Sponzorováno

Kvíz: Co všechno víte o kokosovém oleji? 4.8/5 (10)

Zkuste si náš kvíz s otázkami okolo kokosového oleje

Zkuste si náš kvíz s otázkami okolo kokosového oleje

Kokosový olej je jedinečný … Bohužel je často považován za špatný pro srdce kvůli vysokým koncentracím nasycených tuků. Jeho jedinečné složení mastných kyselin pomáhá s fungováním mozku, předchází některým chorobám, pomáhá v určitých ohledech s hubnutím a má i další benefity.

Naštěstí jsou zdravotní vlastnosti stále více známé – zejména pak organické, nerafinované druhy tohoto oleje! Na tyto druhy kokosového oleje se zaměřte.

Kokosový olej obsahuje krátkodobé nasycené mastné kyseliny ve středním řetězci (MCFA), což je „zdravá“ forma nasycených tuků ve srovnání s trans-tuky. Konzumace trans-mastných kyselin je spojena se srdečními problémy, depresí a zvýšenými hladinami cholesterolu. Jak spotřebuje MCFA tuky v kokosovém oleji vaše tělo? Naše tělo metabolizuje tyto tuky v játrech a okamžitě je přeměňuje na energii (pohonné látky pro funkci mozku a svalů) lépe než jako tuky.

Sponzorováno

Studie uvedená ve Journal of Nutrition zjistila, že kokosový olej zrychluje metabolismus. Výzkumníci zjistili, že účastníci, kteří konzumovali dvě lžíce kokosového oleje denně, spálili více kilojoulů než ti, kteří ho nejedli vůbec. Rychlý metabolismus pomáhá posílit imunitní systém těla a zároveň vám pomáhá s udržením vaší váhy.

Ale dost teorií. Dnes vás nebudeme učit, ale zkoušet :) zkuste si udělat kvíz s otázkami o kokosovém oleji.

Jak moc toho víte o kokosovém oleji?

Myslíte si, že toho o kokosovém oleji víte více než dost? Výborně. Pojďte změřit síly s naším kokosovým kvízem.


Chcete nejdříve potrénovat? Přečtěte si naše články o kokosovém oleji

VIDEO: 23 využití kokosového oleje

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva