Sponzorováno

Vitamín D pomáhá dětským kostem i vývinu svalů 4.64/5 (11)

Vitamín D a děti.

Vitamín D a děti.

Těhotné ženy přemýšlejí nad zdravím svého očekávaného dítěte. Vědci zjistili, co by si měli dopřát, pokud chtějí dětem zajistit silné svaly. Více slunečního vitaminu. Ve studii s téměř sedmi set matkami a jejich dětmi zjistili, že více slunečního vitaminu v krvi během těhotenství má za následek více síly již ve čtyřech letech dítěte.

Vitamín D má tedy vliv na způsob, jakým rostou svalová vlákna již v děloze a pomáhá jim k tvrdší práci v pozdějším životě.

Mladí lidé se silnými svaly jsou méně náchylní k pádům a zlomeninám ve stáří a mají větší ochranu proti cukrovce.

I když se vitamín D nachází v tučných rybách a jiných potravinách, je většinou vytvořen v našem těle, když je kůže vystavena slunečnímu záření.

Doktor Nicholas Harvey a doktorka Rebecca Moonová z Health Study v Southamptonu porovnali hladiny vitaminu D těhotných žen s tím, jak dobře jejich děti stiskli snímač tlaku ve čtyřech letech.

Sponzorováno

Tento výsledek by mohl naznačit, jak silné budou tyto děti v dospělosti. Vitamín D také pomáhá odvrátit Alzheimerovu chorobu, udržuje zdravé srdce a rakovinu prostaty pod kontrolou a dokonce brání rozvoji roztroušené sklerózy.

Význam vitaminu D v těhotenství je podtržen v jiné studii, která zjistila, že děti narozené ženám s nízkou hladinou měli v dospělosti slabší kosti. Svaly také hrají důležitou roli v regulaci hormonů, takže méně svalů zvyšuje riziko vzniku cukrovky.

Všechny těhotné a kojící ženy by měly denně užívat vitamínový doplněk s deseti mikrogramy vitamínu D. Vitamin D reguluje množství vápníku v těle, který pomáhá udržovat kosti a zuby silné a zdravé, stejně jako poskytuje dítěti dostatek vitaminu D v prvních měsících. Nedostatkem tohoto vitamínu jsou ohroženy zejména ženy, které nemají dostatečný přísun slunečního světla.

TIP: Projevy a příčiny nedostatku vitamínu D

VIDEO: Vznik a vývin nového života

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva