Sponzorováno

Změny, které můžete udělat v kuchyni, když chcete zhubnout 4.78/5 (9)

Změny v kuchyniTo, co se nachází ve vaší kuchyni, ve velké míře souvisí s úspěchem či neúspěchem při hubnutí. Pokud se snažíte zbavit nadbytečných kil, zkuste udělat těchto devět malých změn, které vám výrazně pomohou.

Mějte po ruce ovoce místo chipsů

Klíčem je, abyste měli ovoce vždy dostupné a připravené ke konzumaci. Takže si umyjte a případně pokrájejte meloun, kiwi, ananas, jablka či hrozny a skladujte je v chladničce tak, abyste je měli na očích a byla to první věc, po které sáhnete, když máte chuť na něco pod zub.

Zmrazujte ovoce a zeleninu

Pokud si zvyknete kupovat větší balení ovoce a zeleniny a část zmrazíte, uděláte něco pro své zdraví a zároveň ušetříte. Zároveň je budete moci použít do smoothies, jogurtů, těstovin, polévek či omelet.

Připravte si velkou mísu salátu

Saláty jsou syté a nízkokalorické, málokomu se však chce den co den trápit s jeho přípravou. Udělejte tedy velkou porci az ní si naberte vždy před večeří nebo jej zakomponujte přímo do ní, sníte tak mnohem méně.

Vyrobte si vlastní „chipsy“

S čipsy, oříšky, křupinkami či bonbony to už tak bývá – když je začnete jíst, nevíte přestat, dokud nezmizí celý balíček. Zkuste si tedy vyrobit vlastní zdravé balíčky, které tvoří oříšky, popcorn, sýr a čerstvé ovoce. Výhodou je, že si je můžete připravit tak, aby měli ideální počet kalorií.

Sponzorováno

Doma nemějte zásoby nezdravého jídla

Pozor na nezdravé jídlo, občas zhřeší téměř každý, ale pokud máte čokoládu, sušenky či slazené limonády přímo doma, pokušení je mnohem větší. Proto si tyto pochoutky zkuste vyhradit na výjimečné příležitosti.

Vařte více porcí najednou

Vyhněte se nezdravým donáškám či fastfoodům a v mrazničce mějte vždy připravené mražené jídlo. Zároveň si můžete zamrazit ideální porce, takže se nepřejíte.

Zvykněte si vážit porce

Když si nabíráte na talíř, často to nedopadne dobře, protože jak se říká, hlad má velké oči. Takže si jídlo zkuste odvážit a uvidíte, že vaše představy o vhodných porcích možná byly trochu zkreslené. Váhy a odměrky mějte na očích, abyste na ně nezapomínali.

Používejte dezertní talíře

Člověk má potřebu naplnit si celý talíř, takže vám může výrazně pomoci, když si jednoduše vyberete menší. Určitě vám to pomůže udělat zásadní krok důležitý pro zdravý životní styl, a to pravidelně jíst menší porce.

Jak si sednete ke stolu, odložte zbylé jídlo

Vyhnete se tak tomu, abyste si po dojedení ještě přidali. Druhá porce obvykle skutečně není nutná a když je jídlo schované, méně vás pokouší.

VIDEO: Zdravě a levně? Jde to!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva