Sponzorováno

Pánské čaje: Bylinkami k lepšímu sexu 4.73/5 (22)

Pánské čaje a bylinkyBylinkovým čajem na potenci nemáte co pokazit. Zkuste si přečíst náš článek a uvidíte sami.

Po čtyřicítce

Rostlinka s něžnými žlutými květy je určena mužům po čtyřicítce, kterým přirozeně ubývají mužské hormony. Po měsíčním pití kotvičníkového čaje jim stoupne hladina testosteronu o 30 procent. Na mladší ročníky však nefunguje. Zato čtyřicátníci měli větší zájem o sex, více svalové hmoty na úkor tuku a pociťovali méně vnitřního napětí. V našich končinách kotvičník zemní neroste, ale je součástí některých čajových směsí a seženete ho i samostatně. Hledejte ve specializovaných čajových obchodech nebo v bioobchodech.

Pozor! Kotvičník není pro mladé lidi do dvaceti let, pro pacienty s nádorovým onemocněním a hormonálními poruchami.

Proti stresu

Šafrán setý má antidepresivní účinky, proto prospívá mužům všech věkových kategorií, kteří mají sexuální problémy ze stresu. Patří mezi nejdražší koření na světě, protože na jeden kilogram padne za oběť až sto tisíc květů. Tedy jejich blizny. Do jakéhokoliv bylinkového nebo ovocného čaje postačí přidat špetku. Nepohrdne ní ani masový vývar.

Pozor! Šafrán není vhodný pro muže, kteří užívají antidepresiva.

Sponzorováno

Na oslazení

Milostný život vám pomůže zdokonalit i zázvor. V Asii věří, že si poradí i s poruchami erekce. Obsahuje éterické oleje, které mají výrazně stimulační účinek. Čerstvý kořen stačí nastrouhat, nakrájet a připravit si z něj čaj. Klidně ho oslaďte medem, který je také účinné afrodisiakum, a popíjejte dvě až tři šálky denně.

Pozor! Jelikož zázvor obsahuje silné hořčiny, čaj není vhodný pro lidi se žaludečními, střevními či vředy. Pozorní by měly být i chlapi s Crohnovou chorobou.

Pro lepší spermie

Zelený prášek maca již staří Inkové považovali za posvátný právě díky afrodiziakálním účinkům. Usušenému a pomletému ​​kořenu připisují moc léčit poruchy erekce, ale i neplodnost. Maca zlepšuje náladu a zvyšuje chuť na sex. Zmírňuje pocity strachu ze selhání a bojuje proti stresu. Zvyšuje i počet a pohyblivost spermií. Přidávejte špetku do čaje.

Na omlazení

Pro mnohé léčivé účinky ženšenu ho tradiční léčitelství považuje za všelék. Prý navrací mládí zejména starším pánem.

Pozor! Je více druhů ženšenu. Nejdéle se v medicíně využívá korejský, později se začal používat i americký, bambusový, trpasličí, pravý ženšen, … Americký ženšen není vhodný při snížené činnosti štítné žlázy.

Půl milionu bez sexu?

Sexuální problémy se objevují u stále většího procenta mužů. Jejich počet roste nejen s věkem, ale i se sedavým způsobem života, stresem a s nesprávnou životosprávou. Rovněž se pod kvalitu sexuálního života může podepsat i cukrovka, poruchy štítné žlázy nebo deprese.

Sponzorováno

V ČR je asi půl milionu mužů, kterým vlastní tělo nedovoluje zdravě sexuálně žít. Jen desetina z nich vyhledá odborníka, ostatní se spoléhají na pomoc z přírody, lékárny, internetových prodejců nebo svůj problém neřeší vůbec. Ačkoliv by mohli a měli.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Pánské čaje: Bylinkami k lepšímu sexu”

  1. detox napsal:

   Maca se dá konzumovat, a zdá se mi to i chutnější spíše s mlékem nebo jogurtem než s čajem. Rozmíchám si lžičku mleté macy v kelímku bílého jogurtu a nebo mléka.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva