Sponzorováno

Cordyceps neboli Housenice čínská – čínská houba, která vám vrátí energii 4.75/5 (8)

Cordyceps – čínská houba, která vám vrátí energiiUž před 1500 let si pastevci v nepálských a tibetských horách všimli, že je jejich dobytek po spasení zvláštní houby plný energie. Objevili tak houbu cordyceps sinensis, česky housenici čínskou. Ta dodnes patří mezi stálice čínské medicíny a je známá jako elixír mládí – přírodní pomocník, který vám vrací energii ztracenou věkem, nemocí nebo hektickým způsobem života. Přečtěte si, jak vám housenice prospěje!

Odkud cordyceps pochází?

Housenice čínská roste ve vysokohorských oblastech, které jsou velmi těžko přístupné. Její název odkazuje nejen na její vzhled, kterým připomíná housenku, ale také na fakt, že parazituje na larvách některých motýlů. V Číně, kde je doma, ji místní využívají stovky let jako léčivou houbu s blahodárnými účinky.

Do Evropy se housenice dostala v 18. století zásluhou jezuity Jeana Baptisty du Halde, který byl hostem čínského císaře. Císař a jeho rodina používali tuto houbu k obnovení duševních i fyzických sil a posílení sexuální energie. Dnes ji doporučují nejen čínští lékaři – používají ji také vrcholoví sportovci a i v našich končinách se těší stále větší oblibě.

Cordyceps vám vrátí energii. Jak?

Jeden z důvodů, proč je housenice čínská tak oblíbená, je její schopnost navracet energii, o kterou nás připravuje věk, těžká práce a hektický způsob života. Pozitivně působí i na organismus vyčerpaný nemocí nebo stresem.
Podporuje totiž tvorbu ATP (Adenosintrifosfát). To je látka důležitá pro fungování všech buněk v našem těle – při jejím rozkládání se uvolňuje energie, kterou buňky potřebují. Pocit vyčerpání přichází právě ve chvíli, kdy tělo není schopné buňkám dodávat dostatek ATP.

Právě díky tomu, že cordyceps podporuje schopnost organismu ATP tvořit, je tato houba vhodná pro pro sportovce, aktivní seniory a pro všechny, kdo se v každodenním shonu nezastaví.

Další účinky housenice čínské

Tím pozitivní účinky houby cordyceps sinensis nekončí. Jak ještě vám může prospět?

Působí na imunitní systém a zmírňuje alergie

Tradiční čínská medicína se od dnešní evropské liší v jednom zásadním bodě: nesnaží se jen tlumit negativa, staví na harmonizaci celého organismu. Takové jsou i účinky housenice. Obsahuje esenci jin i složku jang, a tak harmonizuje fungování našeho těla, mimo jiné i imunitního systému. Tím také může zmírnit alergické reakce, které jsou ve své podstatě jen nadměrnými reakcemi imunitního systému.

Sponzorováno

Pomáhá při léčbě rakoviny

Housenici lékaři často doporučují jako podpůrný prostředek při léčbě nádorových onemocnění pomocí ozařování a chemoterapie. Pomáhá totiž tělu snášet tuto náročnou léčbu a doplňuje tolik potřebnou energii. Housenice může mít pozitivní vliv i na samotný nádor.

Podporuje mužskou potenci

Cordyceps stimuluje Leydigovy buňky, které se nachází ve varlatech a zodpovídají za produkci testosteronu. Díky tomu má příznivý vliv na potenci, používá se jako přírodní afrodiziakum a lék na sexuální dysfunkce.

Zvyšuje výkonnost sportovců

Věděli jste, že housenici používají čínští olympionici? Konkrétně atletky Wang Junxia, Qu Junxia, Zhang Linli díky ní v roce 1993 zlomily 5 světových rekordů v běhu. Housenice totiž vedle podpory tvorby ATP zlepšuje využití kyslíku.

Klinická studie z Italské Pavie prokázala také pozitivní vliv housenice na cyklistyzkoumaní sportovci vykazovali díky housenici lepší využití energie a menší sklon k přetrénování.

Detoxikuje tělo

Cordyceps působí na látkové výměny v organismu, zejména na játra a ledviny. Díky tomu pomáhá tělu s detoxikací.

Kam pro housenici?

Sponzorováno

Nebojte, pro tuhle léčivou houbu dnes už nemusíte šplhat na vrcholky čínských hor. Seženete ji i v u nás, extrakt z houby cordyceps se prodává ve formě kapslí. Co myslíte, vyzkoušíte ji?

A co si ještě o této houbě přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva