Akné a jídlo – jaký jídelníček? 4.89/5 (19)

Sponzorováno

Akné a jídlo - jaký jídelníček?Máte problém s akné? Určitě víte, že je třeba pleť čistit a ošetřovat různými přípravky. Nezapomínejte však ani na stravu! To co do tvého těla vstupuje hraje podstatnou roli při léčbě akné. Možná jste slyšeli, že příčinou akné je i konzumace čokolády. Nevíme, co je na tom pravdy, ale v tomto článku zjistíte co jíst proti akné. Takže pokud tyto potraviny zařadíte do svého jídelníčku, výskyt akné se omezí nebo zcela zmizí.

1. Voda

První a také nejdůležitější věc. Protože nejlepší věc, kterou můžete v boji proti akné udělat, je pít hodně čisté vody. Pomáhá odplavovat škodlivé látky z pokožky.

2. Borůvky, ostružiny a maliny

Tyto chutné druhy ovoce obsahují mnoho betakarotenu a jsou výborným zdrojem antioxidantů. Pomáhají hojit kožní rány. Dopřejte si hrst tohoto čerstvého ovoce denně.

3. Zelený čaj

Další významný zdroj antioxidantů. Pití zeleného čaje pomáhá při zarudnutí, otocích a bolestivosti akné. Samozřejmě pomáhá předcházet budoucím akné.

4. Celozrnné potraviny

Cereálie, chléb, obiloviny a těstoviny z celozrnné mouky jsou dobrým zdrojem selenu – další chemická látka, která je užitečná pro čištění a prevenci akné.

Sponzorováno

5. Olivový olej

Zařaďte do své kuchyně olivový olej. Poskytuje mastné kyseliny, které vyživují pokožku a udržují ji čistou, bez akné. A víte, že na akné má super vliv i kokosový olej?

Vyzkoušejte zařadit do jídelníčku tyto potraviny?

Rada od Rehabilitace.info – cukru a mléku se vyhněte!

Stejně tak je ale velkým omylem představa, podle níž čokoláda může fungovat jako základní spouštěč tvorby akné. Takto zkrátka lidské tělo nefunguje: veškeré potraviny obsahující rafinovaný cukr sice nepatří mezi potraviny vyznačující se pozitivními efekty na lidské zdraví, ale zároveň jejich konzumace v rozumné míře není zodpovědná za případné zhoršení akné. Ale velkým příjmům cukru se vyhněte.

Paradoxně mnohem více zneklidňující informace popisující vztah akné a výživy člověka se v nedávné době objevily v souvislosti s potravinou, u které bychom to čekali možná úplně nejméně – jde o mléko. Výsledky jedné z provedených studií totiž ukázaly, pravidelné každodenní pití mléka v objemu zhruba půl litru může u dospívajících výrazně zhoršit stav jejich akné. Pikantní je pak na celé věci zejména skutečnost, že vůbec nejhorších výsledků bylo v rámci testování dosaženo u mléka odstředěného!

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Sponzorováno

A co si dále o akné přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva