Sponzorováno

Nepodceňujme význam rehabilitací 4.57/5 (7)

Nepodceňujme význam rehabilitacíJe rehabilitace nutností nebo jen „povinná“ ztráta času? Ani jedno, každopádně vhodná rehabilitace příznivě působí pro celkové zotavení se po operaci či jiném zákroku, např. po zlomenině, atd.

Po nutném setrvání v nemocnici budete propuštěni domů, avšak docházka do rehabilitačního centra či přímo do nemocnice Vás nemine. Sice jste již soběstační, ale právě rehabilitace pomůže, například po zmíněné zlomenině, aby končetina (horní či dolní) opět správně fungovala jako předtím. Frekvence návštěv rehabilitace doporučí lékař. Budete pod dohledem rehabilitační sestry, která s Vámi provádí důležité cviky a přesně ví, jakým způsobem cvičit. Mimoto, pokud se objeví nějaké bolesti či komplikace, můžete být vysláni na kontrolní vyšetření, např. na RTG a pokud se zjistí jakýkoli problém, může být ihned řešen. To sami doma nezjistíte. Rehabilitace má celkově pomoct k finálnímu doléčení a opětovné nabrání fyzické kondice v rámci možností.

Sponzorováno

Rehabilitace nemusí být tím posledním

Rehabilitace nemusí být tím posledním, možností jsou ještě lázně. Záleží na konkrétní situaci a také na tom, co a jak si bude pacient muset hradit sám. Lázně už jsou doplňkovou službou po rehabilitaci a v některých případech jsou doporučovány. Samotná rehabilitace, která může trvat několik týdnů v pravidelných intervalech několika dní, většinou pomáhá k doléčení pacienta. Neberme proto rehabilitaci jako nutné zlo, má smysl po mnoha zákrocích. Rehabilitace může být prováděna v rámci nemocnice či v rehabilitačním centru, které může být jinde než nemocnice.

Rehabilitace nezahrnuje jen samotné fyzické cviky, ale je také sledován celkový stav pacienta, a jak již jsme řekli, v případě zjištění potíží je možné pacienta poslat na odborné vyšetření. Základem rehabilitace jsou pohyby, které jsou koordinovány zkušenými rehabilitačními sestrami. Rehabilitace je zároveň rekreací a zároveň doléčením pacienta pod dohledem, než bude zcela zdravý a jeho život se vrátí do zcela normálního stavu.

Sponzorováno

Právě čas rehabilitace Vám umožní nabrat zpátky vitalitu a je posledním krokem k doléčení pacienta a celkovému prověření průběhu po zákroku. Pokud je vše v pořádku, po rehabilitaci již nebrání návratu do běžného života, pokud tedy nepojedete ještě do lázní, kde si můžete také ještě odpočinout.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva