Sponzorováno

Důvody opožděné menstruace – čím to může být? 4.94/5 (16)

Důvody opožděné menstruace„Už opět opožděna! Znamená to, že jsem konečně těhotná?“. Ne vždy je to znamení, že se to konečně podařilo. Důvodů vynechané menstruace může být hned několik. Pokud vám dlouhodoběji zpozdí menstruace objednejte se raději u svého gynekologa.

Proč může být menstruace opožděná?

Cvičení

Je sice zdravé, ale všeho moc škodí. Nepřepínejte tedy své síly a cvičte pouze tolik, kolik svedete. Tělo začne být vyčerpáno a menstruace v tomto případě může opozdí i několik dní.

Rapidní ztráta na váze

Chvíli trvá, než si vaše tělo zvykne na nové já. Pokud jste za poslední období zhubla, nedivte se, že se změny mohou odrazit i na vaší hormonální hladině.

Změna životního stylu

Nastaly ve vašem životě větší změny? Ztratili jste nebo naopak získali nové zaměstnání nebo jste cestovali za novými zážitky do dalekých zemí? V tomto případě to chvíli trvá, pokud si vaše tělo zvykne na nové fungování a menstruace se nastaví na pravidelný režim.

Nadváha

Ani v tomto případě nevěstí nic dobrého. Vysoká nadváha rozhodí vaše tělo natolik, že přestanete pravidelně menstruovat. Vyšší obezita cyklus dokonce i zastaví. Což je možná pro dámy dobrou zprávou, avšak popírá to veškerou ženskou přirozenost. Tukové zásoby dokážou ovlivnit nejen měsíčky ale i ovulaci, důsledkem je příliš velká produkce estrogenu.

Většinou pomůže pravidelné stravování, které dá tělu jasně najevo, že je vše v pořádku, nemusí dělat zásoby a už vůbec není třeba zastavovat přirozené dámské záležitosti.

Sponzorováno

Nemoc

Ta je často zákeřná a dělá si s námi co se jí zachce. I to, že z našeho diáře vymaže slovíčko menstruace. Pokud si však nejste jistá, čím dříve se poraďte s odborníkem.

Stres

Starý známý stres nás dennodenně provází a nevynechá téměř žádnou příležitost projevit se. V práci, doma nebo i při banálním rozmýšlení o tom, jak strávíme další den. Hektické období si občas prožije každá z nás. A právě stres může mít fatální následky na náš menstruační cyklus.

TIP: Jak na bolesti při menstruaci?

Doplňky, prášky a léky

Začala jste užívat nové léky, pak zpožděná menstruace může být právě jejich důsledkem. Zkuste zajít za svým ošetřujícím lékařem a pobavte se o možných vedlejších účincích.

Může za to alkohol?

Že vaše játra nemají nic společného s tímto problém? Není to pravda. Regulují cyklus metabolizováním estrogenu a progesteronu. Intenzivní pití je může poškodit, a to je potom příčinou nepravidelné periody.

Těhotenství

Posledním důvodem a snad i radostí, kdy menstruace nepřijde, je těhotenství. Jistotu získáte pomocí těhotenského testu a návštěvou u lékaře, ale o tom se nemusíme dlouze rozepisovat, protože to už jste nejspíš jednou či vícekrát zažily, a dobře víte, co a jak.

Pokud těhotná nejste, uvědomte si, že byste neměla být bez menstruace déle než 2 měsíce. V takovém případě navštivte příslušného specialistu.

Co si dále přečíst na tma menstruace?

VIDEO: O menstruaci

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva