Sponzorováno

Laserová operace vás zbaví problému s brýlemi při sportu 4.85/5 (13)

Laserová operace vás zbaví problému s brýlemi při sportuNěkomu brýle sluší, někomu méně. Rozhodně však každý člověk, který je nucen nosit brýle potvrdí, že je to nepohodlné. Přináší to obtíže za deště, při přechodu mezi teplým a studeným prostředím, kdy se brýle zapotí a je nutno je sundat a očistit, aby člověk nenarazil na nějakou překážku. Ovšem největší obtíže mají lidé s brýlemi při jakékoliv tělesné aktivitě a zejména při sportu.

Ať už se jedná o rekreační pohyb, nebo profesionální sport, jsou brýle nejen nepříjemnou obtíží, ale i značným nebezpečím pro sportovce samotného i pro jeho eventuální protihráče. Neustále hrozí rozbití brýlí a zranění očí, což může mít pro člověka fatální následky. Mnozí sportovci řeší tento handicap kontaktními čočkami, což rovněž není zrovna ideální. Stačí nešikovný pohyb či úder, čočka z oka vypadne a hledat ji, například na fotbalovém hřišti v trávě, může být marnou snahou. Brýle, ale i kontaktní čočky, jsou krajně nepříjemné při plavání. Běžní lidé, kteří tráví dovolenou u moře, nebo u vody v tuzemsku, vědí, kolik potíží mají s brýlemi. Ve vodě se jim zacákají skla, takže téměř nevidí, když si nechají brýle na dece, hrozí, že jim je někdo rozšlápne a pořídit si nové brýle v cizí zemi se rovná utopii. Podobně jsou na tom výkonní plavci. S brýlemi se plavat nedá a neustále se obtěžovat s nasazováním kontaktních čoček před každodenním tréningem a při samotných závodech není žádná slast.

Problém s brýlemi nespočívá jen v nutnosti jejich nošení, s čímž jsou spojena veškerá rizika. Zanedbatelná není ani jejich cena. Zdravotní pojišťovny se sice podílejí určitým procentem na úhradě skel i brýlových obrouček, přesto zbývá na pacienta nemalá částka, pokud se nespokojí s nějakými obyčejnými plastovými brýlemi.
Jsou to všechno problémy a potíže, které si člověk mnohdy ani neuvědomuje, nebo si je nechce připustit. Přitom současná moderní medicína nabízí možnosti, jak odstranit oční vady a navždy zbavit člověka všech potíží s brýlemi.

Sponzorováno

Řešení je na dosah ruky

Jednou z metod, která vás navždy zbaví problémů s brýlemi nejen při sportu, ale i v běžném životě, je laserová operace očí. Samotný zákrok, který je bezbolestný, trvá několik sekund, což je vzhledem ke všem problémům s brýlemi, kterých se po této operaci zbavíte, naprostý zázrak. Laserová operace očí je velice šetrný způsob, kterým se naprosto spolehlivě odstraňují téměř jakékoliv oční vady. Již po několika minutách po zákroku, pacient vidí ostře, záhy se může opět zapojit do normálního běžného života a navždy se zbaví nutnosti používat brýle nebo kontaktní čočky.

Nejčastěji podstupují laserovou operaci pacienti trpící krátkozrakostí nebo zakřivením rohovky. Kvalitu vidění ovlivňuje rohovka, která pokrývá přední část oční koule. Obsahuje řadu nervových zakončení a je extrémně citlivá na jakékoliv podráždění. Její zakřivení je možné tvarovat právě pomocí přesného laseru a tím odstranit krátkozrakost, dalekozrakost, vetchozrakost i astigmatismus, což je oční vada projevující se zhoršenou zrakovou ostrostí a špatným vnímáním detailů a kontrastů. Tento handicap je u některých sportů dosti podstatný. Pomocí laseru je možné odstranit dioptrie od -20 (u krátkozrakosti) a do +8 (u dalekozrakosti).

Cílem laserové operace očí je odstranění refrakčních vad, tedy úprava tvaru rohovky, čímž dojde ke změně její lomivosti, definitivního napravení oční vady a zbavení problémů s nošením brýlí při sportu i v běžném životě. Jedna jediná operace dokáže výrazně zkvalitnit celý život, tak proč se zbytečně trápit s brýlemi.

Sponzorováno

A co vy? Podstoupili jste tuto operaci? Pomohla vám?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva