Sponzorováno

Nebolestivé alternativní metody k liposukci 4.83/5 (12)

Nebolestivé alternativní metody k liposukciTradiční liposukce odstraňuje tuk z těla dutou kovovou kanylou. Liposukce představuje několik zdravotních rizik, včetně rizika jizvení, infekce a poškození tkaninových struktur. Pokud se liposukce obáváte nebo nemáte dostatečné finance na tento zákrok, existují alternativy k tradiční liposukci, pár šetrnějších a neinvazivních zákroků.

1. Ultrazvuk

Jde o neinvazivní metodu, při které se po dosažení 40 000 Hz tukové buňky rozvibrují, což má za následek jejich narušení. Voda v buňkách se zahřeje a tuk se rozloží na triglycerín a kyselinu mastnou.

2. Kryolipolýza

Tento postup funguje tím, že se tukové buňky vystaví pod kůží extrémně nízkým teplotám po určitou dobu, která by je měla zničit, způsobit rozpad a jejich vyloučení lymfatickým systémem. Postup je bezpečný a účinný, pacienti vidí výsledky kryolipolýzy po třech měsících.

Sponzorováno

3. SmartLipo

Tato invazivnější chirurgická alternativa pracuje s laserovým systémem na ničení tukových buněk. SmartLipo používá kanylu vloženou do kůže, ale její pracovním nástrojem je laserové vlákno pro přenos energie do tukových buněk, které buňku zahřeje a zničí.

4. Injekční lipolýza

Alternativní metodou k liposukci může být i injekční lipolýza. Do problematické partie s tukovými zásobami se stříkne injekce látky, která tuky rozloží. Ty se potom vyloučí z těla ven. Více si přečtěte o injekční lipolýze zde.

INFO PLUS: Jak se zbavit celulitidy?

Pokud jste se zbavili tukových zásob, ještě jste nemuseli vyhrát nad celulitidou. Mezi jedno z nejlepších řešení k jejímu odstranění patří terapie elektroakustickými vlnami.

Je to kombinace několika druhů ošetření najednou, při kterém se do kůže aplikuje karnitin, kofein a kyselina hyaluronové. Pokožka se bombarduje akustickou vlnou na rozbíjení toxických polštářků, prokrví se lymfodrenáží, pomocí ozónu se dezinfikuje, laser stimuluje fibroblasty a produkci kolagénua a infračervené záření zlepšuje propustnost kůže.

VIDEO: O kryoterpii

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva