Sponzorováno

Droždí (kvasnice) a jeho účinky na zdraví i na akné – uvidíte, co všechno dokáže 4.89/5 (74)

Na co všechno je dobré droždí? Možná budete dost koukat.

Na co všechno je dobré droždí? Možná budete dost koukat.

Jde o něco zcela běžného, co stojí pár korun a je to k dostání v každém obchodě. Většina z vás pochopitelně používá droždí jenom na pečení. A to do kynutého těsta. My vám však doporučíme používat ho nejenom jinak, ale i mnohem více. Z jakého důvodu? Jelikož je celkem prospěšné pro vaše zdraví, ale i krásu. Proto je dobré mít ho nejenom dostupné v lednici, ale je třeba ho pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. Možná se budete sama divit, co vše dokáže něco tak běžného řešit a v čem dokáže pomoci.

Historie kvasinek a kvasnic

Kvasinky jsou součástí lidské historie již více než 5 000 let, nejprve se používaly například k výrobě chleba a vyrábějí se pomoci nich i alkoholické nápoje. Byl to vynález mikroskopu a studie Louise Pasteurova, které dali cestu k lepšímu pochopení kvasinek jako živého organismu. To vedlo ke komerční produkci droždí na počátku 20. století.

Droždí (kvasnice) se pěstují na směsích třtinové a řepné melasy. Po dokončení fermentačního procesu se kvasinky sklízejí, promyjí, pasterizují, suší a zabalí.

Jak můžete droždí využívat?

To je ona hlavní a také základní otázka, na kterou si musíme v první řadě odpovědět. Možností je o mnoho více, než jenom to, že ho přidáte do těsta, to necháte vykynout a následně už upečete sladký dezert, nebo cokoliv slaného. Jsou i jiné možnosti, které lze v kuchyni uvařit. Mezi oblíbené formy patří:

 • Alternativa míchaných vajec
 • Polévka
 • Placičky

Potom je tu ještě možnost číslo dvě, která už nesouvisí s vařením, ale s tím, že si za pomocí droždí vytvoříte zajímavou pleťovou masku. I toto může být cesta, kterou se vydat. Možnosti využití tedy máme zmapovány a nyní se již můžeme podívat na to, proč právě těmito cestami jít.

Droždí a jeho vliv na zdraví a krásu

Proč si tedy droždí čas od času dopřát?

1. Dostatečný přísun vitamínu B

Není moc potravin, které by vitamín B obsahovaly v takovém množství, jako je právě droždí. Pokud máte právě tohoto vitamínu málo, nemusíte vždy kupovat jenom doplňky stravy. Dobrá cesta je právě i ta, že využijete ono droždí, které přidáte do svého jídelníčku ve větším množství. A proč to udělat? Jelikož právě tento vitamín je velmi důležitý pro správné fungování vašeho metabolismu. A to nejenom, když se rozhodnete hubnout. Pokud tedy chcete, aby ve vašem těle bylo vše v pořádku, právě pomocí kvasnic to můžete zajistit.

Navíc je dobré připomenout, že existují i sušené kvasnice, které jsou zcela přírodní a nabídnou tak mnohem lepší možnosti konzumace. Pokud potřebujete béčko doplnit co nejrychleji a nejjednodušeji, sáhněte po nich.

2. Dokonalá pleť bez pupínků

Akné není nutně jenom problémem, který se může objevit v období puberty. Je také problémem, který se může objevit i kdykoliv jindy. Pokud máte problém s pupínky, tak si buďte jista, že je to právě droždí, které vám od nich dokonale pomůže. Nejenom, že tím, že ho budete konzumovat, ale i tím, že si z něho vytvoříte jednoduchou pleťovou masku, kterou na pleť následně nanesete a necháte působit, dokud nezaschne. Takto opakujte několikrát do týdne a uvidíte, jak bude výsledek dokonalý. A co na takovou masku budete potřebovat? Stačí jenom:

 • Droždí
 • Mléko
 • Kvalitní med

3. Budete mít krásné vlasy, ale i nehty

U vaší krásy ještě zůstaneme, jelikož zajímavé složení droždí je dokonalou pomůckou k tomu, jak mít krásné vlasy a jak mít krásné také nehty. Jak toho docílit? Jsou hned dvě možnosti. První je spojena s tím, že droždí budete konzumovat a tak do těla dostanete všechny důležité látky, kterými budou vnitřně vyživovány jak vaše nehty, tak i vlasy. Druhá možnost je spojena s podobnou maskou, jako na váš obličej. Jenom s tím rozdílem, že do ní na několik desítek minut ponoříte své prsty. Potom důkladně opláchněte. Takto se všechny důležité látky dostanou na ta správná místa i vnějším způsobem.

Sponzorováno

4. Dokonalý balzám na nervy

Nejste na tom po psychické stránce úplně nejlépe a hledáte pomoc, jak z toho ven? Potom si lépe zorganizujte jak svůj život, tak i svůj jídelníček. A to tak, že do něho opět nebudete zařazovat nic jiného, než dostatek droždí. Proč? Pro obsah různých látek je skutečným balzámem na nervy. Primárně je to z důvodu, že obsahuje riboflavin a také niacin. To je právě ona hlavní dvojice látek, díky kterým dosáhnete tolik potřebného efektu, který povede k vašemu vnitřnímu klidu.

5. Udržíte i hladinu krevního cukru

Právě cukrovka je v poslední době velkým strašákem. Je spojena se stravou, s životním stylem, ale třeba i s věkem. Když se podíváme na statistiky, tak počet případů raketově stoupá. Pokud i vy máte od svého lékaře informace o tom, že hladina krevního cukru ve vašem těle stoupá, je třeba začít přemýšlet nad dobrou pomocí. A tu přinese právě droždí. Hlavně proto, že obsahuje celkem dobré zastoupení chromu. Ten je velmi důležitý především v tom, že dokáže regulovat hodnotu glukózy ve vaší krvi. To znamená, že její hodnota nebude ani stoupat, ani nebude nijak kolísat, což je též celkem nebezpečný a problémový stav.

6. Skvělá volba také při dietě

Ano, i toto je důvod, proč droždí do svého jídelníčku zařadit. První důvod je spojený primárně s tím, že dokáže stimulovat a zrychlovat metabolismus. Ten se tak stane rychlejším, což zcela pochopitelně znamená také to, že tělo může mnohem rychleji spalovat tuky. Důvodem, proč se hodí i při dietě je i to, že dokáže poměrně dobře eliminovat chuť na sladké. Každá dieta je totiž založena vždy na dvou hlavních věcech. Je to kombinace správného jídelníčku a také silné vůle. A té lze pomocí droždí poměrně dobře pomoci, jelikož vám pomůže eliminovat právě chuť na sladké.

7. Zdroj vlákniny

Chcete-li si udržet zdravé zažívání, musíte mít ve stravě dostatečné množství vlákniny. Droždí poskytuje tři gramy vlákniny v každé malé dávce, takže si můžete být jisti, že dostáváte dost vlákniny, kterou potřebujete, abyste zůstali syti a budete mít navíc skvěle funkční trávicí systém.

8. Zdroj bílkovin (proteinu)

Jen dvě lžíce nutričních kvasnic poskytuje obrovských devět gramů bílkovin. Budete muset konzumovat dost hovězího masa, jednoho velké vejce nebo přes šálek plnotučného mléka, abyste získali stejné množství bílkovin z těchto potravin. Vzhledem k tomu, že proteiny pohánějí vaše svaly, poskytují vám energii a jsou užitečné pro zdravou pokožku, vlasy, oči a svaly, je důležité, abyste dostali dostatek této živiny každý den.

9. Kyselina listová

Kyselina listová je velmi důležitá pro ženy, které se pokoušejí otěhotnět nebo jsou již těhotné. Kyselina listová, která je druhem vitamínu B, pomáhá vašemu tělu produkovat a udržovat buňky. Také udržuje vaše tlusté tělo zdravé, reguluje hladinu cholesterolu, potenciálně snižuje riziko mrtvice a může dokonce ovlivnit syntézu a opravu DNA, které mohou zabránit určitým onemocněním. Kvasnice jsou skvělým zdrojem kyseliny listové.

A co vy? Jak droždí konzumujete vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si o droždí dále přečíst?

VIDEO: Jak si připravit kvasnice s obsahem vitamínu D

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva