Sponzorováno

Imunita dětí – jaký názor mají matky a pediatři na imunitu dětí? 4.86/5 (7)

Imunita u dětíV období extrémního střídání teplot je namístě zamyslet se, co můžeme udělat pro posílení imunity dítěte. Do jakého věku se imunita vyvíjí? Podle průzkumů v tom maminky nemají zcela jasno.

Obecně se kojící matky přiklánějí k vyšším věkovým hranicím, které jsou pro vývoj obranyschopnosti důležité. Maminky, které o sobě uvedly, že nekojí, považují imunitní systém dítěte za definitivně hotový už při věkových stropech 6 nebo 12 měsíců. Podle dětské lékařky MUDr. Jarmily Hornové z Občanského sdružení Výživa dětí je tento názor nesprávný. „Imunita dítěte se jednoznačně vyvíjí i po ukončeném prvním roce života. Je to dlouhodobý proces, který pokračuje minimálně do předškolního věku“. Názor lékařky podporuje i téměř 100 procent respondentů z řad odborníků. Počet matek, který souhlasí není vysoký – tuto myšlenku sdílí jen něco přes polovina dotázaných matek.

Sponzorováno

Imunita dětí podle matek

Co však opravdu děláme pro zdraví svých děti? Maminky se snaží podpořit imunitní systém svých dětí různými způsoby. Ukázalo se, že v první řadě do jídelníčku svých potomků zařazují co nejvíce zeleniny, ovoce a zdravé stravy (78%), případně jogurty a jogurtové nápoje (60%). Mnoho matek také uvedlo, že se snaží o zdravý životní styl svých dětí (42%), a že jim podávají probiotika (38%). Přibližně třetina matek považuje za výborný zdroj budování imunity kojenecké a batolecí mléka, ale i bylinné sirupy a čaje.

Samotní pediatři doporučují batolatům do tří let v případě, že nejsou kojené, nejčastěji právě umělé formule (34%) a výživové doplňky s obsahem beta-glukanů (30%). Stejného názoru je i pediatrička MUDr. Jarmila Hornová. „Benefity mateřského mléka díky vysokému obsahu důležitých LCP mastných kyselin a prebiotik jen těžko něco nahradí. Praxe ale ukazuje, že pokud už kojení není možné, podávání mlék s obsahem těchto složek zvyšuje odolnost dětí i ve vyšším batolecím věku. Jelikož prebiotika vytvářejí správnou základnu pro růst „přátelských“ bakterií ve střevě, podporují zdravou střevní mikroflóru a tím výrazně posilují imunitu“ říká odbornice.

VIDEO: Co ohrožuje dětskou imunitu a jak ji podpořit?

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva