Sponzorováno

Knírek u žen není nic esteticky příjemného. Jak se ho zbavit? Jak na něj? 4.95/5 (20)

Jak na knírek pod nosem u žen? Možností je mnoho.

Jak na knírek pod nosem u žen? Možností je mnoho.

Možná vás zasáhla zpráva o tom, že pokud jde o klasickou depilaci a holení, začíná být módním trendem to, že si chloupky budete ponechávat. Zda vám to přijde dobrý nebo špatný nápad, to necháme na vašem posouzení. Zaměříme se na chloupky v oblasti pod nosem které jsou označovány jako knírek u žen. Tady je celkem jasné, že z hlediska estetiky a krásy nejde zaručeně o nic, čí byste se snad měla chlubit. A proto se podíváme na několik cest, jak se ho můžete jednoduše zbavit. Toto jsou možnosti.

Vytrhávejte chloupky pomocí pinzety

Tento postup ocení hlavně ty ženy, které nemají ženský knírek zase až tak výrazný. Mají problém spíše s tím, že je v této oblasti trápí jenom několik chloupků. Je proto zbytečné podstupovat jakékoliv složité procedury, protože mnohem jednodušší je vzít si pinzetu a nežádoucí chloupky vytrhnout. Sice to může být bolestivá záležitost, ale vzhledem k počtu chloupků nemusíte mít obavy z toho, že budete trpět dlouho. Vytrhávání má navíc jasné plus také v tom, že chloupek vytrhnete i s kořínkem a tak bude nějakou dobu zase trvat, než se kompletně obnoví. Nutno však udělat rozhodnutí v tom, zda vám čas dovolí si chloupky vytrhávat po jednom, nebo už vám připadá, že jich máte tolik, že jediným přijatelným řešením bude některý z následujících postupů.

Depilace chloupků pod nosem

Osvědčená metoda, která se dá použít v podstatě na jakémkoliv místě lidského těla. Depilovány jsou často nohy i třísla. To neznamená, že by se tato metoda nedala použít také v oblasti vašeho obličeje. Tedy právě na tom místě, kde vaši krásu hyzdí onen nepříjemný ženský knírek. Jaké jsou konkrétní možnosti depilace a jaké jsou ony cesty, kterými se lze vydat? Můžeme je rozdělit na tři, a to hlavně podle toho, co je v dnešní době tolik populární.

 • Depilační pásky
 • Depilace voskem
 • Depilace cukrovou pastou

Velkou výhodou této cesty je fakt, že podobně jako u vytrhávání pinzetou docílíte toho, že své chloupky dokážete odstranit i s kořínkem. Krásný obličej vám tak zůstane třeba i po několik týdnů, než se kořínek znovu obnoví a chloupek bude opět růst. A to za trochu bolesti rozhodně stojí.

Speciální krémy

I ty jsou cestou, jak se dá knírek u žen buď odstranit, nebo také výrazněji zamaskovat. Pokud ho v oblasti pod nosem máte, a je celkem výrazný, je pochopitelné, že byste se měla vydat cestou, která je spojena s tím, že využijete speciálních depilačních krémů. Ty jsou alternativou ke klasickým formám. Jejich unikát je v tom, že je na danou oblast jenom nanesete a následně je odstraníte pomocí speciální stěrky. Jde o postup srovnatelný s klasickou depilací, pokud jde o výsledek a jeho dlouhé trvání. Má však jednu velkou výhodu, která je spojena s tím, že se nemusíte obávat bolesti, jelikož ta vás v tomto případě nečeká.

Druhou možností je použít krém, který ženský knírek sice přímo neodstraní, ale nabídne zde možnost toho, že ho vybělí. Právě výrazné zesvětlení chloupků dokáže hlavně v kombinaci se světlou pletí zajistit celkovou eliminaci problémového vzhledu. Nutno říci, že tuto metodu doporučíme hlavně v zimě. Důvod je celkem jasný. V létě budete opálená a to by vedlo k tomu, že by knírek ještě více vynikl. Jde tak o metodu, která není použitelná vždy. Navíc při bližším pohledu budou dané chloupky stále viditelné, což rozhodně není stav, který by pro vás byl žádoucí.

Ty tam jsou dny, kdy byly depilační krémy ostře parfémované – existuje spousta nových, jemných a vonných krémů. Tyto krémy se aplikují na oblast s nežádoucími chloupky, pak se místo utře spolu se samotnými chloupky.

„Depilační krémy používají chemikálie, jako thioglykolát vápenatý nebo thioglykolát draselný, které porušují disulfidické vazby v keratinu, čímž oslabují chloupky,“ vysvětluje dermatoložka. Pokud jedete touto cestou, vždy nejdříve proveďte test na velmi malé ploše pokožky, abyste si ověřili, zda nejste alergičtí.

Laser

Pokud jde o cestu, která se dá označit za jednu z těch nejmodernějších, je to rozhodně cesta s využitím laseru. Ten se v segmentu kosmetiky využívá stále častěji. A právě snaha o eliminaci nežádoucích chloupků patří mezi hlavní důvody samotného použití. Když se máme podívat na hlavní výhody, patří sem:

Sponzorováno

 • Rychlost zákroku
 • Bezbolestnost zákroku
 • Trvalost zákroku

Odstranění chloupků pomocí laseru dnes není nic výjimečného na různých místech vašeho těla. A právě oblast pod nosem může být jednou z nich. Pokud hledáte řešení, které bude trvalé, tak rozhodně nelze udělat chybu. Pouze je třeba připomenout fakt spojený s tím, že je dobré dobře vybírat, kde zákrok absolvujete. Také počítejte s tím, že bude nutné absolvovat několik procedur. Ne proto, že by byl laser neefektivní na první pokus, ale hlavně z toho důvodu, že chloupky rostou různě rychlým tempem. Jedině po několika procedurách máte jistotu, že eliminujete všechny.

Chloupky pod nosem efektivně vyřeší laser.

Chloupky pod nosem efektivně vyřeší laser.

Laser „střílí“ určitou vlnovou délku světla, která je specificky absorbována samotným vlasovým folikulem. Když je toto světlo absorbováno, přemění se na teplo, které „zabije“ vlasový folikul. Výhoda je tedy v dlouhodobosti zákroku. A nevýhodou je však vyšší cena. Ale v dnešní době se to už dá zvládnout. A také je někdy nevýhoda v tom, že se laser nedá používat u velmi světlých nebo jemných chloupků.

Holení

Jde o metodu, kterou pro úpravu své tváře využívají hlavně muži. To ale neznamená, že svůj ženský knírek si nemůžete odstranit stejnou metodou. Je jasné, že vzhledem k místu je investice do klasického holicího strojku zbytečná. Plně vám postačí kvalitní žiletka, která má několik břitů. K ní dále nezapomeňte vhodný krém, popřípadě i gel na holení. Výhodou této metody je hlavně rychlost. Stačí jenom pár tahů a nepříjemné chloupky jsou pryč. Tento postup má ale i svou nevýhodu, která je založena na tom, že se jedná jenom o seříznutí chloupků, a to těsně nad kůží vašeho obličeje. A jelikož k jejich růstu dochází v podstatě nepřetržitě, je dobré myslet na to, že vám velmi brzy dorostou a daný postup bude nutné opakovat. Takže se obecně tento postup určitě nedoporučuje, i když někdy mohou nastat situace, kdy se jeho použití nabízí.

Bělení chloupků pod nosem

Bělení chloupků na obličeji neodstraňuje chloupky, ale mohou vypadat méně patrně, protože bělením zesvětlíte barvu chloupků na světlý blond. Jak to funguje? Speciální odbarvovač se nanáší na chloupky a zanechá se asi deset minut působit – tak odstraní pigment vlasů. Pak je umyt studenou vodou. Zatímco podobné přísady se používají pro bělení vlasů na hlavě, bělící prostředek formulovaný speciálně pro obličejové chloupky je mnohem jemnější.

Bělení chloupků na obličeji vám ale nedá krásně hladký povrch, to je asi jasné. Přestože jsou chloupky světlejší, mohou být stále patrné, zvláště pokud stojíte na slunci nebo ve světlém pokoji. Výsledky také netrvají příliš dlouho – při růstu chloupků si dříve či později začnete všímat přirozené tmavší barvy chloupků na obličeji. Odbarvování chloupků obličeje se také nedoporučuje pro tmavší tóny pleti – světlé chloupky mohou totiž vyniknout kvůli kontrastu.

Elektrolýza k odstranění chloupků

Další trvalá možnost se nazývá elektrolýza. Ta využívá koncentrované teplo ke zničení každého folikulu – tak se zabrání růstu chloupků. Je to ideální metoda pro lidi, kteří chtějí trvalé odstranění chloupků, ale nemohou použít laser, protože jejich chloupky jsou světlé nebo jemné.

A takto nějak vypadá elektrolýza při odstraňování chloupků.

A takto nějak vypadá elektrolýza při odstraňování chloupků.

A co vy? Jakou metodu zastáváte vy? Budeme rádi za vaše tipy a zkušenosti v komentářích.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Jak odstranit chloupky z obličeje | epilace nití, epilátor..

VIDEO: Trhání chloupků pod nosem cukrovou pastou

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva