Sponzorováno

Piloxing – spaluje tuk, formuje postavu, zlepšuje držení těla 4.91/5 (11)

piloxingSportovní aktivita, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi, je prevencí vzniku kardiovaskulárních onemocnění a osteoporózy, zrychluje metabolismus, je odpovědná za uvolňování hormonů štěstí, zvyšuje sebevědomí a mnoho dalších. Ve jmenováni pozitiv pravidelného pohybu bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Pokud si uvědomujete nezbytnost sportovní aktivity, ale kalanetiku považujete za nudnou, naopak jumping za příliš akční a běh nadměrně zatěžuje vaše klouby, dáváme vám do pozornosti piloxing – sportovní program vytvořen pro ženy, jehož cílem je zdraví, štíhlost a sebevědomí.

Co je piloxing?

Aktuálním trendem vznikajících sportovních aktivit je, že představují spojení nejúčinnějších prvků již existujících sportů. Podobným pravidlem se řídila i tvůrkyně piloxingu – Viveca Jensen. Piloxing vznikl v Kalifornii a studia, kde se procvičuje, už existují i ​​u nás.

Piloxing, cvičební program určený zejména pro ženy, spojuje v sobě účinný pilates, vzrušující box a ladný tanec. Autorka v něm spojila roky praxe a zkušeností z uvedených sportovních disciplín. Sama se léta věnovala kulturistice, boxu, baletu a pilates. Aktuálně je majitelkou piloxingového studia, které školí nové instruktory a osobní trenérkou mnoha slavných osobností. Snažila se, aby piloxing byl jedinečným tak, jak je křehkou, něžnou, nezávislou a občas i nekompromisní každá jedna žena.

Cvičí se u originální hudby a pod vedením kvalifikovaného instruktora. Lekce je rozdělena na bloky zaměřené střídavě na box, pilates a tanec. Cvičení je vhodné i pro méně fyzicky zdatné jedince, protože přes klidnější fáze se možná vydýchat a načerpat energii do energickejších částí.

Proč je piloxing účinný?

Ve zralém věku je velmi důležité nejen spalování tuků, ale i tvarování problematických partií. Neexistuje lepší kombinace jako je spojení silového tréninku a aerobní aktivity. O tom, že piloxing je vysoce efektivní, svědčí i fakt, že se cvičí formou intervalového tréninku, který je jedničkou ve spalování tuku.

Kombinace boxu a Pilates

Piloxing je inspirován Pilates a boxem, přičemž pilates má zásluhu na pevných, pružných a vytvarovaných svalech. Nejdůležitějším principem Pilates je power house, resp. centrum těla. Pilates se zaměřuje na procvičení svalů, kterým se v jiných sportech věnuje pouze minimální pozornost, následkem čehož vzniká například bolest zad, svalová dysbalance apod.

Sponzorováno

Box je zase o přesných úderech, obratnosti a rychlosti, které spalují nadbytečný tuk. Během tréninku si procvičíte všechny svalové skupiny a během jednoho cvičení lze spálit neuvěřitelných 800 kalorií. Něžnost dodávají piloxingu taneční složky. Pro získání lepších kardiovaskulárních výhod se při cvičení využívají speciální rukavice se závažím.

Přínosy piloxingu

Piloxing byl stvořen pro ženy, proto se zaměřuje na získání štíhlých ženských proporcí, které jsou pevné a pružné. Kromě zlepšení vizuální stránky, přináší toto cvičení i mnoho zdravotních benefitů. Zlepšíte si držení těla, zvýšíte celkovou sílu, vytrvalost, flexibilitu, posílíte srdce a pocítíte příliv pozitivní energie. Vyhnete se osteoporóze, bolestem zad a zkráceným svalům, které jsou příčinou bolesti.

Přínosy Piloxingu v kostce:

 • spaluje kalorie a tuk (za hodinu je možné spálit neuvěřitelných 800 kalorií)
 • posiluje a formuje svaly (díky Pilates i hluboké svaly, na které mnohé cvičení zapomínají)
 • >prospívá kardiovaskulárnímu systému
 • buduje vytrvalost, flexibilitu, mobilitu, obratnost a pohotovost
 • piloxing je zábavný a hudba působí motivačně
 • zlepšuje držení těla
 • je prevencí vůči zraněním
 • snižuje stres, který je příčinou mnoha nemocí
 • podporuje zdraví imunitního systému

S piloxingem hubne i Hollywood

Intenzitu tréninku můžete zvýšit, když si dáte na ruce speciální rukavice. Každá váží dvě stě padesát gramů a slouží jako závaží. I díky nim se paže při jednotlivých cvicích zpevňují. Kvůli efektivnosti mají rády piloxing i hollywoodské hvězdy. Mezi největší fanoušky patří Hilary Duffová, která s ním ztratila těhotenské kilogramy. „Líbí se mi, že piloxing působí motivačně. Vyskáčete si postavu a navíc při tom zažijete spoustu zábavy,“ vyjádřila se o cvičení šestadvacetiletá herečka a zpěvačka, která dříve cvičila klasický pilates pod vedením trenérky. Na novou formu tréninku nedá dopustit ani Kirsten Dunst či Vanessa Hudgensová.

A co vy a piloxing? Zkoušeli jste ho?

Co si ještě o cvičení přečíst?

VIDEO: Jak vypadá Piloxing

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva