Sponzorováno

Jak se starat o brýle? Máme 5 tipů pro vaše brýle: Prodlužte jim život 4.8/5 (5)

Jak se starat o brýle?Dioptrické brýle rozhodně nejsou levná záležitost, a proto je dobré řádně se o ně starat. Téměř nic to nestojí a jejich životnost podstatně prodloužíte.

1. skládání brýlí

Brýle si vždy skládejte z obličeje tak, že uchopíte obě nožičky rámu současně. Pokud byste uchopili pouze jednu z nich, mohou se ohnout nebo i zlomit. Určitě je také nikdy neodkládejte na plochu čočkami dolů, mohly by se poškrábat.

2. čištění

Skla nikdy neotírejte nasucho. Nejlepší je použít čistící soupravu na brýle, kde je čistící sprej a hadřík z mikrovlákna, která nezanechává šmouhy. Skla můžete omýt i vlažnou vodou s kapkou saponátu. Pokud vás nebaví každé ráno si mýt brýle, pořiďte si ultrazvukovou čističku.

Sponzorováno

3. Ochrana

Netrapte brýle vysokými teplotami – nenoste je do sauny ani je v horkých dnech nenechávejte na palubovce auta. Chraňte je i před chemikáliemi, jako je lak na vlasy, ale i před mořskou vodou. Mohou totiž naleptat povrchové úpravy skleněných čoček.

4. odkládání

Neházejte si brýle jen tak do tašky, ve styku s klíči a jinými drsnými předměty si je téměř jistě poškodíte. Když brýle nepoužíváte, odložte je do pevného pouzdra.

5. generálka

Určitě nic nezkazíte, pokud si jednou za čas dáte brýle narovnat, utáhnout a vyčistit u odborníka.

A jak se o svoje brýle staráte vy? Budeme moc rádi za komentáře.

A dále si o brýlích přečtěte

VIDEO: Brýle jako životní styl

VIDEO: Jak si vybrat brýle?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva