Sponzorováno

10 tipů jak vylepšit dětem imunitu 4.86/5 (7)

Jak na lepší imunitu dětí?

Jak na lepší imunitu dětí?

Za častými onemocněními dětí můžeme hledat i slabší imunitu. Jejich tělo se tak nedokáže bránit bacilům a virům a kvůli tomu jsou náchylnější na různé nachlazení a jiné problémy. Zkuste tedy zapracovat na zvýšení imunity i prostřednictvím těchto deseti tipů.

1. Co nejdelší kojení

Jeden ze základů, které byste měli dát svým dětem hned v začátcích. Pokud se vám daří s kojením, tak při něm setrvejte co nejdéle. Nic jim totiž nedá tak dobrý základ pro silnou imunitu, jako mateřské mléko. Obsahuje totiž jedinečné látky, které jim neposkytnou ani umělé náhrady a ani ovoce v kombinaci se zeleninou.

2. Dbejte na dostatek spánku

A to zejména u starších dětí, které už začínají vymýšlet s prodlouženou večerkou. Jejich tělo ještě potřebuje pro zdravý vývoj dostatečný odpočinek. Pokud bude neustále unavené a nevyspalé, snadněji se na ně nalepí i nějaká nemoc. Nenechte se proto přemluvit a do postele je nažeňte ve stanoveném čase.

3. Přílišná hygiena škodí

Jeden z nejčastějších problémů nejen maminek, ale i společnosti. Používáme až příliš silné chemické prostředky, kvůli kterým žijeme v příliš sterilním prostředí. K tomu nedovolíme dětem, aby přišli do kontaktu s něčím špinavým, protože se ihned bojíme nějaké nemoci. Ve skutečnosti ji však dostanou spíše právě po takovém chování. Tělo si totiž musí na kontakt s bacily zvyknout a postupně tak budovat lepší imunitu. Dokazují to i průzkumy o tom, že vesnické děti nejsou tak náchylné na virová onemocnění, protože žijí se zvířaty a jídlo občas vezmou do rukou i neumytýma rukama.

4. Více bobulového ovoce

Různé exotické druhy jsou také plné vitamínů, ale nezapomínejte ani na naši klasiku. Všechny naše typy bobulového ovoce jsou bohaté na různé látky, které přímo ovlivňují lepší imunitu. Velmi častý je zejména vysoký výskyt vitamínu C, například u malin a borůvek, díky kterému jsou děti odolnější vůči nachlazením a chřipce.

Sponzorováno

5. Nedostatek zinku

Z hlediska imunity je zinek velmi důležitý minerální prvek, na který se však často zapomíná. Pomáhá nás ochránit i před závažnějšími onemocněními a je velmi dobrý na tvorbu správného krevního obrazu. Nejvíce ho dostanete z ryb a luštěnin. Nezapomínejte je proto zařadit do jídelníčku alespoň jednou týdně.

6. Začněte společně cvičit

Všimněte si, že sportovcům se takováto častá onemocnění vyhýbají. Může za to právě zlepšení imunity díky pravidelnému cvičení. Tělo se tak dostává do formy a dokáže lépe bojovat s bacily. Jelikož jsou děti v tomto někdy líné a raději by seděli před televizí, jděte na nich týmovými sporty. Pobavte se spolu jako rodina a udělejte tak něco nejen pro zdraví, ale i utužení vztahů. Navíc, takový pohyb udělá dobře jistě i vám.

7. Pozor na kouření

Nejen přímé kouření škodí našemu zdraví. Dětem může dělat problémy i to, když se nacházejí často v zakouřeném prostředí. Pokud tedy patříte mezi vášnivé fanoušky cigarety, jděte s nimi vždy na balkon a zavřete za sebou dveře. Jen takto dokážete vašim dětem pomoci vyhýbat se respiračním onemocněním a zlepšíte jejich imunitu.

8. Zlepšete jim střevní mikroflóru

Pokud trpí častými bolestmi bříška, průjmy a zvracením, dbejte na zlepšení jejich střevní mikroflóry. To nejlépe dosáhnete konzumací kysaných mléčných výrobků. Zapomeňte však na klasické dětské jogurty, které jsou často přeplněné umělými konzervanty. Nenechte se zlákat pestrými obaly a místo nich kupte sice dražší, ale podstatně kvalitnější produkt, který pomůže navíc i zdraví dítěte.

9. Není nad čerstvý vzduch

A proto běžte s dětmi ven vždy, když se dá. A při těch starších dbejte na to, aby netrávili více času před počítačem, jak venku na hřišti. Kontakt s čerstvým vzduchem a postupné otužování bude pro ně prospěšnější, jak přijímání umělých vitamínů.

10. Myslete na složení stravy

Protože ta je při imunitě velmi důležitá. A nejde jen o to, abyste jim dávali jíst hodně ovoce a zeleniny. Měli byste se také vyhýbat smaženým a těžkým jídlům, sladkostem a hlavně fastfoodové stravě a polotovarům. Takto vytvoříte dětem dobrý základ a nemusíte se bát častých onemocnění. Super ovoce pro děti je ananas – je sladký a velmi zdravý.

VIDEO: Jak připravit imunitu dítěte na přechod do školky? Začněte včas!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “10 tipů jak vylepšit dětem imunitu”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva