Sponzorováno

Proč ztrácíte chuť k jídlu, když jste nemocní? 4.79/5 (14)

Proč ztrácíte chuť k jídlu, když jste nemocní?Když jste nemocní, nechutná vám jíst. Změní se vaše stravovací návyky. Odborníci ale tvrdí, že ani dieta, ani nucení se k jídlu vám k léčbě nepomůže. Ve skutečnosti je ztráta chuti k jídlu jedním z nejčastějších příznaků mnoha onemocnění, včetně chřipky a nachlazení. Ale proč? „Když jsme nemocní, naše těla reagují komplexně zánětlivě,“ vysvětlil doktor Donald D. Hensrud. „Tehdy tělo produkuje chemické látky zvané cytokiny, které mají širokou škálu účinků a jsou částečně zodpovědné za sníženou chuť k jídlu. Roli hrají i hormonální změny,“ řekl doktor Hensrud.

Sponzorováno

Snížená chuť k jídlu uvolňuje energii, jako odpověď imunity. Trávení totiž také spotřebuje hodně energie, takže bez jídla na strávení má tělo dostatek energie pro boj s infekcí nebo nemocí. „Pokles chuti k jídlu může pomoci v krátkodobém horizontu, ale ztráta chuti k jídlu na delší dobu, typická i pro rakovinu, může vést k negativnímu hubnutí,“ dodal doktor Hensrud pro huffingtonpost.com.

TIP: Chřipku můžete zahnat s pomocníky z kuchyně

Během nemoci pociťujete i problémy s čichem a chutí. Proto je jen přirozené, že jíte méně. Pokud jíte méně, znamená to i méně stravy pro některé viry. Například některé bakterie potřebují hodně glukózy a železa v krvi. Taková odpověď organismu tedy slouží k uzdravení.

Ale to neznamená, že byste neměli jíst. Aktivní snaha vyhladovět nemoc a tím zbavit tělo dostatku kalorií může ve skutečnosti zabránit hojení. Vaše tělo totiž potřebuje značné zásoby energie na posílení imunitního systému. Odborníci doporučují poslouchat své tělo a jíst, když cítíte hlad, ale i dodržovat pitný režim a dostatečně odpočívat.

VIDEO: STETOSKOP na téma chřipka…

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva