Sponzorováno

Kontaktní čočky, které se na noc nevyndávají 4.86/5 (7)

Kontaktní čočky, které se na noc nevyndávajíDnešní životní styl, dlouhé pracovní dny, náročné profese, ale i množství sportovních aktivit, to vše si žádá pohodlné a flexibilní řešení korekce oční poruchy. Vhodnou volbou jsou měkké kontaktní čočky.

Jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, který má nižší obsah vody, ale naopak vysokou propustnost pro kyslík. Ta může být až 5-násobně vyšší než u staršího materiálu hydrogelu.

Bezpečné nošení nonstop

V současnosti jsou díky speciálně vyvinutým unikátním technologiím kontaktní čočky určené i pro kontinuální nošení. Ze studie zaměřené na používání kontaktních čoček a návyky při jejich nošení vyplývá, že v kontaktních čočkách vědomě spí nebo si s nimi zdřímne 46% uživatelů. Jde o jednoho ze dvou uživatelů kontaktních čoček.

Silikon-hydrogelové kontaktní čočky byly schváleny podle normy CE pro nepřetržité nošení až na 30 dní a nocí. Mají nejvyšší propustnost pro kyslík ze všech dostupných měkkých kontaktních čoček.

TIP: Jak vybrat vhodné kontaktní čočky?

Sponzorováno

Pocit pohodlí

Kontaktní čočky jsou vyrobeny unikátní technologií, přinášející zdravý a přirozený pocit pohodlí při nošení po celý den, po celou dobu nošení. Zvlhčující složky pomáhají minimalizovat stupeň dehydratace čočky k dosažení celodenního pohodlí.

Plazmou zušlechtěný povrch zajišťuje odolnost proti usazeninám lépe než jiné silikon-hydrogelové čočky, což přispívá k pohodlnému nošení. Vysoká propustnost pro kyslík umožňuje průchod většího množství kyslíku čočkou než v případě tradičních hydrogelových čoček – pro bílé a zdravě vypadající oči.

„Při nepřetržitém nošení odpadne starost s čištěním a uchováváním čoček v roztoku, jakož i každodenní manipulace s čočkami. Tyto výhody ocení především lidé, kteří často cestují či provádějí speciální profese (zdravotní personál, hasiči, pracovníci v dopravě) s náročným pracovním režimem.“

„Vhodným řešením jsou i pro rodiče na mateřské dovolené, kteří se musí přizpůsobit častému nočnímu vstávání. Čočky určené pro kontinuální nošení poskytnou maximální svobodu a flexibilitu. Uživatelé v nich mohou bez obav pracovat, sportovat, bavit se a dokonce i spát“ uvádí k používání kontaktních čoček určených pro nepřetržité nošení specialistka RNDr. Oľga Gavorová.

Moderní měkké kontaktní čočky vynalezla skupina českých chemiků po vedením vědce Otto Wichterleho.

TIP: Jak správně vybrat kontaktní čočky?

VIDEO: Měkké kontaktní čočky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Kontaktní čočky, které se na noc nevyndávají”

  1. […] Víte, že existují kontaktní čočky, které se na noc nevyndávají? […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva