Sponzorováno

Při léčbě chřipky i rýmy využijte obyčejnou vodu 4.88/5 (16)

Léčba chřipky vodouPromrzli jste na kost, škrábe vás v krku a už nemůžete dýchat? Spolehněte se na léčivé schopnosti obyčejné vody a soli. Neprohloupíte!

Při bolesti v krku

Smíchejte čtvrt litru vlažné vody s čajovou lžičkou soli. Kloktejte šest ráz denně. Slaný roztok dezinfikuje, tlumí nepříjemný pocit škrábání v krku , zmírňuje otok sliznic .

Ucpaný nos

V hrnci nechte sevřít vodu nebo ji přelijte do vhodné nádoby a nasypte do ní sůl. Přes hlavu si přehoďte ručník a nahněte se nad nádobu s vodou. Inhalace uvolní nos a zvlhčí sliznice. Pod ručníkem nezůstávejte déle než pět minut!

Zanícené dutiny

Potřebujete speciální konvičku a fyziologický roztok, které koupíte v lékárně. Roztok si případně připravíte i doma ze lžičky soli a půl litru vody. Hlavu nakloňte na stranu a pomocí konvičky ho nalijte do jedné dírky, druhou nechte vytékat ven. Opakujte s druhou nosní dírkou. Vyplachování pomáhá při nachlazení, když nemůžete dýchat nebo vám stále teče z nosu, jakož i při zánětu vedlejších dutin nosních. Říká se tomu Džala Néti (čištění nosu nosní sprchou).

Sponzorováno

Horečka

Do studené vody namočte dva ručníky, pořádně vyždímejte a zabalte do nich lýtka. Oviňte dalším suchým ručníkem a nechte působit deset minut. Po třetím opakování zkontrolujte teplotu. Zábal nepoužívejte při třesu. Studený obklad dokáže snížit teplotu až o jeden stupeň, smysl má však až při teplotě nad 39 stupňů Celsia.

Prevence nachlazení

Pořádně jste venku promrzli? Rychle nohy do tepla! Do vany nebo do kbelíku napusťte vodu s teplotou 35 stupňů Celsia tak, aby vám sahala do poloviny lýtek. Pak pomalu přilévejte horkou vodu, dokud nemá 41 stupňů Celsia. Vydržte pět minut. Nohy důkladně osušte, nakrémujte a navlékněte si teplé ponožky.

Co nejvíce pijte

Pijte nejlépe čistou vodu nebo bylinkové čaje. Tělo se potřebuje zbavit „odpadu“ a právě pití a dobrý pitný režim je k tomu potřeba. Takže pijte hodně.

Co si ještě přečíst?

VIDEO: Babské rady na chřipku a virózu

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva