Epilace nebo depilace? Rozdíly, výhody i možnosti 4.83/5 (12)

Sponzorováno

Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Odstraňování chloupků je něco, co je pro každou ženu zcela přirozené. A to především pro zdůraznění své krásy. Dnes existuje několik metod, jakými tento kosmetický postup realizovat. A dané metody můžeme rozdělit do dvou hlavních skupin. Těmi jsou epilace a depilace. Pokud vás zajímají hlavní rozdíly, stejně jako možnosti, postupy a výhody, je pro vás tento náš článek doslova jako stvořený.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi epilací a depilací?

Nejprve se podívejme na to, jak se jednotlivé postupy konkrétně liší.

Depilace

Pokud začneme metodou, kterou je depilace, je třeba říci, že se jedná o postup, během kterého dochází hlavně k odstranění chloupků z povrchu vašeho těla. To sice zůstává hladké, ale rozhodně ne na dobu jakkoliv dlouhou. Pokud se naopak podíváme na to, jakou metodou je depilace, je třeba říci, že jde o jakési uříznutí chloupku, většinou bez kořínku. Jde tedy o metodu, která může být lepší z hlediska jednoduchosti a bezbolestnosti. Nyní se podívejme na to, jaké konkrétní možnosti se nabízejí.

1. Depilace – klasická žiletka

Jedná se o metodu, kterou dnes volí nejvíce žen. Proč? Jsou to samozřejmě hlavně její výhody. Konkrétně se podíváme hlavně na tyto?

 • Rychlost
 • Jednoduchost
 • Rychlý efekt

Samozřejmě jsou různé metody, jak žiletku používat. Ideální je ta kvalitní, v kombinaci s neméně kvalitní pěnou na holení, ale i gelem. Alternativou však může být třeba i běžná mýdlová voda. Co je naopak negativem tohoto postupu, to je celkem krátkodobý efekt. Často uplyne v podstatě jenom několik dní a rázem jsou chloupky opět na svém místě a je třeba jejich další odstranění.

TIP: Přečtěte si také o brazilské depilaci

2. Depilace – krémy a gely

Druhá možnost je velmi podobná holení pomocí žiletky. Jedná se o postup, v rámci kterého jsou použity různé krémy, stejně jako různé gely. Jde samozřejmě o unikátní depilační přípravky. Běžný krém by byl neúčinný. Postup této metody je založený na tom, že je nanesena vrstva krému, poté je vyčkáno několik minut a poté dojde pomocí speciální stěrky krém i chloupky odstranit. Výhodou je tedy také celkem výrazná jednoduchost, stejně jako bezbolestnost. Co je naopak nevýhodou, to může být složení daných krémů. Mnohdy v nich najdete mnoho chemických látek, které sice mohou být účinné, ale v souvislosti s vaší pokožkou mohou způsobovat možná podráždění. Zvláště u pokožky citlivé.

Epilace – vytrhávání chloupků

Jde o metodu, jejíž výhodou je především to, že je dlouhodobě efektivní. A to z toho důvodu, že je možné odstranit chloupek i s kořenem. Z toho důvodu může trvat i několik týdnů, než se opět obnoví a doroste. Jde tedy o metodu trvalejší. Zvládnete ji například pomocí pinzety, stejně jako mohou existovat i speciální nitě. Negativem této klasické možnosti je to, že se rozhodně nehodí na jakákoliv větší místa. Je dobrou volbou hlavně u menších ploch, jako je:

Sponzorováno

Samozřejmě i tato metoda může být vylepšena, a to hlavně v případě, kdy použijete moderní techniku. Jedná se o takzvané epilátory. Jde o zařízení, které mají tu schopnost, že daný chloupek nejenom zachytí, ale také ho dobře vytrhnou. Díky tomu lze klasické vytrhávání chloupků realizovat i v rámci větších míst, jako třeba vašich nohou. I když vše probíhá rychle a automaticky, nezapomínejme na jednu velkou nevýhodu. A tou může být celková bolestivost, kterou mnoho žen a dívek nemusí zvládnout.

1. Epilace – vosk

Jde o metodu, kterou je možné vyzkoušet v salonu, nebo ji realizovat také doma. Základem jsou speciální pláty obsahující vosk, které stačí v dlaních lehce zahřát a následně přiložit na vaši pokožku. Zde se daný vosk dobře přichytí k vašemu chloupku. Následným postupem je prudké trhnutí, během kterého jednotlivé chloupky z vaší pokožky vytrhnete. Jak už dokládá sám popis, je více než jasné, že tato metoda také spadá do segmentu těch bolestivějších. Na druhou stranu je pozitivem dlouhodobý efekt. I zde je chloupek odstraněn i s kořínkem, což může znamenat, že se neobjeví po dobu několika týdnů.

2. Epilace – cukrová pasta

Alternativou k této metodě je použití cukrové pasty. Jde o postup téměř stejný, jenom s tím rozdílem, že daná pasta je nanášena samostatně. Poté dojde k přiložení látkového proužku, který k pastě přilne. I zde je následujícím postupem prudké trhnutí. Tato metoda rozhodně zaujme ty ženy, které milují ekologii. Nejenom, že se jedná o přírodní produkt, ale i samotné látkové proužky nemusíte vyhazovat, jelikož umožňují dlouhodobé opakované použití. To následně snižuje i cenu této metody.

3. Epilace – laser

Tuto metodu jsme si nechali na závěr, jelikož je zatím nejméně rozšířená. I když efekt je v tomto směru nejlepší, jelikož může jít o trvalé odstranění nežádoucích chloupků. Na druhou stranu nesmíme opomíjet jedno poměrně velké negativum. O jaké se jedná? Je to cena. Pokud tuto metodu budete využívat v salonech, je třeba počítat s tím, že základní ceny začínají na několika tisících. A to se bavíme samozřejmě o ošetření jenom těch nejmenších částí vašeho těla. U těch největších se ceny mohou hravě vyšplhat třeba i na desetitisíce. Na druhou stranu trvalý výsledek je rozhodně velmi zajímavým lákadlem. Zvláště, pokud musíte chloupky odstraňovat velmi často, z důvodu jejich celkem rychlého růstu. Přečtěte si o laserové epilaci v našem článku.

VIDEO: Depilace, epilace a jiná nezbytná letní péče

VIDEO: Jak odstranit chloupky z obličeje

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva