Obsah článku
Sponzorováno
Duchovní příčina risartrózy
Při onemocnění kloubů rukou ubývá schopnost spojení na rovině uchopení, sáhnutí po něčem a pochopení, má problémy s tím, aby se chopil života. Manipulace bolí a schopnost jednání je bolestně omezená, bolestivé zápěstí a klouby prstů rukou přitahují pozornost na tématiku pouštění a uvolňování a tento příznak člověka nutí, aby se jí zabýval. Je třeba si přiznat, že postižený nemůže něco uchopit a zjevně musí něco pustit, musí se rozloučit se všemi manipulacemi. Zanechá tak vnějšího života ve prospěch vnitřního, hledá již manipulací vnitřní klid a mír.
U žen postihuje artróza drobné klouby rukou 4krát častěji než kolena a 18krát častěji než kyčelní klouby, u mužů pak postihuje artróza ruce 6krát častěji než kolena a kyčle. Více jsou tedy artrózou rukou postiženy ženy a to ty, které celý život ruce velmi zatěžovaly. Artróza v prstech rukou je velmi bolestivé a každodenní život komplikující onemocnění. Často vzniká před menopauzou. Je to tím, že se upravuje hormonální systém, což má obrovský vliv na psychiku a to v důsledku vede ke stresům. Je důležité najít pro stresové situace účinný ventil pro uvolnění (koníčky, meditace, duchovní a fyzická cvičení atd., masáže). Pokud k uvolnění stresu nedochází pravidelně, začne se v těle hromadit a vybere si nejzatíženější a nejopotřebovanější část našeho těla. Pokud to jsou ruce, objeví se jako osteoartróza kloubů rukou. Každý kloub má své optimální využití a také regeneraci, která probíhá v klidu, především v noci při spánku. Jestliže noc na regeneraci kloubů rukou nestačí a cítíte jejich ztuhlost, je třeba regeneraci kloubů ruky podpořit.
Risartróza a vnitřní orgány
Na ruce se zobrazují všechny vnitřní orgány a také pohybový aparát. Toho se využívá při reflexní terapii ruky. Proto je třeba při vyhledávání souvislostí s činností vnitřních orgánů posuzovat každý prst zvlášť.
PALEC: na kloubech palce se zobrazuje hlava, krční, hrudní, bederní páteř a kostrč (celá páteř). Zde je třeba věnovat pozornost páteři.
UKAZOVÁK: na kloubech levého ukazováku se zobrazuje zdraví sleziny, slinivky, pravého ukazováku jater.
Sponzorováno
PROSTŘEDNÍK: je to prst, kterému je přiřazeno zdraví střev. Je-li prostřední prstový kloub zbytnělý směrem k prsteníku, pak jsou nesprávné bakterie spíše v tlustém střevu. Ukazuje-li zbytnění směrem k ukazováku, pak je něco v nepořádku s tenkým střevem. V každém případě je třeba střeva dobře vyčistit:
1) přestat jíst tavené sýry, čím mazlavější tím hůř, neboť ony potahují střeva tenkým filmem, který zabraňuje vstřebávání živin, vitamínů a minerálů.
2) provést očistu – psyllium, houba shitake, lněné semínko, rýže natural, kysané zelí, ovoce, čistá voda.
3) osadit střeva zdravou střevní mikroflórou – lactobacillus.
PRSTENÍK: tento prst zastupuje ledviny, kterým jsme se více věnovali u onemocnění kolenních kloubů – gonartrózy, kdy může být tento prst citlivý. Prostřední článek na levém prsteníku má vztah k činnosti srdce.
MALÍČEK: křivý malíček vypovídá o stavu našich pohlavních orgánů, u ženy o děloze, u muže o prostatě. Stavem dělohy je míněna její poloha a stav jejího svalstva. U mužů se jedná o zvětšení prostaty s potížemi při močení.
Je vhodné tyto ukazatele akceptovat a věnovat pozornost vnitřním orgánům i při bolestech či deformitách prstů ruky.
Správná a vhodná výživa
Co se úpravy jídelníčku týká, je vhodné při onemocnění kloubů snížit příjem masa a masných výrobků, zvýšit přísun vlákniny (celozrnné obiloviny, zelenina, ovoce, luštěniny, lněné semínko), zvýšit příjem nenasycených mastných kyselin – rostlinné oleje, omega mastné kyseliny např. lněné semínko dobře povařit třeba s rýží, pohankou či jáhly.
Ošetření a masáž
Dále je vhodné neustálé procvičování prstů a jejich prohřívání, v zimě je třeba nosit teplé rukavice. Ke zmírnění bolestí jsou vhodné také obklady z teplého lněného oleje. Olej zahřejte na pánvi. Namočte do něj vatu a tu přiložte na postižené místo a překryjte větším kusem igelitu. Igelit lehce obvažte obinadlem a přiložte elektrickou vyhřívací podložku kvůli udržení teploty obkladu. Nechte působit co nejdéle. Dobrý je také obklad z vařeného lněného semínka, které můžete uvařit v dostatečném množství na kaši a do teplé kaše pak ruce ponořit a zase nechat působit co nejdéle.
Sponzorováno
TIP: Znáte prstovou gymnastiku?
Autorem článku je naše redakce
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Ruce a zdraví