Sponzorováno

Čáry života na rukou a vaše zdraví – co mohou říci ruce? 4.7/5 (10)

Čáry života na rukou a vaše zdraví - co mohou říci ruce?Věštění z ruky (chiromantie) podle průběhu čar na dlaních je starou jasnovidecké metodou. Čtení z ruky z důvodu diagnostiky onemocnění je odlišnou metodou, kterou používají v tradiční čínské medicíně již staletí. Podobně jako znaky obličeje dokáží vaše ruce prozradit mnoho o vašem zdraví či náchylnosti k jednotlivým typům onemocnění. Posuzuje se přitom celkový tvar rukou, tvar a délka prstů, tvar a tloušťka prstních kloubů, průběh čar, které vytvářejí jedinečné otisky prstů a také tvar nehtů a různé znaky na nich.

Dominance ruky

Dominantní ruka je ta, kterou používáte častěji a která je šikovnější. Pokud jste praváci, vaším dominantní rukou je pravá, u leváků opačně. Znaky dominantní ruky symbolizují současný stav člověka a jeho rovnováhu, to co v průběhu života vzešlo z predispozic daných před narozením.
Druhá ruka je tzv. pasivní nebo rodinná ruka. Znaky pasivní ruce ukazují dědičné danosti, které jste získali před narozením od rodičů.

Hlavní čáry dlaně

Na dlani se dají rozlišit tři hlavní čáry, známé z chiromantie jako čára života, čára hlavy a čára srdce.

Čára života nebo rýha země

Začíná mezi ukazováčkem a palcem a probíhá obloukem kolem vyvýšeniny při palci. Vypovídá o vitalitě a zdraví a sklonu k nemocem. Znakem dobrého zdraví je zřetelná hluboká čára bez přerušení, která začíná ve středu mezi kořenem ukazováčku a palce.

Čára hlavy nebo rýha člověka (příčná rýha)

Začíná tam, kde čára života a probíhá směrem do středu dlaně. Na svém konci se může rozvětvovat. Tato čára symbolizuje činnost mozku a nervové soustavy.

Čára srdce nebo rýha nebe (distální příčná rýha)

Začíná na malíkové straně dlaně a probíhá směrem k ukazováčku. Souvisí s krví, srdcem a duševní pohodou. Normální rýha svědčí o dobré srdeční činnosti a životě bohatém na emoce.

Sponzorováno

TIP NA ČTENÍ: O našem zdraví mluví i naše oči – iridologie

Co o vás čáry na rukou prozrazují?

Ostrůvek na čáře života

Pokud čára života nemá přímou linii, na malém úseku se rozvetuje a znovu spojuje, čímž vytváří ostrůvek, svědčí to o nedostatečné činnosti žlučníku. Lidé s tímto znakem by si měli dávat pozor na stravování, vyhýbat se mastným, pikantním, těžko stravitelným jídlům a alkoholu.

Trhliny na čáře života

Roztřepený konec rýhy země mají lidé s citlivou povahou, sklonem k starostem a rychlé únavě, je projevem nedostatečné energie a slabosti tělesných funkcí. Často se vyskytuje u žen trpících neplodností.

Zdvojená čára života

Jestliže současně s čárou života probíhá uvnitř dlaně další rýha, siganlizuje dostatečné množství životní energie a tělesnou sílu.

Ostrůvek mezi čarami života a hlavy

Čáry hlavy a života, které se nerozbíhají společně, ale vytvářejí na začátku malý ostrůvek, poukazují na nesprávnou výživu v dětství nebo mládí.

Přerušení čáry srdce

Přerušená čára srdce signalizuje sklony k onemocněním. Pokud je přerušení zřejmé mezi prostředníčkem a prsteníčkem, ukazuje na poruchu respirační nebo oběhové soustavy. Přerušená čára pod malíčkem zase svědčí o sklonech k problémům s játry.

Rýha požitku

Rýha požitku se nevyskytuje u každého. Objevuje se u lidí s nesprávnou životosprávou, při ponocování, duševním a tělesném vyčerpání. Pokud najdete na spodní části své dlaně čáru, která začíná nad zápěstím na vyvýšenině z malíkové strany dlaně a probíhá k čáře života (může se jí dotýkat nebo ji protínat), pravděpodobně přepínáte své síly a jste náchylný k látkovým závislostem. Rovněž může tato rýha poukazovat na alergické reakce na léky.

Rýhy na zápěstí

Sponzorováno

Čáry nacházející se na spodní části dlaně vypadají jako náramky. Pokud jsou alespoň dvě a jsou zřetelné, jsou znamením dobrého zdraví a vitality. Přerušované nebo řetízkové rýhy upozorňují na slabost močových a pohlavních ústrojí.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva