Sponzorováno

Jak ovlivnit sny? 4.93/5 (14)

Jak ovlivnit sny?Proč někdo má krásné sny a vás budí ze sna otřesné noční můry? Odpovědi najdete v následujících řádcích. Vzbudil vás sen, který se vám vůbec nelíbil? Nebo si pamatujete jen zmatené obrazy nedávající smysl, ale i ty vám stačí k vyvolání nepříjemných pocitů? Existuje několik faktorů, které ovlivňují vaše snění. Které to jsou?

Vaše duševní pohoda

Sny, jak poznal už Sigmund Freud, jsou ventilem zážitků ze dne, které jste buď nemohli zvládnout, nebo nedokázali zpracovat. Sen vám pomáhá vyrovnat se s věcmi, které vás vzrušují. Problémy v práci, soukromí, hádka s blízkou osobou, silné emoce. Vaše podvědomí hledá na všechno řešení i během spánku. Sněním se uvolňujete a nabýváte opět duševní rovnováhu. Proto jsou sny pro nás všechny důležité.

Vaše tělesná pohoda a zdraví

Rovněž i nemoc vám může pokazit vaše sny. Určitě mnozí z vás zažili odporné noční můry, které vás trýznily během horečky. Ani pocit nepohodlí či chladu během noci snění nijak neosladíte. Víte, že vaše sny dokáže ovlivnit i nutkání na močení? To zejména tehdy, když potřeba spánku zvítězí nad potřebou probudit se a jít na toaletu. Použije na to takové triky, že nahradí podráždění na močení odpovídajícím symbolem snu. Sní se vám o řece, kapajícího vodovodním kohoutku, lodi, plavání? Pravděpodobně bude za tím potlačována potřeba noční návštěvy toalety.

Užívání léků

O zdravé a uvolňující snění však přijdete i tehdy, když sáhnete po uspávacích prostředcích. Díky nim upadnete do spánku podobného komatu, příbuzného bezvědomí, ve kterém je snění výrazně narušeny.

Sponzorováno

Alkohol

Pití alkoholu na „dobrou noc“ mívá podobné účinky na vaše sny jako léky na spaní. Spánek bez snění má na svědomí, že si během noci ani neodpočinete. A ráno vstáváte unavenější než jste si lehli. Nemluvě už o ostatních dozvucích prohýřené noci.

Večerní přejídání se

Trápí vás večerní přejídání? Natlačíte se těžkým jídlem a očekáváte sladké sníčky? Nestrávené jídlo leží ve vašem žaludku a postará se o pestré sny. Někdy i tíživé můry.

Sledování filmu či čtení knihy před spaním

Nejvýrazněji obrazy z filmu, který jste dívali před uložením do postele, vám zůstávají v podvědomí. No a vy si vytváříte vlastní příběh ve vašich snech. Tak se může stát, že vás před zločinci zachraňuje Bruce Willis nebo „běžný snový den“ vám zpestří jiný filmový hrdina. Knížka také dokáže obarvit vaše snění dobrodružným nádechem.

Nakonec pro klidné sny je potřebný zdravý spánek. Vnitřní klid, žádné večerní vzruchy, žádné těžké jídlo nebo alkohol.

Co si dále přečíst o snech?

VIDEO: TOP 5 tipů, jak KONTROLOVAT SVOJE SNY

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva