Sponzorováno

Bylinky na trávení – zkuste je! 4.96/5 (27)

Čaje na tráveníBojujte bylinkami proti vlčímu hladu, podpořte metabolismus, nastartujte játra a potlačte chuť na sladké. Hlavní hrdinky vašeho zdravého zkrášlování před horkým létem v plavkách jsou čaje.

MATÉ

Oblíbený jihoamerický čaj z listů cesmíny paraguayské si připravte, pokud vás přepadne náhlý hlad. Zažene ho a přitom roztaví tukové polštáře. A co je ještě lepší, jeho pravidelné popíjení vás na pohled omladí, sníží cholesterol, nastartuje mozek a posílí imunitu.

Denně nevypijte více než pět šálků maté a čaj nelouhujte déle než pět minut. Na jeden šálek stačí lžička čajoviny.

Měsíčkový čaj

Povzbuzuje látkovou přeměnu a zvyšuje spotřebu energie. Zbaví vás bolestivé menstruace, prospívá játrům, žlučníku, nervům i srdci. Pijte ho třikrát denně a připravujte z lžičky bylinek, kterou zalijte třemi decilitry vody. Louhujte pět minut a popíjejte příjemně teplý.

Šalvějový čaj

Přestanete se potit, opadne nervozita z pracovního přetížení a už vás nepropadne vlčí hlad. V kuchyni přidejte šalvěj do těžších jídel z vepřovice nebo z luštěnin. Snadněji strávíte. Čaj pijte dvakrát denně a ne příliš silný. Lžičku bylinek zalijte šálkem horké vody a nechte odstát pět minut.

Sponzorováno

LAPACHO

Jihoamerický keř vás zbaví pocitu hladu, očistí játra a posílí organismus. Brzdí růst nádorů, podporuje tvorbu červených krvinek v kostní dřeni a prospívá i diabetikům. Pijte ho ve čtyř – až šestitýdenních kúrách. Jednu čajovou lžičku nastrouhané kůry vsypte do dva a půl decilitru vody a vařte pět až deset minut.

Odstavte a mok louhujte ještě deset minut. Neslaďte ho a pijte dva-třikrát denně.

Kořen smetanky

Dva tři šálky denně nastartují játra, která bude hravě přeměňovat tuky na energii. Na přípravu jednoho šálku potřebujete čajovou lžičku kořene a čtvrt litru vařící vody. Nechte odstát pět až deset minut.

ROOIBOS

Pomáhá hubnout, protože potlačí chuť na sladké. Nabije vás vitaminem C, ale i draslíkem, železem, vápníkem a zinkem. Neobsahuje kofein a je výrazně aromatický. Snižuje hladinu cukru v krvi, hýčká trávicí soustavu, posiluje obranyschopnost.

Bojuje proti nespavosti, depresím, léčí afty. Dopřejte si ho dva- až třikrát denně . Jednu čajovou lžičku zalijte horkou vodou a louhujte pět minut.

PU-ERH

Pijte ho před tučným jídle , protože pomáhá rozpouštět tuky obsažené v něm. Zlepšuje koncentraci, čistí játra a příznivě ovlivňuje trávicí ústrojí. Bojuje proti ateroskleróze a příznakům „opice“. Jednu lžičku čajové směsi zalijte ne úplně vařící vodou.

Nechte odstát pět minut a pijte třikrát denně. Čaj smíte zalévat i tři – čtyřikrát po sobě, čas louhování prodlužte na deset až patnáct minut. Některé výzkumy tvrdí, že čtyřtýdenní popíjení moku zemité chuti vás odlehčí až o jedenáct kilo tuku.

Sponzorováno

TIP: Mrkněte, které bylinky jsou super do koupele.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Bylinky na trávení – zkuste je!”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva