Sponzorováno

Jógou proti bolesti zad 5/5 (7)

Vyzkoušejte si s námi terapeutickou jógu, která vás zbaví bolestí zad. Při cvičení se klade důraz na plynulé přechody mezi pozicemi a správnou techniku dýchání.

„Hlavně nezapomeňte dýchat a nikdy necvičte přes bolest,“ říká kondiční trenérka Zuzka Klingrová na ikondice.cz.

Dýchání je totiž při józe absolutně nejdůležitější. Existují tři druhy dechu: břišní, žeberní a klíčkový, správné jógové dýchání kombinuje všechny tři techniky.

Sponzorováno

Dokonce nejnovější výzkumy ukázaly, že jóga může proti bolestem zad pomoci více než klasické cvičení. Navíc jógové cvičení aktivuje endokrinní systém, který hraje důležitou roli při hubnutí. Protože ale samotné cvičení nemá aerobní aktivitu, je vhodné doplnit jej aerobním tréninkem.

Video – jóga proti bolesti zad

Sponzorováno

V józe je kladen důraz na plynulé přechody mezi jednotlivými pozicemi a na správnou techniku dýchání. Důležité jsou techniky pozic, jógové dýchání, relaxace a koncentrace, vnímání plynulosti pohybu a celkové uvědomování si sebe sama.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Jógou proti bolesti zad”

  1. Nat napsal:

   Dobry den, celkom by nam vsetkym aj pomohlo, keby to video nebolo sukrome. Dalo by sa k nemu nejako dostat ? Dakujem za odpoved. N.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva