Sponzorováno

Led a krása – hledáte originální kosmetiku? Zkuste led! 4.9/5 (10)

I kostka ledu může pomoci vaší kráse...

I kostka ledu může pomoci vaší kráse…

Stále hledáte zajímavou a originální kosmetiku, kterou byste používali? Pokud ano, nemusíte jít jenom cestou osvědčených značek, nebo jít cestou přírodní kosmetiky. Existuje ale další možnost, jak podpořit svou krásu. A využívat přitom něco, co není až tak úplně tradiční. Co máme na mysli? Je to něco tak obyčejného, jako je led. Ten má doma jistě každý z vás. Stačí dát vodu na pár hodin do lednice a led je plně připravený k použití. A jak ho můžete v souvislosti s vaší krásou používat? Podívejte se společně s námi na hlavní tipy a možnosti.

Led je ideální jako takzvaný primer

Pokud používáte make up, jistě nemusíme připomínat, že je vhodné kromě podkladové báze používat takzvaný primer. Ten má jednu velkou výhodu, která je spojena s tím, že make-up k vaší tváři mnohem lépe přilne. Pokud za něho nechcete utrácet peníze, nebo chcete použít dokonale přírodní variantu, zkuste jenom kostku ledu.

Jak na to? Jednoduše pomocí kostky vaši pleť ochladíte. Ne příliš dlouho, jelikož kostka by se neměla příliš výrazně rozpouštět. Stačí jenom pár pohybů k tomu, aby se vám podařilo povrch vaší pleti ochladit. Následně už můžete začít s nanášením klasického make-upu. Ten nejenom že velmi dobře přilne k vaší pleti, ale také budete mít jistotu, že bude eliminováno i případné bělení, které dnes může být celkem velkým problémem.

Dobrá volba i v případě akné

Akné není spojeno jenom s pubertou a hormonálními změnami. Není nic výjimečného, že se objeví i v pozdějším věku. Na jeho vznik může mít vliv hned celá řada faktorů. A pokud to nejsou přímo hormony, může se jednat také o:

Pokud vás akné trápí a kosmetické přípravky vám nepomáhají, pamatujte, že i toto je chvíle, kdy se maximálně hodí použít kostku obyčejného ledu. Proč? V první řadě proto, že ochlazením vaší pleti ji výrazným způsobem zklidníte, což následně povede k tomu, že také zmírníte jakékoliv začervenání. Stejně tak můžete led používat i na to, aby byly zakryty drobné jizvičky, které mnohou být se vznikem pupínků spojeny. To poslední, na co byste neměli zapomínat, je také možná prevence. Ošetření pleti kostkou ledu má za následek zmenšení a stažení pórů, což může následně vést k omezení tvorby zánětu a také vzniku pupínků.

Sponzorováno

Nateklé oči budou minulostí

V jednom z našich předchozích článků, které byly zaměřené na vaši krásu, jsme vás informovali o tom, že pokud máte nateklé oči, je ideální začít je chladit, což pomůže výrazně zmírnit právě dané otoky. Zde se k této radě opět vrátíme, jelikož je nutné říci, že právě led je pro nateklé oči dokonalou volbou. V tomto případě ale nemusíte používat jenom kostky ledu, což je poměrně nepraktické. Pokud hledáte lepší možnost, tak namočte odličovací tampon a ten nechte zmrznout. Nejenom, že bude připravený za pár desítek minut. Lákadlem je také jednoduché použití. Pokud máte více času, můžete ho dokonce na oči položit a několik minut relaxovat.

Chcete-li účinky ještě zvýšit, nenamáčejte ho do obyčejné vody. Ideální je připravit si odvar z bylinek. A jaké v tomto případě použít? Ideální jsou tyto:

Led je dobrá alternativa k mlékům po opalování

Navštěvujete solárium, nebo se rádi opalujete na přímém slunci? Potom nezapomínejte na to, že i když vaše pokožka může získat dokonalou barvu, každá opalovací procedura ji může škodit. A to tak, že je podrážděná a může být také lehce spálená. Klasickým kosmetickým přípravkem může být mléko po opalování. Jako alternativu však můžete použít led. Jak na to? Pokud jde o ošetření lokálních míst, může posloužit klasická kostka ledu. Pokud potřebujete zchladit větší plochu vašeho těla, připravte si ledovou tříšť. Tu následně naneste na postižená místa.

Místo znecitlivujícího krému

Vytrháváte si chloupky a kvůli omezení bolesti využíváte znecitlivující krém? Pokud ano, není nic jednoduššího, než ho nahradit. Jak a čím? Opět kostkou ledu. Nechte ji delší dobu působit na požadovaném místě. Tím, že bude dané místo ochlazeno, se také výrazně sníží jeho citlivost. Výsledkem bude to, že jakékoliv vytrhávání chloupků bude téměř bezbolestné. I tudy vede cesta, jak být krásná a zároveň dát sbohem tvrzení, že jakákoliv krása bolí.

Vraťte své pleti přirozenou barvu

Sponzorováno

Náš poslední tip se týká barvy vaší pleti. Pokud vám přijde, že je až nezdravě světlá, nemusíte zdravou barvu dohánět jenom opalováním, nebo svůj vzhled vylepšovat různým krytím. Jak už správně tušíte, i zde bude ideální volbou právě led. Ne však z obyčejné vody. Nechte si zmrazit čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče, kterou následně ve formě kostky ledu přejíždějte po celém vašem obličeji. Potom se stačí podívat do zrcadla a sama uvidíte, jak krásnou barvu bude váš obličej mít.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva