Sponzorováno

V Japonsku pomáhají v boji proti poškozené pleti hlemýždi 4.83/5 (6)

V Japonsku pomáhají v boji proti poškozené pleti hlemýždiSlizcí měkkýši údajně dokážou vyléčit zánět kůže a uzdravit buňky spálené sluncem. Šneci jsou v zahradách považovány za neduh, když se však ke slovu dostanou produkty na omlazení pokožky, jejich pomoc by se mohla hodit. Studio krásy v Tokiu nedávno zařadilo do nabídky novou kúru, ve které si na pomoc vzalo právě slizké měkkýše.

V Japonsku pomáhají v boji proti poškozené pleti hlemýždi

Dámy, které se chtějí zbavit odumřelé pokožky, si mohou nechat vyčistit póry a na počkání si nechat z tváře smazat několik let – mohou se podrobit šnečí kůře. „Sliz ze šneků pomáhá odstranit odumřelé buňky, pomáhá uzdravit kůži spálenou sluncem a hydratovat ji“ uvedla kosmetička japonského salonu Manami Takamura.

Sponzorováno

Sliz se však nepřidává jen do krémů, které salon používá, ale šnečí dermatologové působí přímo na tváři. Jen takto se totiž čistý sliz dostane přímo na pleť. „Cítíte, jak se vám šneci hýbou po tváři. Nejprve je to velmi překvapivé, ale je to docela příjemné. Moje pokožka je opravdu jemná a zvlhčená“ uvedla zákaznice Sayaka Ito.

Salón se zatím stará jen o miniaturní šnečí farmu složenou z pěti šneků, které krmí pouze organickou zeleninou včetně mrkve či špenátu.

V rámci hodinové kúry se šneci pohybují po tváři, jak se jim líbí, následují masáže a masky s obsahem slizu. „Sliz pomáhá obnovit buňky na obličeji, takže věříme, že tato kúra pomůže vyléčit poškozenou pokožku“ dodala manažerka Yoko minimu.

Šnečí sliz však není novinkou v oblasti medicíny. Už v Hippokratových záznamech se našly recepty používající rozbité šneky s kyselým mlékem k léčbě zánětů kůže. Nedávno začal být sliz populární zejména v Japonsku a Jižní Korey.

Sponzorováno

Léčba nepomáhá pouze dámám toužícím po hezčí pleti, ale i horolezcům, kteří kvůli řidšími vzduchu a intenzivnímu slunečnímu záření často trpí poškozením pleťových buněk.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva