Sponzorováno

Indigové děti – jen pouhý koncept nebo skutečnost? 4.88/5 (8)

Kdo jsou indigové děti?

Kdo jsou indigové děti?

Možná vás napadne, co je to za divné označení. Vždyť přece dítě může mít jen stěží indigově modrou barvu. To je sice pravda, ale indigově modrá může být jeho aura. Jsou to děti, které žijí tak trochu ve svém vlastním světě. Může se zdát, že nechápou dění okolo nich, myslí si o něm své a mnohdy ani jejich blízcí nevědí, jak jim porozumět. Na jedné straně se mohou zdát zvláštní a nepřizpůsobivé, na straně druhé disponující mnohem vyšší duchovní úrovní. A možná se jedná zcela pragmaticky o označení dětí, které jsou prostě vychovávány v jiné době, jsou tedy trochu odlišné nebo trpí některou z poruch chování.

Duhové děti

Určitě jste už někde slyšeli o tom, že se rodí duhové děti. Víte však, co to znamená? A tušili jste, že předtím na svět přicházely zas generace indigových a křišťálových dětí? Postupně vám je všechny představíme.

Těmito pojmy můžeme označit tři generace dětí, které jsou průkopníky za duchovnější pohled na svět. Často z nich vyrostou lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Takových lidí je samozřejmě více, nemuseli se narodit jen v čase, který byl pro tyto tři generace typický, akorát, že v některých letech se takových dětí rodilo mnohem více.

Takové pojmenování dostaly děti na základě modré aury, kterou vyzařovaly a která patří k takzvané šesté čakře nebo čakře Třetího oka. Auru si můžete představit zase jako energii, kterou vyzařujete, ať děláte cokoliv. Každá práce, činnost vytváří nějakou energii, a ta má barvu. Pokud vám bohatě pracuje intuice, tak máte kolem sebe právě indigovou barvu. Vidět ji je dar, který nemusí mít dokonce ani samotné indigové děti. Ale jejich intuice je silná a přišli na svět, aby šířili duchovní poselství a pomohli lidstvu vrátit se k schopnostem, které má každý z nás.

Kdo v indigové děti věří?

Koncept indigových dětí podporuje zejména hnutí New Age, samotný termín pochází od Nancy Ann Tappeové. Stoupenci hnutí věří, že tyto děti přišly na zem jako předvoj příchodu Nového věku, a budou následně zodpovědné za budoucnost naší planety. Odborníci však poukazují na neověřitelnost tohoto pojmu, psychologie jej neuznává jako právoplatný termín a panují zde spíše obavy, aby u dětí s jinými diagnózami nedošlo k opomíjení potřebné speciální péče.

Jak indigové děti vypadají?

Dle zastánců této teorie přichází na svět indigové děti od druhé poloviny osmdesátých let minulého století. Když se na takovéto dítě kouknete, první, co by vás mohlo zaujmout je moudrý a dospěle působící pohled. Často tito jedinci od dětství vnímají auru, energie nebo u nich v životě hrají roli další bytosti, které jejich okolí nevidí. Mohou komunikovat i se zvířaty, přírodou nebo jinými věcmi. Bývají jim připisovány zvláštní schopnosti, vysoká míra intuice, předvídavosti a výlučnosti.

Pro tyto děti je podstatné vymezení hranic, ale tak, aby porozuměly tomu, proč právě takto musí být. Vše musí vnímat jako opodstatněné, jinak reagují agresivně. Z tohoto důvodu mívají potíže s uznáváním autority a s dodržováním pravidel. Je velmi obtížné je potrestat. Bývají hyperaktivní a mají nízkou potřebu spánku. Jsou netrpělivé, nejsou schopné dodržovat některé okolím přijímané normy.

Jsou velmi citlivé, snadno se rozpláčou. Mají v sobě zakořeněný velký smysl pro spravedlnost. Tíhnou k tomu být samotářské, mohou mít potíže se sebedůvěrou. Podstatné je pro ně akceptování jejich blízkými.

Jak je vychovávat?

Pro děti je podstatné, aby byly respektovány, a pokud jsou jim stanoveny limity, musí jim být velmi pečlivě objasněno, proč tomu tak je. Nikam nevede, pokud je jím něco dáno jen příkazem. Proti povýšenému jednání se budou stavit na odpor. Podstatné je vysvětlit jim vše, na co se ptají.

Sponzorováno

Pomáhá též děti připravit na to, co se bude během dne dělat, ideální je dát mu možnost volby. Křik, zákazy a prudké emoce v něm vyvolávají spíše agresivní reakce. Snažte se mu objasnit, jak se cítíte v případě, kdy se chová nějak nepatřičně. Pokud potřebujete jeho spolupráci, požádejte o ni a vysvětlete, proč je to důležité.

Proč indigové dítě není skutečnou diagnózou?

V odborných kruzích je problematika tzv. indigových dětí chápána spíše jako snaha o to, aby lidé mohli označit děti s určitou diagnózou (která mu znemožňuje adekvátní sociální fungování) za výjimečné, disponující speciálními schopnostmi nebo určitou duchovní úrovní. Nebezpečím může být, když se k tomuto termínu rodiče opravdu upnou, omluví tím veškeré nevhodné chování dítěte a rezignují na psychologické a pedagogické postupy, které by dítěti mohly v jeho životě opravdu pomoci.

Poukazováno bývá na to, že tyto děti jsou definovány velmi obecně bez možnosti bližšího určení. Za tímto označením se tak mohou „schovat“ děti s Aspergerovým syndromem nebo s ADHD (porucha chování s hyperaktivitou). Tato označení však již mají jasná diagnostická kritéria.

Deset atributů, které nejlépe vystihují tento nový druh dítěte

 • Přicházejí na svět s vědomím královské důstojnosti a často tak jednají.
 • Uvědomují si, že „jsou hodny toho, že mohou být zde“, a jsou překvapeny, že druzí tento jejich pocit nesdílejí.
 • Vědomí vlastní hodnoty není pro ně velkým problémem. Často říkají rodičům, „kdo a odkud jsou“.
 • Mají potíže s autoritou (bez možnosti výměny názorů, diskuse či volby).
 • Některé věci prostě nedělají, například čekání ve frontě je pro ně nesnesitelné.
 • Jsou frustrované systémy, které jsou zaměřeny rituální a nevyžadují kreativní myšlení.
 • Často nacházejí lepší způsoby, jak něco doma či ve škole udělat, takže vypadají jako „likvidátoři systému“ (jsou v opozici).
 • Na první pohled se chovají asociálně, i když jsou mezi sobě rovnými. Pokud kolem sebe nemají nikoho s podobným smýšlením, uzavírají se do sebe s pocitem, že jim nikdo nerozumí. Ze společenského hlediska je pro ně školní docházka neobyčejně obtížnou záležitostí.
 • Nereagují na prostředky výchovy typu provinění a trest („Počkej, když přijde otec domů a uvidí, co si udělal“).
 • Neostýchají se dát najevo své potřeby.

Podívejte se pozorněji na své potomstvo. Výzkumníci tvrdí, že až 90% dětí, narozených po roce 1994, jsou dětmi indigovými. Toto fascinující přídavné jméno je odvozeno od barvy aury kolem jejich těl. Vnitřní tělesné orgány těchto dětí mají jiné funkce. A jejich imunitní systém je několikrát silnější, než u průměrného člověka.

Názor od naší čtenářky

„Tyto děti mají také jinou DNA – mutovanou. Jinými slovy, pokud jde o DNA, miliony obyvatel této planety vůbec nejsou lidmi. Na jeviště se nyní pomalu ale jistě šplhá rasa nových bytostí. Indigové děti mají několikanásobně silnější imunitní systém, než průměrná lidská bytost. Pěkné malé děvčátko, žijící v srdci Latgaglie (Lotyšsko) rádo vypráví. Nonšalantně hovoří o nočních výletech po vesmíru ve svém astrálním těle. Její otec nás však rychle žádá: Nevěnujte pozornost tomu, co říká; ona si velmi ráda vymýšlí.“

Co více si přečíst o indigových dětech?

VIDEO: Děti nové doby

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva