Sponzorováno

Jakou ofinu zvolit podle tvaru obličeje? 4.5/5 (16)

Říkáte si, že je nejvyšší čas změnit váš účes? Pokud ano, vsaďte na jeden ze současných oblíbených trendů, kterým jsou ofiny. Nosí je celebrity a jistě při bližním pohledu zjistíte, že se objevují u stále většího počtu žen ve vašem okolí. Pokud chcete na tento zajímavý trend také navázat, je třeba zvolit tu pravou. Ne každé ženě totiž nudou slušet nutně všechny varianty. Pokud nechcete šlápnout vedle, poradíme vám styl, který bude slušet i vám.

Kulatý obličej

1. Ofina a kulatý obličej

Podívejte se do zrcadla na svůj obličej. Zajímejte se o to, jaký je jeho tvar.

Pokud je kulatý, tedy stejně široký jako dlouhý, měla by mu vyhovovat taková ofina, díky které docílíte optického prodloužení vašeho obličeje. To proto, že právě takový tvar bývá mnohem přirozenější a je lepším symbolem vaší krásy.

Tyto ofiny jsou vhodné pro kulatý obličej.

Tyto ofiny jsou vhodné pro kulatý obličej.

Při volbě správné ofiny se držte toho, že by vaše ofina rozhodně měla být delší. Měla by být také posazena více do strany, aby odkrývala podstatnou část vašeho čela. Dobré je také docílit toho, aby byla dokonale hladká a aby se táhla po celé délce vašeho obličeje níže. Nejlépe potom rovně, jelikož díky tomu nedojde k efektu rozšiřování obličeje, který je u tohoto tvaru velmi nežádoucí. Toto je střih, který pro vás bude zaručeně tím nejlepším. Zkuste ho a přesvědčte se o tom i vy sama.

Obličej srdce

2. Obličej ve tvaru srdce

Jste jeho majitelkou? Je také celkem jasně charakteristický. Stačí se podívat do zrcadla a jistě se vám ho povede charakterizovat. Jsou hned tři znaky, pomocí kterých ho bez jakýchkoliv problémů poznáte. O jaké znaky se jedná? Je to:

 • Široké a jasně viditelné čelo
 • Méně výrazné lícní kosti
 • Spíše špičatá oblast vaší brady
Příklady ofin pro obličej ve tvaru srdce

Příklady ofin pro obličej ve tvaru srdce

Pokud všechny tři věci splňujete, máte skutečně obličej, který má tvar srdce. A jak tedy přizpůsobit tomuto vzhledu vaši ofinu? Je to jednoduché. Vyhněte se takovým ofinám, které budou příliš husté, stejně jako se snažte vyhýbat i těm, které budou mít pravidelný tvar – jako by byly sestříhány podle pravítka. Takové rozhodně nejsou tou pravou volbou. Vy se naopak snažte o to, aby ofina byla prostříhaná, vzdušná a nejlépe posazena lehce ke straně. Rozhodně by neměla zakrývat celé čelo, jelikož právě jeho velikost je vaší tajnou zbraní, která podporuje vaši krásu. I z toho důvodu vám může slušet třeba jenom jemnější patka, která se stane alternativou klasické ofiny.

Oválný obličej

3. Oválný obličej

Mnoho lidí považuje tento typ obličeje za takový, který je dokonalý a který je skutečně nejlepší. Jste na tom stejně? A jste i jeho majitelkou? Potom podpořte svou krásu právě tím, že zvolíte také vhodný tvar vaší ofiny. Znakem oválného obličeje je to, že je spíše delší a na stranách je užší. A tomu se přizpůsobte. Vhodné jsou třeba ofiny, které jsou asymetrické a nepůsobí pravidelným dojmem. Stejně tak jsou hitem i takové varianty, které nabídnou různé drobné vlnky.

Sponzorováno

Příklady ofiny vhodné pro oválný obličej.

Příklady ofiny vhodné pro oválný obličej.

Co však nedoporučujeme, to jsou ofiny až příliš dlouhé, jelikož ty by mohly oválný obličej ještě více prodlužovat, vlivem čehož by nevypadal zase až tak dobře. Také nedoporučujeme ofiny příliš bohaté ve stranách, což by vám přidávalo na objemu obličeje ve stranách.

4. Diamantový obličej

Diamantový tvar obličeje je docela neobvyklý – dá se říci, že je asi nejvíce jedinečný ze všech tvarů obličeje. Pokud máte diamantový tvar obličeje, budete mít úzké čelo a úzkou bradu, které mají stejnou šířku. Lícní kosti jsou nejširší bod obličeje a brada je často špičatá.

Příklady vhodných ofin pro obličej diamantového tvaru.

Příklady vhodných ofin pro obličej diamantového tvaru.

Hranatý obličej

5. Hranatý obličej

Zatím jste nebyla majitelkou žádného z obličejů, které jsme zmínili? Možná to bude tento předposlední. Jak ho můžeme popsat? Jako typický hranatý obličej. Podívejte se do zrcadla a snažte se identifikovat jeho hlavní znaky. Těmi jsou tyto:

 • Výrazná široká brada
 • Znatelné hrany čelistí

 • Viditelné lícní kosti
Vhodné ofiny pro hranatý obličej.

Vhodné ofiny pro hranatý obličej.

Samozřejmě nezapomínejme také na to, že tento tvar obličeje skutečně může více než ovál připomínat obdélník. A tomu je třeba se přizpůsobit. A právě ofina vám může pomoci. Z doslova pravoúhlého obličeje je možné vytvořit jemný a mnohem příjemněji vypadající tvar. Stačí jenom dobře zvolená ofina. Ta by rozhodně neměla být rovná, jelikož to by kopírovala linii obličeje. Vhodná je zvlněná, která ji zajímavě naruší. Možné jsou hned dva druhy. Buď delší, které naruší svislou linii obličeje, nebo to mohou být ofiny zvlněné v horní části, v kratší podobě, a lehce posazené na stranu. Ty dokážou dobře narušit právě rovnou horní část, v oblasti vašeho čela. Obojí funguje s ohledem na vaši krásu velice dobře.

6. A co hodně dlouhý obličej?

Ten je možné poznat celkem jednoduše. Když se podíváte do zrcadla, tak váš obličej nepůsobí příliš oválně, ale působí spíše delším dojmem. Viditelné to může být v oblasti čela, které je celkem protáhlé, stejně jako nelze zapomínat ani na méně výrazné lícní kosti. Pokud právě pro tento tvar svého obličeje hledáte vhodnou ofinu, je třeba volit takový styl, který by dokázal protáhlost vašeho obličeje co možná nejlépe zkrátit. Dobře se tomu bude dařit hlavně v oblasti vašeho čela. Není důvod zde dělat jakékoliv kompromisy a složitosti. My doporučíme ofinu, která bude bez vln, bude rovná a přesně vodorovně zastřižená. Bude posazena do oblasti vašeho čela, čímž ho dokáže o několik centimetrů zkrátit. Obličej tak nebude působit tolik protáhle a tento styl ofiny vám bude dokonale sedět. Co naopak nevolte, to jsou ofiny příliš krátké, nebo delší rovné ofiny posazené na stranu. Jenom by váš obličej zbytečným způsobem protahovaly.

A co si na toto téma ještě přečíst?

VIDEO: Která OFINA vám bude slušet?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva