Sponzorováno

Pohyb v nouzovém režimu a v karanténě – co dělat? 4.78/5 (9)

Ano, i v karanténě se dá cvičit.

Ano, i v karanténě se dá cvičit.

Vláda v souvislosti s bojem proti koronaviru vydala zákaz volného pohybu osob. Výjimku tvoří cesty do zaměstnání, na nákup a lidé také mohou v nezbytných případech navštěvovat blízké osoby. Povolena je také sousedská výpomoc, neodkladné úřední záležitosti, pohřby či pobyt v přírodě.

A právě pobyt v přírodě spojený s fyzickou aktivitou (chůze, rychlá chůze, běh), je pro naše zdraví a imunitu nesmírně důležitý.

Je prokázáno, že již 30 – 40 minut aerobní aktivity tři a vícekrát týdně má pozitivní zdravotní efekt a zároveň i rozvojový vliv na naši fyzickou kondici.

Příkladem aerobního cvičení je běh, plavání, cyklistika, in-line brusle, zkrátka všechny aktivity, které trvají déle než 15 minut a cvičení probíhá za dostatečného přísunu kyslíku ke svalům. Rozmezí pro aerobní aktivitu je 55 – 80% naší maximální tepové frekvence.

Jaké máte tedy možnosti:

 1. procházka/rychlá chůze/běh
 2. domácí workout – posilovací nebo kardio, případně kombinace obojího

30ti denní výzva – začni hned, néé až zítra

Domácí tréninky jsou většinou uzpůsobeny tak, aby nebylo potřeba nářadí a nástroje jako najdete v posilovně, případně je můžete nahradit (PET láhve místo činek, židli jako schůdek při posilování). Na českých webovkách najdete spoustu projektů, kde vytváří skvělé programy na měsíc nebo víc měsíců včetně jídelníčku. Mnoho lidí si oblíbilo 30dennivyzvu. Najdete na internetu. Mají k výběru hubnoucí výzvy, nabírací výzvy, zpevňovací nebo pak speciálně pro těhulky. Každý den vám přijde na email video se cvičením a jídelníčkem (pokud máte jídelníček v ceně). Pokud jste začátečník a nemáte zkušenosti se cvičením, určitě budete mile překvapeni, jak vše je dobře vysvětleno a jede se opravdu od nejjednodušších cviků, které nejsou technicky náročné a postupně se dopracujete k náročnějším tréninkům, ale také k vysněnému výsledku. Výsledky můžete konzultovat s ostatními v doprovodné skupince na Facebooku.

Sponzorováno

Cvičení na Youtube se Zuzkou Light

Dále co můžete najít zdarma je cvičení na Youtube se Zuzkou Light. Pro začátečníky doporučuji Bunny slope workout. Zuzka má videa očíslované, takže každý den si s ní můžete zaposilovat. Videa jsou sice v angličtině, ale cvičíte podle Zuzky, takže jazyk vám po chvíli vadit vůbec nebude a ještě se při dlouhodobém sledování můžete anglické výrazy naučit. Celkově videa trvají kolem 20-25 minut. Cvičí se všechny partie, nohy, záda, břicho a paže. Je to rozdělené třeba do dvou nebo tří bloků. Z pomůcek hodně využívá činky nebo velký balón. Činky se dají nahradit PET láhvemi a míč klasickou židlí. Má obrovské množství videí, takže cvičit můžete celou karanténu a až to skončí budete mít krásně zpevněné tělo. Toto cvičení doporučuji opravdu všem, cviky jsou komplexní a posílí se opravdu všechno. Cvičí ho ženy i muži a shlédnutí je zdarma. Tak vyzkoušejte.

Jakub Bína

Z dalších českých top trenérů stojí za zmínku Jakub Bína. Najdete jen na Facebooku pod Jakub Bína a jeho videa pod názvem Cvičí celé Česko. Nyní má vždy v pondělí, středu a v pátek videotréninky zdarma. Opět mohou cvičit všichni. Tréninky jsou dynamické a také zaměřené na komplexní posílení těla s vlastní váhou nebo s pomůckami, které doma máte.

Určitě vyzkoušejte. Cvičit se dá v pohodě i v době nouzového režimu.

Co si ještě přečíst?

VIDEO: Ukázka cvičení se Zuzkou Light

VIDEO: 30ti DENNÍ VÝZVA na vlastní kůži!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva