Sponzorováno

Krevní skupina a charakteristika – co vše o vás prozradí? 4.84/5 (25)

Co o vás prozradí vaše krevní skupina?

Co o vás prozradí vaše krevní skupina?

My Češi vnímáme krevní skupinu víceméně jen ze zdravotního hlediska. Zcela jiný význam má však v Japonsku. Tam věří, že o člověku dokáže tento malý detail hodně vypovídat o osobnosti člověka a na krevní skupině se přiživuje množství produktů – konec konců, kdo by si nechtěl koupit například kondom určený přesně jeho krevní skupině?

Jedním z nejhlavnějších autorů teorie o vlivu krevní skupiny na povahu člověka byl profesor takové Furukawa, který v roce 1927 na základě zkušeností se svými svěřenci publikoval The Study of Temperament Through Blood Type. Přestože vědecká obec ji považovala za nedostatečně odůvodněnou a nevěrohodnou, mezi lidmi vzbudila zájem. Pokračovatelem této teorie byl v sedmdesátých letech Masahiko Nomi, kterému se i přes ostré kritice odborníků (Nomi nebyl lékař, psycholog ani sociolog, ale právník) podařilo veřejnost názory o krevní skupině opět zaujmout.

V současnosti je krevní skupina běžnou součástí každodenního japonského života. Nechybí horoskopy na jejím základě, lidé ji často uvádějí na svých profilech na sociálních sítích a nejednou zajímá i zaměstnavatele při pracovních pohovorech. V některých případech údajně hraje až takovou roli, že by mohla být považována za diskriminaci. Co o nás podle Japonců prozrazuje?

TIP: Krevní obraz a jeho hodnoty

Krevní skupina A: Farmář

Podle Národní transfuzní služby ČR jde o nejčastější krevní skupinu v ČR, má ji asi 42% lidí. Lidé s krevní skupinou A se vyznačují pevným charakterem, jsou zodpovědní a je možné jim důvěřovat – možná i proto, že jim dělá velké potíže lhát. Pokud je máte mezi kolegy či kamarády, můžete si být jisti jejich loajalitou. Jsou klidní, seriózní a introvertní perfekcionisté, a nejednou až příliš potlačují své city. Navenek tak působí velmi silně, ačkoliv uvnitř skrývají určitou křehkost a nervozitu. Nejednou mohou být trochu nepříjemní na lidi z jiného těsta – a i proto se raději obklopují doslova podobnou krevní skupinou. Měly by se vyhýbat alkoholu, protože ten z nich nejednou dělá arogantní problematické bytosti.

Skupinu A údajně mají / měly: Adolf Hitler, George Bush Senior, Ringo Starr, Britney Spears

Sponzorováno

Krevní skupina B: Lovec

Lidí s touto krevní krevní skupinou je u nás asi 18% a zajímá je vše. Na jedné straně to může být výhoda, protože mají poměrně velký všeobecný přehled, na straně druhé se těžší soustřeďují na jednu konkrétní věc, mají příliš mnoho zájmů a koníčků. Často se něčím nadchnou, ale o chvíli na novou vášeň zapomenou. Lovci jsou nezávislí a silné osobnosti. Navenek působí veselým dojmem, entuziasticky a plní energie, ale ne vždy se tak upřímně cítí. Na názoru jiných lidí jim velmi nezáleží, ale jsou velmi vášniví když jde o věci, které jsou jim vzácné. V takových okamžicích mohou konat nepředvídatelně. Mezi jejich záporné stránky patří – v menší či větší míře – sobeckost, lenost, netrpělivost a nezodpovědnost.

Skupinu B údajně mají / měly: Akira Kurosawa, Paul McCartney, Mia Farrow, Leonardo Di Caprio, Jack Nicholson

Krevní skupina AB: Humanista

V ČR jde o nejméně častou krevní skupinu, kterou má jen kolem 8% obyvatel. Jak napovídá už název AB, tito lidé nejednou působí trochu rozpolceně. Jakoby měli dvě osobnosti – jednu pro lidi „mimo“, druhou pro ty v jejich těsném okruhu. Jsou ohleduplní k citům jiných lidí, zacházejí s nimi opatrně. Je možné se jim svěřit, pokud mohou, rádi pomohou. Na druhé straně však umí být nejednou tvrdí sami na sebe a na své nejbližší. Mají sklon k sentimentalitě a někdy příliš přemýšlejí nad věcmi, které často nemohou ovlivnit. Mívají hodně přátel a známých, ale potřebují mít i čas sami pro sebe. Jsou sice zodpovědní, ale příliš mnoho odpovědnosti nemusí být pro ně to pravé. Umějí docela dobře pracovat s penězi. Humanisté bývají i náladoví a příliš přísní.

Skupinu AB údajně mají / měly: Jackie Chan, Marilyn Monroe, John F Kennedy, Mick Jagger, Alain Prost

Krevní skupina 0: Bojovník

V některých částech světa jde o nejčastější skupinu, u nás ji má kolem 32% lidí. Tito lidé jsou otevření, expresivní a vášniví. Jde o rodilé lídry, nebojí se riskovat, protože věří ve vlastní úspěch. Rádi začínají nové projekty, ne vždy je však dotáhnou do konce. Často udávají tón v celém kolektivu, většinou harmonický. Mají velké srdce a jsou dost benevolentní, i proto utrácejí peníze na jiných velmi ochotně. Velmi rádi jsou v centru pozornosti a působí velmi sebevědomě. Bývají z nich dobří atleti. Při všech svých dobrých vlastnostech bývají i žárliví, nezodpovědní, sebastrední, nenasytní a jejich řeči občas připomínají chvástavého mlácení slámy.

Skupinu 0 údajně mají / měly: královna Alžběta II, John Lennon, Elvis Presley, Liam & Noel Gallagher, Paul Newman

Jak je to s láskou a krevními skupinami?

 • Skupina A se prý nejlépe hodí se skupinou A a AB
 • Skupině B sedí B a AB
 • AB se hodí ke všem-k AB, B, A i 0
 • 0 si nejlepší porozumí s 0 a AB

Čtěte také: Jak zředit krev?

VIDEO: Jak to funguje – Krevní skupiny

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva