Sponzorováno

Píská a hučí Vám v uších? Možná máte tinnitus 4.8/5 (5)

Nejdůležitější informace je, že v 99% případů je tinnitus neškodný. Lze ho považovat za přírodní rizika moderního života nebo části procesu stárnutí. Pokud chcete mít jistotu o původu tinnitu je třeba kontaktovat otorinolaryngologa. Pokud je diagnóza, že je tinnitus mírný (benigní), farmakologické nebo chirurgické ošetření nebude mít téměř žádný vliv.

Tinnitus není nemoc, ale příznak, to znamená, že je průvodním jevem při určitých chorobách, ale v převážné většině případů je jeho původ a příčina neznámá. Některé nemoci mohou mít příčinu se vznikem subjektivního tinnitu jako např. nemoci vnějšího, středního a vnitřního ucha, sluchového nervu, při poškozeních centrálního nervového systému.

Také příčinou může být i nadměrné množství ušního mazu, záněty a nádorové procesy v oblasti středního ucha, porucha funkce Eustachovy trubice, Meniérova choroba, nebo i úrazy v oblasti spánkové kosti. Mezi další příčiny vzniku subjektivního tinnitus mohou být poruchy krční páteře, protože se nedostatečně prokrvuje vnitřní ucho.

Sponzorováno

Dá se subjektivní tinnitus léčit?

Existují různé metody léčby, avšak nejlepší výsledky byly dosaženy, podle klinických studií, ozařováním postiženého ucha laserem.

Na našem trhu je momentálně dostupný TinniTool EarLaser-laserový systém, který se skládá z laseru (s výkonem 5mW a vlnové délce 650 nm) a ušního nástavce, který má zabudované optická vlákna. Přístroj byl navržen tak, aby léčba mohla být vykonávána na domácí půdě (bez lékařského dohledu). Zároveň na ambulantní léčbu je určen ProfiLaser TinniTool, který má mnohostranné využití.

A co vy a tinnitus? Máte nějaké zkušenosti? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Další informace o tinnitu

VIDEO: Jak vzniká tinnitus? (Anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva