Sponzorováno

Co udělat aby se nám doma lépe dýchalo? 4.7/5 (10)

Astmatici nebo bývalí kuřáci s problémovými plícemi by uměli hodiny vyprávět o tom, jaký je pro ně doma důležitý čistý vzduch, který při dýchání nedráždí. Že nemáte žádné problémy? Třeba si však uvědomit, že dráždění dýchacích cest neprospěje nikomu. Pokud máte ještě k tomu doma malé děti, můžete díky našim radám předejít mnoha problémům a návštěvám u lékaře.

Radši bez krbu

Pokud náhodou máte doma krb, při problémech s dýcháním uděláte dobře, pokud ho nebudete používat. Například takové saze se totiž dostanou do plic a to vám může pořádně znepříjemnit život. Jak poznamenal newyorský specialista Jen Horovitz, hořící oheň není pro plíce prospěšný z žádného hlediska.

Pozor na pasivní kouření

Samozřejmě, je třeba si dávat pozor i na cigaretový kouř. To, že kouření škodí zdraví, je jasné, ale kouř by neměl být ani ve vašem okolí. Kuřákům ještě k tomu hrozí chronická obstrukční choroba plic a pokud se milovaných cigaret nedokáží vzdát, mohou ve svém těle nadělat opravdu velké škody.

Pryč s roztoči

Dále nedovolte roztočům, aby se usadili ve vašem domově. Skrývají se zejména v matracích, polštářích či peřinách, zkuste se proto v obchodě poohlédnout po takových, které jsou vůči roztočům odolné. Pomůže také časté praní ložního prádla.

Sponzorováno

Pryč i s chemikáliemi

Trochu zvláštní může znít doporučení omezit používání chemikálií. Jak jinak se přece zbavíte špíny? Používejte je tedy s mírou a vyhýbejte se silným aroma. Pokud vám z nějakých důvodů vadí, nečistoty dokáže porazit i obyčejné mýdlo (upřednostněte to bez vůně) či ocet. Pozor na laky na vlasy či osvěžovače vzduchu, dráždit mohou dokonce i parfémy. Když už, tak zkuste domácí přírodní osvěžovače vzduchu.

Pryč se srstí

Dýchání může pořádně znepříjemnit srst domácích mazlíčků, své o tom vědí především astmatici, a hlavně také alergici. Co tedy dělat, pokud již kočku či psa máte? Základem je mýt si ruce po kontaktu se zvířetem a především – nepouštějte ho do ložnice.

Sponzorováno

Pokud máte vážné problémy, zčásti jejich vyřeší čistička vzduchu nebo klimatizace. Také si dávejte pozor, kdy otevíráte okno. Sezóna alergií nás přinutí na otevírání oken na jistou dobu zapomenout, ale zavřené by měly zůstat i během silného dopravního provozu. Určitě větrejte když čistíte byt chemikáliemi. Zároveň nedovolte, aby bylo ve vašem domově vlhko, protože právě to mají rádi roztoči i plísně.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva