Sponzorováno

Problémy maminek: Jak kojit hladová dvojčata? 4.88/5 (17)

Jak kojit hladová dvojčata?Kojením poskytujete svým dětem tu nejlepší možnou výživu, ale může to být problém, když se snažíte kojit dvě děti najednou. Žádné dvě děti totiž nejsou stejné, dokonce ani dvojčata. Frekvence a čas kojení se u nich mohou měnit. Pochopení toho, jak se s problémem popraly jiné matky vám pomůže navrhnout si jakýsi vlastní vzor krmení. Hodně se ptejte. Budete také muset věnovat pozornost nejen dětským, ale i vlastním potřebám.

Mnozí zastánci kojení doporučují kojit na vyžádání. Čili dát každému dítěti tolik mléka, kolik chce, kdykoliv se u něj objeví známky hladu. Nicméně, tato strategie může být těžká u matek dvojčat, a to zejména tehdy, jestliže každé z nich se chce krmit v různých časech. Novorozenci musí být krmeni alespoň 8 až 12-krát za den, ať už na vyžádání nebo plánovaným krmením. Jak budou děti růst, bude se lišit i jejich krmení.

Délka kojení

Pediatři doporučují, aby všechny děti, včetně dvojčat byly kojeny během prvních šesti měsíců života, do roka třeba přidat i pevnou stravu. Kojení během celého roku má mnoho zdravotních výhod pro matku i dítě. Doporučuje se pokračovat v kojení tak dlouho, jak vy i vaše děti chtějí.

Čtěte také: Vše o mateřském mléku

Sponzorováno

U dvojčat je více pravděpodobné, že se narodí předčasně, než jedno miminko. Laktační poradce vám řekne, zda je třeba brzdit vaše mléko nebo použijte doplňkový systém krmení. Dokonce i kojící donošená dvojčata mohou být náročná na krmení. Ze začátku můžete mít strach, že nebudete produkovat dostatek mléka, abyste „uživili“ více než jedno dítě. Nebo, že vám kojící dvojčata nedopřejí odpočinek. Jakmile je začnete kojit, můžete mít pocit, že váš život se neskládá z ničeho jiného, jen z krmení a odčerpávání mléka. Běžné problémy, jako je bolest nebo popraskané bradavky, jejich napětí a nízká produkce mléka, a starosti, zda vaše děti mají stále dost mléka, jsou pro matku stresující obavy.

Krmení současně

Flexibilní program je nejlepší, a krmení dětí současně je nejúspornější využití vašeho drahocenného času. Nicméně děti jsou jednotlivci, jedno z dvojčat může chtít pít každé tři hodiny, a další, každé dvě hodiny.

Jak držet dvě děti během kojení?

Pokud se rozhodnete děti krmit společně (navzdory jejich počátečním protestům), použijte srolované ručníky nebo kojící polštáře. Jsou určeny speciálně pro kojící dvojčata. S pomocí polštáře, můžete měnit i vy svou pozici. Pokud je obtížné sledovat, kdo byl kdy na kterém prsu kojen jak dlouho, zkuste střídavě měnit prsa každých 24 hodin, namísto po každém krmení.

Přepínání se mezi prsy tam a zpět pomáhá produkovat stejné množství mléka v obou prsů a snižuje šanci na blokování mléčných kanálků. Střídání prsů také pomáhá vašim dětem, cvičit si různý druh stimulace očí.

Další článek na toto téma

VIDEO: Rady v oblasti kojení

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva