Sponzorováno

Andulační terapie pomáhá při bolesti zad 4.36/5 (11)

Andulační terapie pomáhá při bolesti zadAnduloterapie je v ČR novinka. Podpůrná procedura má pomoci nastartovat tělu vlastní obranné mechanismy. Představte si to: Lehnete si na speciální lehátko po těžkém dni a vstanete plní síly, která přehluší i bolest. Jakoby něžné brnění váš organismus přesvědčilo, že nemusí trpět. Zní to absurdně? „Andulační terapie má racionální, neurofyziologický podklad,“ tvrdí neurolog prof. MUDr. Jolana Marková, CSc.

Bez záruky …

V ČR je to novinka, němečtí a švýcarští lékaři se tím zabývají přes patnáct let. „Různé typy vibrací mají naději vyladit akční potenciál buněk, princip jejich fungování, čímž se zlepší látková přeměna poškozené tkáně,“ vysvětluje princip andulačnej techniky profesor Kukumberg.

Sponzorováno

Nejde o léčbu, ale o podpůrnou proceduru, která má pomoci nastartovat tělu vlastní obranné, extrémně složité mechanismy. „Zatím není dost oficiálních medicínských studií, které by garantovaly, že vám andulace pomůže, ale téměř všechny funkční poruchy, jakož i některé organické nemoci vedoucí například k poruchám hybnosti, mohou na andulaci kladně zareagovat,“ míní neurolog a dodává, že jako alternativa se terapie zřejmě prosadí, aby doplňovala a nahrazovala medikamentózní léčbu.

… Ale s vyhlídkami

Negativní reakce nejsou známy, ačkoli příznivý placebo efekt odborníci nevylučují. „Je podstatné, aby se terapii věnovali fundovaní rehabilitační pracovníci a úzce spolupracovali s internisty, neurology, revmatology, traumatology i se psychiatry,“ zdůrazňuje Peter Kukumberg.

Andulační terapie se zatím osvědčila při civilizačních chorobách, chronických problémech a bolestivých stavech, ale má vyhlídky i zharmonizovat srdeční frekvenci a snížit pocení.

Samoléčebný potenciál, který každý organismus přirozeně má, pocítíte po prvních minutách na speciálním lehátku. Dlouhodobější účinky se dostaví po šesti až dvanácti terapiích. Jedna trvá asi půl hodiny, optimální je absolvovat dvě až tři týdně.

TIP: Jak na bolesti zad? Poradíme vám.

VIDEO: Lékařský andulační masážní systém

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva