Jak na kulatá záda? Zkuste tyto cviky… 4.69/5 (32)

Sponzorováno

Jak na kulatá záda?

Jak na kulatá záda?

Vzpomínáte si na neustálé připomínky rodičů, abyste nehrbili a chodili vzpřímeně? Nešlo jen o planá slova! Pokud nechcete mít zdeformovanou páteř a kulatá záda, vyčleňte si pár minut denně na cviky, díky kterým budete natažení a budete mít krásnou vzpřímenou postavu.

Kulatá záda vás okradou o zdraví i krásu

Svaly na zádech by se měly posilovat každý den. V opačném případě se z hrbení může stát nebezpečný zlozvyk, který se krutě podepíše na vašem zdraví. Nejprve nastoupí bolesti zad a později různé deformace páteře, které však mohou vyústit do množství jiných zdravotních problémů jako např. migrény. Deformovaná páteř dokonce ovlivňuje činnost orgánů v těle. Vytváří tlak na hruď, kdy trpí nejen plíce, játra, ale i srdce.

Hrbení se podepíše i na vaší kráse

Hrbení vám také ubírá na kráse, co se týká hlavně něžnějšího pohlaví. Na shrbené ženské postavě vypadají prsa svěšeně a zdají se mnohem menší. Postava vypadá, že má o pár kilo navíc. Při hrbení totiž máme tendenci uvolnit bříško, což nám na kráse nepřidá. K tomu se přidají povislá ramena, ohnutá záda .. Naše tělo tehdy působí ochablým a nezdravým dojmem. Po narovnání zad a vypnutí hrudi má postava hned jiné křivky! Nejenže díky natažené chůzi se vzpřímenou hlavou „vyrostete“ o několik centimetrů, ale bolesti a jiné zdravotní problémy se zády budou fuč.

Doporučená cvičení na kulatá záda

Uvedené cviky je třeba provádět denně, pravidelně a dlouhodobě. Jednotlivé cviky je třeba opakovat 4 – 6 krát; mezi jednotlivé cviky třeba zařazovat dechová cvičení.

Zkratky: HK – horní končetiny a DK – dolní končetiny

1. Cvik na kulatá záda s polohou na břichu

a) HK volně podél těla. Stáhnout lopatkové svalstvo tak, že hlava a ramena se jejich činností zvednou od podložky. Úsilí musí vycházet přísně z lopatkového svalstva, nezvedat hlavu šíjí. Úsilí – vdech, uvolnění – výdech.

b) vzpažíme. Kmitat HK dozadu, dlaně vzhůru. Úsilí nevychází z beder!

c) Čelo položit na záda přes sebe přeložených rukou. Zvedat lokty a hlavu, asi 20 cm od podložky.

Sponzorováno

d) vzpažíme. Švihat střídavě HK dozadu.

e) upažíme. Malé kroužky a HK dozadu.

f) Ruce v týl. Zvedat lokty vysoce od podložky.

2. Sed s napjatými koleny

Zaujmout vzpřímený sed, bez přehnaného prohnutí v bederní páteři. Pak uvolnit a sklonit hlavu.

3. Cvičení v dřepu

Stůjte. Ruce v tyl. Pomalý dřep. Udržovat přitom vzpřímený hrudník. Nepředklánět se. Neprohýbat bederní páteř. Po provedení pomalý vztyk.

4. Cvičení na kulatá záda ve dvojicích

a) Jeden cvičenec sedí. DK vypjaté v kolenou, snožmo. Ruce v týl. Druhý cvičenec vyvíjí tlak kolenem partnerovi mezi lopatkami.

b) Sed jako výše. Ruce na ramena. Druhý cvičenec zvedá lokty partnerovi dozadu a nahoru.

5. Poloha na čtyřech

Maximální ohnutí páteře do tzv. Kočičího hřbetu.

Co si dále přečíst?

VIDEO: Jak napravit kulatá záda

VIDEO: Jóga pro zdravá záda – Posílení zad a mezilopatkových svalů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva