Sponzorováno

Který druh zmrzliny dokáže léčit žaludeční vředy? 4.9/5 (10)

Který druh zmrzliny dokáže léčit žaludeční vředy?Máte problémy s trávením a váš žaludek okupuje bolestivý vřed? Konzumace mléčných výrobků obecně tak trochu „obalí“ výstelku jícnu, žaludku a tenkého střeva, což může dočasně zmírnit bolest a pálení spojené s vředy. Pokud máte podezření, že máte žaludeční vřed, navštivte gastroenterologa, aby určil příčinu bolesti a nejlepší možnost léčby. Nejezte zmrzlinu nebo si neplánujte sami dietní změny jako léčbu zdravotního stavu bez toho, abyste se poradili s lékařem.

Co je to vřed?

Vředová choroba je multifaktoriální onemocnění, při kterém působením trávicích šťáv vzniká poškození stěny horní části trávicího systému, nejčastěji v dvanáctníku, žaludku a jícnu. Pokud jde jen o poškození sliznice hovoříme o erozi, pokud je poškození hlouběji tak jde o vředy. Interakce šťáv a trávicích chemikálií vedou k menší až silné bolesti, které se mohou zmírnit, když budete jíst určité jídlo. Vředy se mohou tvořit u každého, v každém věku. Na rozdíl od mýtu, že jde jen o infekci, vředy jsou obvykle výsledkem toho, co jíte a nakolik stresující je váš život.

Mezi další rizikové faktory patří chronické onemocnění jater a plic, užívání salicytátů a nesteroidních anitreumatik, kouření, pití kávy, hlavně na lačno a nevhodné sociální a hygienické podmínky. Stále větší význam se připisuje i mikroorganismu Helicobacter pylori.

Sponzorováno

Léčba vanilkovou zmrzlinou?

Čistá vanilková zmrzlina se ukázala jako skvělá domácí léčba na vředy. Slouží k tišení bolesti a pálení, které po její konzumaci může na jistý čas nastat. Když budete totiž jíst potraviny nebo pít nápoje, které jsou studené, látky pomáhají chránit otevřené rány od drsných trávicích chemikálií a způsobují ochlazení zánětu. Pokud začnete po zmrzlině cítit bolesti, je to i proto, že jste nechali váš žaludek dlouho prázdný a zhoršili jste první kontakt jídla s vředy.

Pokud se chcete vyléčit, je nutné změnit životosprávu, mít dostatek nočního spánku, pravidelně se stravovat, omezit alkohol, kouření .. Neutralizovat kyselý žaludeční obsah a potlačit sekreci kyseliny chlorovodíkové je další možnost léčby. Aplikujte si léky s ochranným účinkem na sliznici. Pijte alkalické stolní vody, omezte černou kávu a černý čaj nalačno.

Sponzorováno

Pokud jste alergičtí na mléko nebo máte laktózovou intoleranci, vyhněte se konzumace zmrzliny a dalších mléčných výrobků. Vřed může vést k dalším komplikacím, pokud se neléčí. Pokud si všimnete tmavé, až černé krve ve stolici nebo zvracíte, kontaktujte ihned svého lékaře.

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva