Sponzorováno

Medová maska – proč si umývat tvář medem? 4.93/5 (14)

Denní čištění obličeje medem může léčit a předcházet akné tím, že zbaví vaši pokožku škodlivých bakterií. Ošetření pleti medem je bezpečné a můžete si jím čistit pleť bez vedlejších účinků i delší dobu.

Med je něco jako zázrak

Med je přirozeně nabitý nezbytnými vitaminy a minerály, které může vaše tělo využít nejen vnitřně, ale zvýšit zdraví kůže i zvenku. Med je plný železa, vitamínu B, vápníku, draslíku, hořčíku a dalších živin. Mnoho starověkých kultur používalo med na lokální ošetření pleti. Samotná Kleopatra ho měla jako součást své běžné péči o pleť, aby si co nejdéle udržela mladistvý vzhled.

Výhody medu pro naši pleť

Když smícháte med s vodou, přírodní enzymy v medu reagují a fungují jako mírné antiseptikum, takže med slouží jako perfektní přírodní obličejový odličovač. Med hydratuje, což zamezuje suché pokožce a tvorbě šupinek.

Medová maska ​​se může použít k léčbě různých onemocnění kůže. Pokud si chcete doma připravit medový peeling, tady je návod: Smíchejte 1 polévkovou lžíci medu s 2 lžícemi jemně mletých mandlí s ½ lžičky citronové šťávy. Použijte tento mix jemně na obličej, pak opláchněte teplou vodou.

Sponzorováno

TIP: Mrkněte i na další medové recepty pro vaši krásu

Účinky medu na pleť a pokožku

Hodnota pH medu je velmi blízká přirozenému pH pokožky. Mnoho tradičních čisticích prostředků pokožky jsou kyselejší, což může narušit přirozenou rovnováhu na kůži, která vede k podráždění a infekci.

Antioxidační vlastnosti medu mohou chránit pokožku před slunečním poškozením způsobeným škodlivým ultrafialovým slunečním zářením. Med je silný antimikrobiální čistič a snižuje růst bakterií na kůži. Je ceněnou součástí mnoha domácích receptů péče o pleť. Používá se na zvlhčení, léčbu akné a růžovky. Před aplikací medu na obličej si pleť navlhčete teplou vodou.

Naneste na pokožku konečky prstů, v malých, jemných kruzích udělejte peeling kůže. Opláchněte obličej důkladně vodou. Medovou masku skladujte v lednici, v uzavřené nádobě po dobu jednoho týdne.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Medová pleťová maska proti

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva