Brazilská depilace – co je to a jak to na ní chodí? 4.85/5 (13)

"Brazílie" spočívá v úplném odstranění pubického ochlupení pomocí cukrové pasty.

„Brazílie“ spočívá v úplném odstranění pubického ochlupení pomocí cukrové pasty.

Když jsem se objednávala na brazilskou depilaci, věděla jsem, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Zaprvé, člověk leží od pasu dolů, a nejednou i od pasu nahoru nahý před cizí ženou, která vám vidí tam, kam sotva pustíte gynekologa. Za druhé, je známo, že depilování nohou voskovými páskami bolí jako čert. A teď si to představte v těch nejintimnějších partiích. I vás zamrazilo? A přece jsem se rozhodla, že to risknu – kvůli sobě – ​​vždyť na léto to musí být pohodlné.

Co je to vlastně brazilská depilace?

Na začátek je třeba objasnit, co ta brazilská depilace je vůbec zač. Brazilská depilace se stala populární v devadesátých letech, kdy nabízela dlouhodobé řešení odstranění chloupků z oblasti třísel, a to právě v době, kdy se staly mikrokiny a tango kalhotky povinnou výbavou každé Brazilky, a později i žen z ostatních koutů světa. „Brazílie“ spočívá v úplném odstranění pubického ochlupení (ochlupení v intimních partiích) pomocí cukrové pasty. Ta má zaručit déle hladkou a méně podrážděnou pokožku, než v případě, že byste se nechali depilovat voskem. Ne každý salón však používá na depilaci cukrovou pastu, ale i různé horké vosky. Podobné rozdíly najdete salón od salonu. Někde mají přichystané pro klientky jednorázové kalhotky, aby se i stydlivá žena cítila příjemněji a jinde si zase musíte přivyknout na nahotu a pozorné oči kosmetičky. Brazilská depilace není nic pro stydlivky.

Co bolest? Budete klít a nadávat

Nejprve je potřeba objednat do salonu. Zatímco před několika lety byla ještě u nás „Brazílie“ tabu a jen málokterý salon se tuto nabídku odvážil dát na svůj seznam prováděných procedur, dnes je to už jinak a objednat se na depilaci není tak komplikované. Je však dobré zeptat se v konkrétním salonu, zda brazilskou depilaci mají v repertoáru nebo ne. Pak je třeba čekat. Před zákrokem se totiž nesmíte holit alespoň deset dní, což v létě určitě málokterá vydrží. Vosky však nejlépe přilnou k delším chloupkům. Samozřejmostí je dokonalá intimní hygiena před příjezdem ke kosmetičce.

Celá depilace se provádí vleže a systém vytrhávání se téměř neliší od depilování nohou či jiné části těla voskovými páskami. Na pokožku se nanese cukrová pasta nebo horký vosk, přiloží se tenký plátěný pásek a pak přijde to nejhorší – stržení. Ať jste jakkoliv dámou, při proceduře se i ty nejslušnější mění na klející dlaždiče. Stalo se to nejen mně, ale i jiným ženám, které tuto mimořádně bolestivou proceduru zkusily. Netrapte se, co si o vás kosmetička pomyslí. Sama vám řekne, že se máte uvolnit co nejvíce a na všechny možné doprovodné projevy bolesti je zvyklá.

Nejdříve přijde na řadu Venušin pahorek, který se ještě jakžtakž přetrpět dá. Čím níže však kosmetička postupuje, tím větší bolest zažíváte. Nemusíme si říkat, že nejbolestivější je depilace intimních partií – depiluje se totiž všechno, nejen klasický trojúhelník. Snad nejhorší však je, že s kosmetičkou musíte spolupracovat, natahovat si pokožku prsty, aby mohla místa co nejlépe odepilovat. Pokud vám je nepříjemné ležet nahá před cizí ženou, pak si představte, že se musíte sebe samé dotýkat. Také před ní. Je to však opravdu nezbytné a určitě méně nepříjemné, než aby se vás dotýkala ona.

A výsledek? Stojí za to!

Depilace trvá jen půlhodinku, nejvíce třičtvrtě. A když ji máte konečně za sebou, můžete se těšit na několik týdnů dokonale hladké pokožky. Během následujících dvou dnů se většinou objeví zarudnutí, a proto vás kosmetička poučí, jak se o přecitlivělou kůži starat. Sama by ji ale měla hned po depilaci důkladně vydezinfikovat. Po týdnu je vhodné použít na pokožku jemňoučký peeling, aby se předešlo zarůstání chloupků.

Půjdete do toho?

Brazilská depilace je skvělým řešením, pokud se chystáte na dovolenou, nebo často plavete. Několik týdnů, nejméně však dva, se nemusíte starat o depilaci intimních oblastí vůbec a bez obav můžete nosit i ty nejmenší bikinky. Ale stará známá pravda, že pro krásu se musí trpět, právě zde nabírá na platnosti, ať by vám i kdokoliv říkal, že „Brazílie“ nebolí. Brazilská depilace bolí a bolí dost. Ale dá se to vydržet. Po hodince si už nebudete připomínat bolest, na stres z ní i rozpaky zapomenete a budete si užívat dlouhodobý pocit hladké pokožky.

Brazilská depilace i pro pány?

Zatímco před 13 lety objevovaly brazilskou depilaci kolem genitálií ženy, nyní zájem o odstraňování ochlupení narůstá i u pánů. Alespoň u protinožců už se mladí muži hromadně vybírají si do salonů odstraňovat chlupy z přirození voskem. Tuto proceduru vyhledávají mladí Novozélanďané, které stejně jako jejich partnerky štve, když jim z plavek vylézá hustá srst. Odstranění hustého ochlupení kolem genitálií prý požadují právě partnerky chlupatých mužů. Ty mají totiž pokožku většinou hladce oholenou.

„Tento nový trend je nejrychleji se rozvíjející službou, kterou nabízíme. Většinou si lidé myslí, že odstranění ochlupení voskem je kvůli sexu, ale ne, je to hlavně z hygienických důvodů, mužům to zvyšuje sebevědomí,“ tvrdí majitelka firmy, která mužskou brazilskou depilaci nabízí.

Cukrová pasta nebo vosk?

Cukrová pasta

Původ
Zárodky depilace cukrovou pastou bychom mohli hledat v starověkém Egyptě, odkud se pak přesunula do arabského světa. Ženy musely být z náboženských důvodů bez chloupků, protože s nimi byly považovány za nečisté. Kultura jim dodnes povoluje jen obočí, řasy a vlasy. Poznatky a zlepšení se předávaly z generace na generaci a účinky „pasty“ naštěstí nezůstaly ukryté pod burky.

Výhody cukrové pasty
Tato metoda byla během staletí ve skryté přízni žen hned z několika důvodů, které přetrvaly až dodnes. Jde o 100% přírodní produkt, bez chemických přísad, voskových pryskyřic nebo éterických olejů, což je pozitivní v současném přechemizovaná světě. Právě proto při jejím použití nehrozí alergie a je vhodná na nejrůznější typy pokožek a textur ochlupení. Nelepí a nešpiní, takže budete odcházet hladké a čisté, bez jakýchkoliv zbytků pasty na kůži.

Průběh
Cukrová pasta se vmasíruje do pokožky v protisměru růstu. Prosákne přes chloupky do vlasové folikuly a uvolní je. Ochlupení se odstraňuje ve směru růstu, což je přirozené a méně bolestivé. Tím se zabraňuje lámání chloupků, předchází se následnému zarůstání, nepříjemnému podráždění a zároveň se odstraňují odumřelé kožní buňky. Výhoda „pasty“ a celkové techniky spočívá i v tom, že pokud v ošetřované oblasti zůstaly nějaké chloupky, je možné se tam znovu vrátit.

Brazilská depilace cukrovou pastou
Pasta má během nanášení tělovou teplotu, čímž je riziko popálení nulové. Tato vlastnost umožňuje brazilskou depilaci. Jinak, věděli jste, že poprvé ji začali dělat v jistém salonu na Manhattanu na konci osmdesátých let a údajně ji vymyslelo sedm sester z Brazílie? Tedy vymyslet ji nevymysleli, jen si mírně přivlastnili to, co už před staletími ženy dělaly.

Poprvé je ošetření cukrovou pastou vždy nejbolestivější, každá další návštěva je už mnohem lepší. Chloupky jednoduše nenabírají druhý dech, jsou mnohem jemnější a pravidelnými návštěvami se jejich počet snižuje.

Vosk

Původ
Podobně jako u cukrové pastě, ani vosk není žádnou novinkou a ženy i muži si jím pomáhali k hladké pokožce již ve starověku. Nebyl využíván jen na zkrášlování, ale i na mučení. Ano, čtete správně. Nejeden zajatec zazpíval cokoliv, když mu na tělo přikládali horký vosk a pak bez milosti strhli. Pravděpodobně by se dnes chytali za hlavu, že my si takto „ubližujeme“ dobrovolně.

Výhody vosku
Výhody voskové depilace spočívají zejména v množství salonů, které tuto metodu dělají. Zároveň je na trhu mnoho nejrůznějších produktů, díky kterým si hladké tělo můžete dopřát i v pohodlí domova. Při pravidelném používání se počet chloupků snižuje a ty, co ještě bojují, jsou jemnější a snadněji se odstraňují.

Průběh
Při depilaci voskem se horká emulze nanáší na pokožku ve směru růstu chloupků a strhává v protisměru. Strhává se buď samotný vosk bez použití pásků, nebo s nimi, závisí na druhu vosku. Nanáší se větší množství na širší plochu, díky čemuž se najednou odstraní více chlupů.

Brazilská depilace voskem
První myšlenky, které přijdou na mysl ženám, když se řekne brazilská depilace voskem, jsou „sado-maso“, „au“ nebo „ó můj bože, už nikdy více“. Aplikace vosku zahřátého na vysokou teplotu na intimní místa je víc než jen nepříjemná, přesto účinná. Když už přistoupíte na tuto torturu, je docela možné, že ještě dva-tři, možná i čtyři dny budete cítit štípání, případně jiné nepříjemnosti. Dát si udělat „Brazilky“ voskem je skoro na hranici sebepoškozování. Závisí však zejména na vašem prahu bolesti.

Odbornice odpovídá na dotazy

1. V čem vyhrává cukrová pasta nad voskem?

„Cukrová pasta je čistě přírodní materiál. Pouze citron, cukr a voda smíchané do hmoty, se kterou se pracuje, zatímco vosky jsou chemicky upravované. To je první základní rozdíl a výhoda pasty. Dále technika při aplikování cukrové pasty je přesně opačná než u vosku. Pro chloupek je přirozené vycházet ven ve směru jeho růstu. Právě proto je u cukrové pasty zarůstání velmi vzácné. U vosku se ochlupení trhá v protisměru, tehdy se mohou chloupky polámat a tak může vzniknout to, že se zanítí v pokožce. Cukrová pasta mnohem méně dráždí pokožku. Není zarudlá a už vůbec ne popálená. Vosk se zahřívá na dost vysokou teplotu, aby byl téměř tekutý, a tak je horký a může popálit.“

2. Jaká je bolestivost?

„Ze zkušenosti klientek i své vlastní mohu konstatovat, že cukr bolí méně než vosk, je třeba říci, že je to stále bolestivé, ale méně, aby někdo neměl představu, že tato procedura probíhá zcela bez bolesti.“

3. Vydrží déle depilace voskem nebo cukrovou pastou?

„Rozdíl je v technice, neboť u cukru vycházejí chloupky z pokožky ve směru jejich růstu, což je kvalitnější a trvanlivější. Dají se oddepilovat i malé chloupky, což u vosku v některých případech není možné. Hlavně, pokud jde o druhou – třetí návštěvu, stačí i 3 až 4 mm. Cukr vydrží tři až čtyři týdny. Frekvenci si klientky nastavují samy.“

TIP: Jaké jsou rozdíly mezi epilací a depilací?

VIDEO: Brazilská depilace – krátká ukázka

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva