Sponzorováno

Vilcacora kočičí dráp – zázrak z pralesa? 4.77/5 (13)

vilcacora-kocici-drapPomáhá při léčbě rakoviny, upravuje krevní tlak, je vhodná při léčbě kardiovaskulárních onemocnění a dokáže významně posílit imunitu. Posvátná rostlina Inků – Vilcacora, u nás známější pod názvem Kočičí dráp, však toho dokáže ještě mnohem víc. Nemá žádné vedlejší účinky a mezi lidmi se stává stále oblíbenější. Říká se o ní, že je jedním z nejcennějších darů z přírodní lékárny.

Vilcacora kočičí dráp z Peru

Tato liánovitá rostlina roste přímo v amazonském deštném pralese v Peru a dokáže narůst až do úctyhodné výšky 30 metrů. Roste však pomalu a tuto výšku dosáhne asi až po 10 – 15 letech růstu. Tak jako její růst, ani její sběr není jednoduchý. Roste totiž pouze v nadmořské výšce od 800 do 2400 metrů. Existuje asi 60 druhů Vilcacory, avšak pouze jeden z nich – Uncaria tormentosa má léčivé účinky.

Indiáni díky ní neznali nemoci

Na její léčivé účinky se přišlo až poté, když si někteří lidé všimli, že indiánské amazonské kmeny, které žijí v této oblasti, téměř neznají choroby a rakovina je pro ně neznámý pojem. Přišlo se na to, že často konzumují tuto liánu a následně vědci začali zkoumat její léčivé účinky. A tak se přišlo na to, jaký poklad před námi amazonský prales již staletí ukrýval.

Vilcacora kočičí dráp – zmírňuje následky onkologické léčby

Vilcacora je účinná při mnoha zdravotních problémech. Doporučuje se užívat ji preventivně, ale je vhodná například i pro pacienty, kteří podstupují onkologickou léčbu. Zmírňuje totiž vedlejší negativní příznaky chemoterapie, jako například únava, slabost, nechutenství, či zvracení. Rozsah jejího využití je velmi široký.

Díky čemuž je Vilcacora tak léčiva?

Vilcacora obsahuje izopteropodin, který dokáže přímo zázračně nastartovat imunitu organismu. A zde platí pravidlo, že čím lepší imunitu organismus má, tím se dokáže lépe ubránit, či vypořádat s nemocemi. Kočičí dráp obsahuje 6 velmi vzácných alkaloidů, díky kterým je jeho léčivá síla tak významná. Její jedinečnost spočívá také v tom, že nemá žádné vedlejší účinky.

Vyzkoušejte přípravek Vilcacora, pokud vás trápí:

Sponzorováno

 • časté onemocnění týkající se dýchacích cest, nebo různé viry
 • žaludeční vředy, vředy na dvanácterníku
 • zánětlivá onemocnění střev
 • kardiovaskulární onemocnění
 • problémy s krevním tlakem
 • astmatické onemocnění
 • špatná kvalita pleti, nebo akné
 • kožní problémy, herpesy
 • nádorová onemocnění
 • slabý imunitní systém
 • krevní sraženiny
 • snižuje riziko mozkové příhody a infarktu.

Vedlejší účinky nejsou známy, ale neměly by ji užívat:

 • těhotné a kojící ženy
 • lidé po transplantaci kostní dřeně, nebo vnitřních orgánů.

Jak se užívá a kolik Vilcacora stojí?

Vilcacoru nebo Kočičí dráp, si můžete koupit v lékárně jako doplněk stravy buď ve formě tabletek, nebo čaje. Jedno balení 120 tablet vás vyjde asi na 300-400Kč a denně by měli užívat 2 – 3 tabletky. 100 gramové balení čaje vás sice vyjde levněji, ale jeho příprava je o něco náročnější, než jen zapít tabletku a také vám nebude stačit jen jedno balení.

Složení Vilcacory

Nejvíce léčivých látek je obsaženo v kořeni a ve vnitřní kůře (lýku) vilcacory. K přípravě léčivých přípravků se však sbírá pouze lýko, aby nedošlo k poškození kořenů a tím aby bylo zajištěno další množení se rostliny. Vilcacora obsahuje alkaloid izopteropodin, který má až magickou sílu účinnosti při posílení imunitního systému. Čím je imunitní systém člověka silnější, o to je odolnější vůči různým onemocněním. Na základě chemických rozborů Vilcacory se předpokládá, že za své vynikající léčivé účinky vděčí zejména alkaloidům (z nichž 6 je poměrně vzácných), fytopreparátům, polyfenolům, aminoglykosidům atd.

Co je však velmi důležité a potvrdilo to několik renomovaných laboratoří je, že peruánská Vilcacora neobsahuje žádné jedovaté látky, nemá žádné negativní vedlejší účinky. Alkaloid rynkofin má vliv na srážlivost krevních destiček, zabraňuje tvorbě krevních sraženin (trombů), což do značné míry snižuje riziko náhlé mozkové příhody, infarktu srdečního svalu, ucpání žil dolních končetin a pod. Je účinný rovněž při různých zánětlivých procesech v organismu, vředy žaludeční, dvanácterníkové, virová onemocnění, herpesy, astma a pod.

TIP: Další zdravotní informace o Vilcacoře

VIDEO: VILCACORA – Zázračná rostlinka na léčbu rakoviny

Sponzorováno

Zdroj obrázku: wikipedia.org

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Vilcacora kočičí dráp – zázrak z pralesa?”

  1. Radka napsal:

   Dobrý den,

   piju čaj lapacho a ted sem si i koupila vilkakoru a chci se zeptat, jestli to můžu smíchat dohromady a udělat z toho jeden čaj, protože dělat a pít 2 zvlášť se mi nechce.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva