Má zelený ječmen nějaké vedlejší účinky? 4.8/5 (10)

Má zelený ječmen nějaké vedlejší účinky?O přínosném vlivu užívání zeleného ječmene na naše zdraví je slyšet hodně. Pokud se však rozhodnete jej konzumovat, možná vás také napadne, zda může mít nějaké vedlejší účinky, nepříjemný dopad na zdraví či zda může v jeho užívání něco bránit.

Očistná reakce

Mnoho lidí svými zkušenostmi dokládá, že zejména v počáteční fázi konzumace zeleného ječmene u nich došlo k přechodnému zhoršení dosavadních zdravotních obtíží. Je to dáno tím, že tělo se začne zbavovat odpadních látek, a chvilku trvá, než tato fáze odezní. Obvykle se jedná o dobu 1 – 3 týdnů.

Můžete pozorovat zhoršení stavu pleti, průjem či pocit tlaku v břiše. Pokud pro vás tato situace není únosná, je dobré dočasně snížit dávkování a po ustání obtíží jej pomalu navyšovat k doporučené denní dávce.

Vedlejší účinky, alergie

Jako vedlejší projevy při užívání zeleného ječmene se může objevit mírná bolest hlavy nebo střevní obtíže. Vyskytují se však v minimu případů a obvykle během pár dní odezní. Pouze velmi málo pravděpodobná je vyloženě alergická reakce na jeho podání. Pokud by vás však přepadlo nečekané výrazné zhoršení stavu, objevila se vyrážka či jiné obtíže, přerušte jeho užívání a problém prodiskutujte s lékařem či poradcem, který obvykle funguje u firmy dodávající zelené potraviny.

Co když mám zelenou stolici?

Při užívání zeleného ječmene se neděste skutečnosti, že budete mít zelenou stolici. Nejedná se o zdravotní problém, ale jen to dokládá probíhající očistu organismu a zvýšený příjem chlorofylu. Při užívání zeleného ječmene je na místě dbát na dodržování pitného režimu a vypít okolo dvou litrů tekutin (vody, čaje) denně.

Kontraindikace

Třebaže u zeleného ječmene jednoznačně převažují jeho přínosy, přesto není vhodný u těchto vybraných skupin pacientů:

 • lidé po transplantacích orgánů (nevhodné je konzumovat zelený ječmen nejméně devět měsíců po operaci)
 • probíhající ozařování při rakovinném bujení (zde je na místě konzultace s onkologem, který vám poradí, kdy můžete s ječmenem začít)
 • těžké formy průjmových onemocnění či zvracení (nedoporučuje se též u akutně probíhající Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy)
 • stavy po operaci žaludku, tenkého, tlustého a slepého střeva
 • akutní zánět hlubokých žil
 • akutní plicní embolie

A co vy? Dáváte si někdy zelený ječmen?

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

A co si dále o zeleném ječmenu můžete přečíst?

VIDEO: Mladý zelený Ječmen – STRUČNĚ JASNĚ JEDNODUŠE

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  2 Komentářů u článku “Má zelený ječmen nějaké vedlejší účinky?”

  1. jan nem. napsal:

   Dobrý den,

   přečetl jsem váš článek o zeleném ječmenu, ale mám ještě rychlý dotaz – je v pořádku si ječmen připravit (rozmíchat do sklenice) již večer a vypít ho až ráno? Už teď mám rituál, kdy ihned po zazvonění budíku vypiju sklenici čisté vody, která mě probudí.

   Děkuji,
   N.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva