Sponzorováno

Sex během těhotenství: Co je třeba vědět? 4.78/5 (9)

Sex během těhotenství: Co je třeba vědět?Když jste v očekávání, ještě to neznamená, že je vašemu sexuálnímu životu konec. Pro většinu párů je však bezpečné pokračovat se sexem i během těhotenství. Některé ženy dokonce kvůli změně hladiny hormonů v těle zažívají nevídané pocity. Přinášíme Vám přehled nejčastějších otázek, které se týkají sexu v těhotenství. Pro zdravé páry určitě těhotenství neznamená konec sexu, právě naopak, některé ženy při sexu v těhotenství zažívají úplně nové pocity.

Je bezpečné používat sexuální hračky nebo lubrikant?

Sex nemůže uškodit dítěti – je totiž chráněno v děloze – ale někteří zdravotníci nedoporučují používání erotických pomůcek, jako jsou vibrátory, protože nejsou tak tvárné jako penis. Porodní asistentka Sally Randleová pro msn.com řekla: „Jsou zde obavy z infekce nebo protržení plodového vaku.“ Nechte proto pomůcky na jistý čas zavřené v šuplíku.

Je normální, že se vaše sexuální touhy změní, když čekáte dítě?

Opět platí, že to není jen jedinečný čas pro ženu. I muže těhotenství ovlivňuje – některé bříško vzrušuje, jiní ztratí zájem o sex, například ze strachu o dítě. Existuje mnoho změn, které se stanou v průběhu těhotenství a ovlivňují sex, včetně změn průtoku krve, což může vést ke zvýšenému průtoku v genitáliích. I prsa jsou citlivější na dotyky, což se některým ženám líbí, a jiným zas ne.

Jaké zdravotní podmínky znamenají červenou pro sex?

„Každá žena, které diagnostikovali možnost krvácení, nízko položenou placentu a prasklou membránu, by měla říct razantní ne sexu,“ vysvětlil doktor Domoney, porodní odborník Sex sám o sobě může způsobit malé vaginální krvácení, které není nebezpečné, ale těhotné ženy by se měly obrátit na svého lékaře při jakémkoliv krvácení. Prasklá membrána by totiž mohla zvýšit riziko infekce plodu.

Sponzorováno

Existují sexuální polohy, které jsou bezpečnější a pohodlnější během těhotenství?

Vzhledem k většímu bříšku ženy dávají přednost polohá , kdy jsou nahoře ony. Tehdy mohou podepřít horní část těla. Oblíbená je také poloha na boku. Základní pravidlo zní, že páry by se měly vyhnout polohám, které tlačí na bříško.

Bude mít orgasmus vliv na dítě?

Těhotenství neovlivní vaši schopnost mít orgasmus při sexu, ale někdy může mít neobvyklý vliv na těhotenství. Orgasmus může způsobit kontrakce dělohy – často velmi intenzivní a občas trvající i hodinu. Tyto Braxton Hicksovy kontrakce jsou běžné zejména ve vyšších stádiích těhotenství.

Může vyvolat sex předčasný porod?

Vzhledem k tomu, že spermie obsahují tuk prostaglandin, a umělý prostaglandin se používá k vyvolání porodu, je snadné se domnívat, že sex bez ochrany může nastartovat porod. Vědci, kteří zkoumali sexuální aktivitu 600 žen v Carolině zjistili, že ženy, které jsou sexuálně aktivní i pozdě v těhotenství, s mnohem menší pravděpodobností porodí před 37. týdnem těhotenství.

Jak dlouho po narození dítěte by měla žena počkat, než bude mít sex znovu?

Obecně by měly ženy počkat až šest týdnů, protože je zde velmi malé riziko embolie ze vzduchu. Mnoho žen se spíše dokonce cítí nepříjemně. Pokud jste měli císařský řez, problémem bude bolest a pohyb. Perinální stehy totiž potřebují delší dobu hojení. I po psychologické stránce ženy potřebují určitý čas, než budou mít chuť na sex, ať už kvůli únavě, vzhledu nebo jiným faktorům.

Můžete to zvládnout i bez sexu?

Mnoho párů projde těhotenstvím a porodem, aniž měli pravidelný sex. Zejména, pokud jim šlo zejména o otěhotnění. U obou partnerů může touha po sexu ubývat, ale to neznamená, že nastává období bez jakéhokoliv dotyku. Tulení se, společné koupele a masáže nohou upevní blízkost a lásku prostřednictvím uvolňujících hormonů.

VIDEO: O sexu v těhotenství

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva