném bělení zubů.

Bělící zubní pasty

Toto je obvykle ten sortiment, po kterém lidé sáhnou jako první. A to hlavně z toho důvodu, že použití je celkem jednoduché. V podstatě se jedná o náhradu klasické zubní pasty. Tato konkrétní obsahuje speciální účinné látky, které mají za cíl zuby lépe vybělit a odstranit tak jejich zažloutlý nádech. I když použití je poměrně jednoduché a případné nežádoucí účinky jsou v podstatě minimální, je třeba říci, že tato cesta nemusí být zcela ideální. Důvodem je to, že pasta sice aktivní bělící látky obsahuje, ale v konečném důsledku není tak účinná a ani po několik týdnech nemusí být rozdíl tak výrazný, jak jste si přáli. Takové řešení proto doporučujeme spíše ve chvíli, kdy vám jde o to, aby zuby nezežloutly.

Bělení pomocí peroxidu

Jedna z poměrně známých možností, která určitě vyniká svou účinností. Jedná se o různé sady, které obsahují vše potřebné právě na domácí bělení zubů. Pozitivem této možnosti je určitě samotná účinnost. Je třeba říci, že už během prvních týdnů je možné pozorovat výraznou změnu odstínu, a to na ten světlejší. Jsou ale i negativa, které toto řešení přináší. Jedná se hlavně o zdravotní rizika samotného peroxidu. Pokud si bělíte zuby právě pomocí něho, a doba působení nebude ta doporučená, nebo dojde i k aplikaci na oblast vašich dásní, může to způsobit různé zdravotní problémy, ať už v souvislosti s poškozením zubní skloviny, nebo třeba s popálením vašich dásní. I proto se od této metody raději upouští.

Sady bělících pásek

Dnes v podstatě nejvyužívanější a nejzajímavější možnost. Důvodů je hned několik. Tou první je rozhodně celková účinnost, kdy lze podobně jako u peroxidu pozorovat první účinky již za 2 týdny od začátku používání. Zapomenout ale nesmíme ani na několik dalších výhod, kam se řadí:

Sponzorováno

 • Jednoduché použití
 • Příznivá cena
 • Zdravotní nezávadnost

Moderní bělicí pásky už nepoužívají peroxid, jelikož jsou založeny na jiných účinných látkách. Ty tak mohou přinášet stejné pozitivní výsledky, stejně jako platí, že nejsou spojeny s případnými negativními účinky, kam se může řadit například i popálení nebo poleptání, jako je tomu právě v předchozích případech.

Bělení zubů u odborníků

Zapomenout nesmíme ani na postup, který je spojený s bělícími metodami u odborníků. A je to asi nejlepší možnost ze všech. Hlavním pozitivem je rozhodně vysoká účinnost. Díky odborné aplikaci i dodržování správných postupů je možné využívat mnohem silnější látky, které zajistí, že bělejší odstín vašich zubů se objeví mnohem rychleji, než při domácím bělení. S tím souvisí i fakt, že obvykle stačí i mnohem méně aplikací účinné látky a výsledek bude dokonalý. Nevýhody této možnosti jsou hned dvě. Ta první se týká faktu, že ne ve všech městech jsou specializované kliniky, nebo ordinace dostupné. Druhou nevýhodou je jistě cena, jelikož tento postup bělení nepatří vždy mezi ty nejúčinnější varianty, které existují.

TIP: Jaké jsou potraviny pro zdravé zuby?

Zkuste i přírodní cestu na bělení zubů

Na závěr jsme si nechali tip spojený s tím, že můžete zkusit cestu zcela přírodní. A to takovou, kdy využijeme různé látky a potraviny, které jsou v běžné domácnosti. Jedním z tipů je třeba jedlá soda a její roztírání na oblast zubů. Druhou možností je třeba aplikace kaše z rozmačkaných jahod, aplikace kousků citronu nebo kokosového oleje. To vše může k lepšímu odstínu vašich zubů pomoci.

Na jednu stranu jsou tyto poslední tipy celkem jednoduché a dá se říci, že zdravotně i relativně nezávadné. Na druhou stranu ale pamatujte na fakt, že se ve své účinnosti rozhodně nikdy nevyrovnají těm metodám, které jsou založeny právě na využití různých chemických látek, které dokážou být vždy účinnější. Pokud však nechcete takové produkty v souvislosti s vaší ústní dutinou používat, může se tato přírodní cesta jevit jako celkem zajímavá alternativa. Nejlepší je ale návštěva specializovaného pracoviště. Sice za to nějakou tu korunu dáte, ale výsledek bude zářivý a bez rizika.

Co si o bělení zubů dále přečíst?

VIDEO: Blogerka na téma bělení zubů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva