Sponzorováno

Proč bolí kopnutí do koulí (varlat)? Na to se zde podíváme 4.72/5 (36)

Proč tak bolí kopnutí do pánské intimní oblasti?

Proč tak bolí kopnutí do pánské intimní oblasti?

Téma, které není žádnému muži cizí. A je také pěkně nepříjemné. Ženy si to asi neumí představit, ale kopnutí do pánských intimních partií bolí jako čert. Jako deset čertů. Pánové, jako samci, jsou odjakživa siláci. Ale pokud obdrží „kopanec mezi nohy“, je po nich. Každý chlap jde do kolen a sbírá se z toho dlouhé minuty.

Prý je to spravedlivě rozděleno. Muži nikdy nepocítí bolest při porodu a žena nikdy nepocítí bolest při kopnutí do varlat.

Upřímně, zde se pánové musíme ženám poklonit. Lékaři uvádějí (a ti ví o co jde), že porod bolí o dost více, než kopnutí mezi naše nohy.

Ale to nás neodradí od tohoto článku.

Proč to tak bolí?

Genitálie jsou hustě protkané nervovými zakončeními. Tato malá oblast obsahuje vyšší koncentraci nervů, než jiné části těla, kde jsou nervy více rozprostřeny.

To je důvod, proč jakýkoliv typ dotyku může mít různé následky – dobré nebo špatné – to závisí na množství tlaku. Na rozdíl od jiných orgánů, které jsou chráněny svalem a kostí, penis a varlata takové štěstí nemají, jsou venku bez této ochrany.

Šourek a varlata jsou do značné míry jedním nervovým svazkem. To je dobrá zpráva, pokud se během sexu objeví nějaký jemný dotek, nastává erekce. Ale když přijde náhlá rána? Tak to nic moc, no.

Jsou jen volně „připojeny“ k mužskému tělu. Jedinou ochranou varlat je vrstva tkáně zvané tunica albuginea – obal varlete, tvořený tuhým vazivem. Je neroztažitelný, proto je zánět či otok varlete po úrazu velmi bolestivý. I když je dostatečně silný, aby zvládl nějaký ten tlak, úder do varlat hodně bolí.

Proč cítím bolest i v břiše a žaludku?

Pocit bolesti někde jinde, než je skutečný zdroj, se nazývá odkazovaná bolest. To je to, co hraje zásadní roli, když jste udeřeni do varlat, ale cítíte bolest až v břiše. Stává se to z důvodu společných nervů a tkání mezi břichem a šourkem.

Vaše varlata se vyvinula v břiše, ze stejné úrovně jako ledviny, než sestoupila dolů k šourku – a s varlaty sestoupily i nervy. Tato spojení jsou příčinou toho, že cítíte bolest až v břiše, když jste kopnuti do varlat.

Toto propojení také může způsobit nevolnost a zvracení, když jste nějak zasaženi do varlat.

Varlata jsou klíčová pro plodnost a protože – na rozdíl od vaječníků – tyto pánské orgány doslova visí mimo lidské tělo, jsou velmi zranitelné.

Sponzorováno

Mužská varlata jsou pokryta velkým množstvím bolestivých receptorů (známých jako nociceptory bolesti), které ho upozorňují, když je do těchto partií zasažen.

Docela se mi to líbí. Je to normální?

Úplně normální! Když jste udeřeni do rozkroku, nemusí to být pro každého tak nepříjemné. Někomu to přijde příjemné, ale to neznamená, že s ním něco je.

Je to taková mírná forma fetiše. Ale na tom není nic špatného, pokud je to v rozumné normě.

Jak na bolest, po kopnutí do rozkroku?

Pokud jste byli udeřeni do rozkroku a necítíte se příliš dobře, toto vám může nabídnout jistou úlevu:

 • Na chvíli si lehněte na záda – věřte tomu nebo ne, to je to, co je doporučeno profesionály.
 • Dejte si lék proti bolesti, jako je ibuprofen.
 • Aplikujte studený obklad na plochu.
 • Noste podpůrné pánské spodní prádlo, třeba těsnější slipy, abyste omezili pohyb v této oblasti.
 • Babská rada: dřepněte si a přeneste svoji váhu na paty

Existuje nějaké riziko trvalého poškození?

Silný kop nebo jakékoli silné trauma může způsobit poškození obsahu šourku. Vzhledem k tomu, že vaše varlata produkují sperma, je neplodnost také jedna z možností, pokud si přivodíte dostatečné poškození v této oblasti. Ale je potřeba říci, že je to spíše výjimečné. Zásah balónem nebo podobně nic takového nezpůsobí.

Prasknutí varlat

Trvalé poškození může být způsobeno prasknutím varlat, které může ovlivnit plodnost muže. To je ale hodně výjimečné.

Torze varlete (testikulární torze)

Testikulární torze (neboli torze varlat) je další vážné zranění, které může mít za následek poškození varlat, pokud není ošetřeno během několika hodin po poranění. O testikulární torzi mluvíme, když dojde k přetočení varlete a zároveň se přeruší přívod krve do tohoto orgánu. Pacient pocítí ostrou bolest v postiženém varleti.

Epididymitida

Epididymitida je zánět nadvarlete (kanálkovitého útvaru v zadní části varlete, kde jsou uschovány spermie).

Mám navštívit lékaře?

Bolest způsobená míčem by měla ustoupit během jedné hodiny nebo půl hodinky. Bolest, která přetrvává déle než hodinu nebo je doprovázena jinými příznaky, může být příznakem vážného zranění, které vyžaduje okamžitou léčbu.

Pokud máte:

 • bolest v oblasti, která trvá více než hodinu
 • modřiny na jednom nebo obou varlatech
 • nevolnost a zvracení, které se nezlepšují
 • pocity bodání na nebo kolem genitálií
 • potíže s močením
 • krev ve vaší moči
 • horečku

Sponzorováno

Pánů se asi ptát nemusíme, zda byli někdy kopnuti do intimních míst. Každý z nás někdy dostal míčem. Ale jak to asi bolí ženy?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva